הקורבן התורן של מרחבים

התקופה הטובה של הפועל מרחבים נמשכת, הפעם הקורבן היה צעירי רהט שפתחה את העונה בצורה חלשה ביותר. קבוצתו של מוטי דהן כבר הובילה 0-3 משלושער של אייל דיין, וזה נראה בגדר טיול אחה"צ ברהט, אולם משום מקום צעירי רהט חזרו עם שני שערים לקראת הסיום שהיו מעט מדי ומאוחר מדי

במסגרת המחזור התשיעי בליגה ב' דרום ב' אירחה קבוצת צעירי רהט את הפועל מרחבים, כאשר המארחת נמנעה מלארח את המשחק במגרשה שנסגר בהוראת המשטרה עקב מיקומו של המגרש בסמוך למקום הריסת המסגד ברהט בשבוע שעבר. לטענת המשטרה ערימת הבטון והפלדה שנגרמו מההריסה מהווים סכנה לאוהדים, שממילא צופים במשחקים מעל גבי גבעות סלעים במקום..
הפועל מרחבים נמצאת בשבועות האחרונים במומנטום טוב שכולל הפסד אחד בששת המחזורים האחרונים. הקבוצה של מוטי דהן אף מוכנה בספסל עם מספר לא מבוטל של שחקנים שמתמודדים על חולצת ההרכב. מנגד ברהט הסגל כולו מקומי, למעט שחקן הרכש מג'די עוודי מג'ת המשולש שהציג יכולת טובה במרכז המגרש של הירוקים מרהט.


 אבי דריי סופג את הפנדל של סלמן אלהוזייל. רהט כמעט חזרו (צילום: אנס אבודעבס)

פתיחת המשחק הייתה בשליטה מוחלטת של הפועל מרחבים. האורחים התנפלו על שערה של רהט כבר מהדקה הראשונה, אז כדור חוץ הגיע לרחבה ודורי שכני לא השכיל להבקיע מחמישה מטרים והכדור חזר מהקורה לידי השוער מוחמד שלבי.


 אייל דיין חוגג עם החברים את השני. מרחבים התנפלה על שערה של רהט (צילום: אנס אבודעבס)

בדקה התשיעית הלחץ עשה את שלו והשער הראשון נכבש לזכות האורחים. כדור חופשי של דודו חפר הוליד ערבוביה ברחבת רהט, הכדור הגיע לאייל דיין שדחק מקרוב פנימה 0-1 להפועל מרחבים.
צעירי רהט המשיכה להציג משחק לא מסודר, ולא הייתה מסוגלת לייצר התקפה אחת שתגיע לרחבת היריבה. בדקה ה- 18 הצליחה מרחבים להכפיל את התוצאה מבעיטה חופשית מ- 25 מטרים. הבועט הקבוע דודו חפר עזב הפעם את הכדור לאייל דיין, האחרון בעט שטוח ומדויק לפינה והכניע את השוער 0-2.


 אייל דיין כובש את השלישי (צילום: אנס אבודעבס)

ומרים את דורי שכני על הכתפיים (צילום: אנס אבודעבס)

המשחק התפתח למשחק אגרסיבי במיוחד מצידה של הקבוצה המקומית. השופט ולרי קרפינסקי התקשה לשלוט במשחק ועד לדקות הסיום נראו קרבות בין שחקנים שהיו יותר קשורים לעולמות ההיאבקות. סלמאן אלהוזייל החזיר לניר מתתיהו בגלישה ללא כדור, אולם השופט הסתפק רק בצהוב כולו רחמנות.
רהט המתינה חצי שעה עד שהולידה את ההזדמנות הראשונה. כדור עומק מצוין של סלמאן אלהוזייל השאיר את אוסמה אלקשאעלה מול שוער, אך האחרון בעט ליד הקורה. המאמן שחקן של רהט חילמי אלקמלאת לא יכל להמתין יותר והכניס שני חלוצים נוספים מאג'ד אלקסאסי ואחמד אלהזייל כבר במחצית הראשונה.


אחמד אלעמראני חוגג את ה-3:2. התעוררות מאוחרת של רהט (צילום: אנס אבודעבס)

צעירי רהט החלה להשתלט על מרכז המגרש ולנהל התקפות תכופות אך אלו היו ללא תכלית. דווקא מרחבים הייתה הקרובה יותר לכיבוש, כאשר המחליף שגיא כהן ניצב חמישה מטרים מול שער ריק, אך בעט למשקוף והחוצה בדקה האחרונה למחצית הראשונה.
את המחצית השנייה שוב פתחו הכחולים ממרחבים בצורה טובה יותר. חמש דקות מפתיחת המחצית מצא את עצמו הוותיק והבלתי נגמר דודו חפר, מול שוער אך האחרון ניסה לבעוט עם החיצון ולא מצא את המסגרת.


 

השופט שולף צהוב מיני רבים. המשחק הפך אגרסיבי (צילום: אנס אבודעבס)

בדקה ה- 58 שוב חזר המצטיין אייל דיין למלאכת הכיבוש. הפעם קיבל כדור רוחב מהקפטן דורי שכני, דיין נבלם בפעם הראשונה בידי השוער מוחמד שלבי אך תוך כדי שכיבה הצליח לבעוט ולהכניע את ראמי אלעוברה שעמד על קו השער 0-3 גדול למרחבים. גם בדקות לאחר מכן המשיכה מרחבים להתעלל ברהט שנראתה אומללה מתמיד. אליחי יונס, אייל דיין ודודו חפר בזבזו הזדמנויות גדולות לכיבוש מול ההגנה החלשה של רהט.


דודו חפר לאחר החמצה מסמתר שיער. מרחבים לא גמרו את המשחק כשיכלו (צילום: אנס אבודעבס)

משום מקום הגיעה רהט לשני מצבי כיבוש שהוחמצו, והקבוצה בירוק החלה להילחם על כל כדור. בדקה ה- 74 העניק השופט ולרי קרפינסקי פנדל לקבוצה המקומית כאשר פרץ סלמאן אלהזייל משמאל והכדור שלו פגע בידו של בלם מרחבים זיו קריף והשופט שהיה קרוב הורה לנקודה הלבנה. סלמאן אלהוזייל לקח את הבעיטה בעצמו, שלח את השוער שמאלה את הכדור ימינה וצימק ל 1-3.


ליאור בננו (בכחול) וחילמי אלקמאלת במאבק אווירי. המקומיים קיבלו חיזוק מהאוהדים (צילום: אנס אבודעבס)

כאן כבר קיבלה הקבוצה המקומית חיזוק ממאתיים הצופים שהגיעו למגרש הפועל בעיר. רהט החלה תוקפת מול ההתגוננות של מרחבים. וחמש דקות לסיום הגיע שער נוסף, כאשר הבלם פהד אבו בלאל הגביה לרחבה והמחליף השלישי אחמד אלעמראני נגח מעשרה מטרים אל החיבורים וכבש 2-3 נהדר שהחזיר את התקווה לקבוצה המקומית.
צעירי רהט אולם שלחה את כל הכלים ההתקפיים שלה קדימה, אך הראתה מהו החיסרון באי הימצאות מאמן מכוון על הקווים. הירוקים הציגו משחק לא מסודר במיוחד בהתקפות שחזרו על עצמם פעם אחר פעם והקלו את עבודת ההגנה של מרחבים שהייתה יציבה ומסודרת.


הנגיחה של עמראני הולכת לחיבור. התעוררות מאוחרת של רהט (צילום: אנס אבודעבס)

כל הניסיונות של רהט להשוות לא צלחו למרות עידוד הקהל, ודקות הדרמה בסיום הסתיימו ללא שערים נוספים. ניצחון חשוב להפועל מרחבים שמתמקמת במקום בטוח באמצע הטבלה. לעומתה בצעירי רהט צריכים לחשוב על פתרונות מהירים לעונה בה הליגה בורחת. נוסף על זאת בשבוע הבא הקבוצה תתארח באותו המגרש בדרבי של רהט שגם השנה אמור להיות חם ולוהט, למרות עונת הסתיו.


 מאמן מרחבים, מוטי דהן. יכול להיות מרוצה מהמחצית הראשונה (צילום: אנס אבודעבס) תגובות

+ הוסף תגובה
1
רהט
(סוסי: 19:06 28-11-2010)
סתם צעירי רהט רק הפועל רהט

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?