המסע של נבחרת ישראל לחרשים בקט רגל אולמות

נבחרת ישראל נבחרת ישראל
בעוד שבוע ויום תפגוש נבחרת ישראל בקט רגל באולמות לחרשים את המארחת פינלנד בטורניר הבינלאומי למשחק הראשון מתוך ארבעה. איטליה וצ’כיה מחכות לאחר מכן לישראל

שתי הנבחרות הראשונות שיעפילו, יקבלו את הכרטיס היוקרתי לאליפות עולם שתתקיים בשוויץ עוד כשנה, ועל המשימה מונה המאמן שחקן עבר מכבי פ"ת והנבחרות הצעירות,  ארז ללוז. ״יש התרגשות עצומה״ שיתף ארז ללוז שממש לפני הנסיעה החליף איתנו מספר מילים.

אז אך המעבר ממגרש הדשא על לפרקט?
"המעבר מדהים אך עדיין אני מאמן גם בדשא את קבוצת נערים א' בשיכון המזרח .החוויה אדירה כי המשחק מהיר מאוד, מלא אירועים, מלא שערים והמשחק תמיד בתנועה להבדיל ממגרש הכדורגל. לא לשכוח שאני הייתי שותף בטורנירים בחו"ל כשחקן נבחרת ישראל באולמות מספר שנים".

איך קיבלת פנייה לאמן נבחרת?
"שנה שעברה הצטרפתי לליגת החרשים כמאמן של זאבי יהוד, ובסוף השנה הגענו לחצי גמר נגד האלופה אך הפסדנו בפנדלים עם 6 שחקנים בלבד וזה היה הישג גדול. נבחרתי למאמן העונה על ידי איגוד אס"ח ,ושם העיניינים התחילו להתקדם מהר מאוד. פנה אלי מנהל הנבחרת, רועי מרלי, לקחת עלי את הקמפיין הנוכחי אחרי שבקמפיין האחרון לפני 4 שנים סיימו במקום האחרון ומבלי לחשוב כששמעתי שמדובר בנבחרת ישראל מיד נעניתי בחיוב, זה כבוד גדול לייצג את במדינה שלנו בכל ענף".

איך אתה מצליח לתקשר עם השחקנים?
"בהתחלה היה לי מאוד קשה להסביר את הפרטים הטכנים והמקצועיים במגרש אך למדתי כמה חשוב קשר עיין והבעות פנים, ועם עזרתו של המתורגמן אשר מתרגם להם בשפת הסימנים. זהר, נחשב לאחד המתורגמנים הכי טובים בענף, השחקנים קולטים אותו והוא מעביר להם את הסיטואציה בצורה הכי נכונה".

המאמן ללוז והמתורגן זהר
וכסף יש?
"אכן כסף הוא מרכיב מאוד חשוב .עמותת אס"ח מנוהלת כל שנה בתקציב זעום של 76 אלף ש"ח בלבד אך מצליחה להוציא קבוצה לטורניר יוקרתי שמחייב להביא תורמים כדי שיהיה אפשרות לטוס עם תנאים מינימליים. על אף התקציב איפשרו לנו צוות איכותי ומקצועי כאשר פיני בוסיוק, רן אליאס וחן בושרי הצטרפו לצוות המקצועי".

איך האווירה בקבוצה שאין הרבה תנאים?
"אני יכול להגיד לך שהרבה זמן לא ראיתי צוות ניהולי כמו יו״ר אס"ח, עידו רושינק, והמנהל הנבחרת, רועי מרל,י שעושה עבודה מדהימה ומקצועית כמיטב יכולתו כאשר הוא דואג לשחקנים לתנאים ראויים לייצג אותנו בכבוד בטורניר".

אז מה הולכים על מקום ראשון או פשוט נוסעים לטייל?
"האמת שאנחנו עובדים קשה מאוד כדי לקבל כרטיס לשלב הבא בין 16 קבוצות שמקנה כרטיס לשוויץ, יש לפנינו עוד עבודה קשה ועלינו להיות בריכוז שיא בהגנה".

יש לך משהו להוסיף לפני סיום?
"חשוב לי להודות לאישתי מעיין ולילדי על התמיכה והפירגון, בלעדיכם לא הייתי איפה שאני נמצא, התמיכה שלכם זה מקור ההצלחה. מאחל לנבחרת אס"ח הצלחה בטורניר ניתן את כל כוחנו לייצג את מדינת ישראל בכבוד".

 

תגובות

+ הוסף תגובה

סקר דאבל פס

מי תזכה באליפות הארץ בליגת חופים?