העין השלישית: סיכום המחזור השביעי בליגה הלאומית

אשקלון דוהרת (ערוץ הספורט) אשקלון דוהרת (ערוץ הספורט)
העגלקטיקוס של רמת גן מתחת לקו האדום, אשקלון דוהרת קדימה ורמת השרון בסכנה אמיתית. סיכום המחזור בשלוש אנקדוטות

עוד מחזור מרתק עבר על הליגה הלאומית כשהפועל איכסל בהופעת הבכורה של אדהם האדיה על הקווים, רושמת בשעה טובה נצחון ראשון ומתוק על הפועל עכו הלא יציבה (דייגו סליס בשער בכורה) ומורידה את הפועל רמת גן (אליה נגיע בהמשך) מתחת לקו האדום.

קטמון בהרכב טלאים מראה המון אופי, גוברת על עפולה (ניהול משחק רע מאוד של אופיר חיים) וחוזרת אל המקום הראשון בטבלה. אחי נצרת הייתה צריכה את בני לוד האומללה כדי לחזור ולנצח כשנצרת עלית נדבקת לצמרת עם נצחון ענק על הפועל פתח תקווה ושני שחקנים (וולבלום ואלמליח) שנמצאים פשוט בכושר מטורף אך המחזור אופיין בשלוש אנקדוטות אחרות לחלוטין.

1. עגלקטיקוס
הפועל רמת גן מתחת לקו האדום ולא, זה לא במקרה ולא מחוסר מזל אלא מהתנהלות שכונתית ששמה את הקבוצה בדיוק במקום הראוי לה נכון לזמן הזה. ברמת גן קיבלו החלטה רעה מאוד בקיץ כשבחרו להמשיך עם דני גולן אשר סיים במומנטום שלילי את העונה פלוס תבוסה מחפירה לכפר סבא במחזור הסיום ובריחה ממשחקי ההשרדות על הפרש שערים בלבד.

עד שכבר נזכרו שם לערוך (באיחור) את חילופי המאמנים, החליטו ברמת גן בצעד עוד יותר תמוה, להביא דווקא את ניר ברקוביץ' שהגיע מראשון לציון במומנטום מזעזע לא פחות מגולן, שגם הוא לא ניצח ולו משחק בודד עם הכתומים מעיר היין.

וכך, בתום המחזור השביעי רושם ברקוביץ' שניהל בצורה מזעזעת ונטולת יצירתיות את המשחק אמש מול 10 שחקני מרמורק (אדום לאסי לוי בדקה ה-19), אפס נצחונות ליגה בשני מועדונים כשבשישי תחכה לו בני לוד למשחק תחתית רותח. הפסד בלתי צפוי שם ואל תתפלאו אם בשחזור מרתק מהעונה שחלפה, רמת גן תתחיל לחפש לה מאמן שלישי, כזה שיוכל להוציא משהו מסגל השחקנים הכל כך מוכשר שיש שם ולחבר אותו כקבוצה, רגע לפני שהיא באמת תיאבק על חייה בעונה שהייתה אמורה להיות עונת עלייה. לראות ולא להאמין.

2. איתות מאשקלון
בשקט בשקט בנה שלומי דורה קבוצה מאוד מסוכנת באשקלון, כזו שביום נתון יכולה לנצח כל אחת כשהיא מלקטת 3 נקודות יקרות מול הפועל כפר סבא הלוהטת ומקרבת את עצמה למאבקי העלייה. ההתחלה הייתה קשה והסגל נראה רחוק מלהרשים אך ההגעה תוך כדי תנועה של לוטם זינו, אליאור משעלי וניניס, שיפרה משמעותית את אשקלון וכשיש לך באנקר כמו גל צרויה (שער ובישול אמש) אז גם התוצאות לא מאחרות להגיע.

הדרך עוד ארוכה ולאשקלון אין עדיין את היציבות שמפגינות כפר סבא וקטמון אך היא במרחק 2 נקודות בלבד מהמקום השני ואם בשישי תצליח הקבוצה לצאת עם נצחון במשחק חוץ מאוד קשה מול נס ציונה, היא בהחלט תוכל למתג את עצמה כזו שתחליף את רמת גן האומללה, בחבורת הצמרת הגבוהה.

3. עד הסוף המר?
כבר בקיץ היה ברור כי רמת השרון הסימפטית הולכת לעונה קשה בתחתית, בדיוק כמו אשתקד.העזיבה של שני הכוכבים, פאדי זיידאן וקאסם גנאם עשתה את שלה כמו גם של גרצ'קין המוכשר ודומה כי לאורן רותם יש עוד הרבה עבודה בדרך לייצוב הקבוצה.

אז נכון, לרמת השרון היה חוסר מזל (שמעיד גם על נאיביות) עם ספיגת שערים בדקות האחרונות אך בתום המחזור השביעי היא ללא נצחון ויש לזכור שזהו עניין של זמן עד שרמת גן תתחיל לנצח ובעיקר עד שהפועל פתח תקווה תיכנס למאזן חיובי, מה שיגרום מן הסתם לליאור סילוק וגור תמר, להיכנס ללחץ והיסטריה מהמרפסת המפורסמת בגרונדמן.

רמת השרון כובשת (עשתה זאת בכל משחק העונה חוץ מנגד כפר סבא) והבעיה היא לא בהתקפה אך 11 שערי ספיגה זה יותר מדי לשלב הזה, בטח ובטח לקבוצת תחתית טיפוסית ורותם שהיה בעברו בלם, חייב לשים דגש על משחק ההגנה של קבוצתו, רגע לפני שהיא נגררת לקרבות העקובים מדם בתחתית.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מברוק לקטמון
(שמש: 08:01 09-10-2018)
אוהבים אתכם בטבריה שמש האוהד השרוף שלא הפסיד משחק 15 שנה
2
הפועל רמת גן
(יניב: 10:47 09-10-2018)
ההתנהלות השכונתית של ההנהלה בשנתיים האחרונות, הביאו את המועדון להתרסקות. הפקת לקחים ? לא אצלנו.
3
ע"ש יאיר אסיאג: פרס המוענק למאמן המוריד ליגה 2 קבוצות באותה עונה
4
נפילה חופשית ברמת גן
(אורדון: 10:47 10-10-2018)
שלושה חבובות שיש להם חלום לנהל קבוצת כדורגל.

סקר דאבל פס

מי תזכה באליפות הארץ בליגת חופים?