תם עידן

פטריק לזמי מנחה את שחקניו בפעם האחרונה פטריק לזמי מנחה את שחקניו בפעם האחרונה
משחק ההפסד של בני יצ'אלאל רחובות לאורתודוכסים לוד בשישי האחרון, 2:0, ייזכר יותר כמשחק עזיבתו של מאמן יצ'אלאל, פטריק לזמי, את הקבוצה. סיבת העזיבה: לחץ מיותר מהאוהדים, ועבודה ללא תנאים לוגיסטיים בסיסיים

שריקת הסיום נשמעה במגרש הכדורגל בשכונת קריית משה ברחובות. לוח התוצאות הדמיוני במגרש הראה 0:2 לזכות הקבוצה האורחות, הפועל מועדון ספורט האורתודוכסים לוד. דממת מוות נשמעה מאחורי הגדרות, שם עמדו אוהדי בני יצ'אלאל רחובות שהרעישו כל המשחק. במקביל, שחקני לוד חגגו עם מאמנם, עופר טסלפפה, בעוד אלו של יצ'אלאל ישבו שותקים על הספסל ללא מאמנם, פטריק לזמי שעזב את המגרש וגם את תפקידו.


  רועי בניאן מלוד (באדום)ברגע הפגיעה (צילום יואב מלכה)

כבר שבועיים שההפסד הזה של "האיילים" היה באוויר. ככה זה שמסיימים שני משחקים נגד קבוצות פחות טובות על הנייר בשתי תוצאות תיקו רצופות – נגד מ.ס באר שבע ומ.ס דימונה. קבוצות שבעונה שעברה שחקני יצ'אלאל היו מנצחים בהפרש גבוה.
בשישי הוא הגיע. מחצית ראשונה לא טובה של המארחים, שהתאפיין באנמיות ובחוסר לחימה על הדשא, הולידה את השער הראשון של שחקני לוד, שהיו טובים יותר, בדקה ה-28. אשר אסולין, שעמד בתוך הרחבה קיבל כדור מצד שמאל, ומול שוער יצ'אלאל, אבי בן שושן, לא התבלבל וקבע 0:1. מאז השער ועד השריקה לסיום המחצית הראשונה, ניסו שחקני יצ'אלאל להשוות, בעיקר מצד ימין עליו פיקד אילן טרפה, אולם ללא הצלחה. התוצאה נשארה בעינה בהפסקה.


  אבי טקלה (בכחול)ברגע הנפילה,פנדל ברור שלא נשרק(צילום יואב מלכה)

המחצית השנייה נפתחה בלחץ מאסיבי של המארחים על שערו של שוער לוד, מוטי אוחיון. האחרון, עמד איתן ומנע, בצוותא עם שחקני ההגנה שלו, מההתקפות להפוך לשערי שוויון ויתרון. בדקה ה-58, יעקב קיבריט מיצ'אלאל בעט בחצי יעף מעל לשער. בדקה ה-60 שחקני לוד ניסו להגיב, כששרון זוזוט בעט מצד שמאל לכיוון השער, אבל הכדור עלה מעליו.
בדקה ה-63 התקפה מצד שמאל של המארחים הסתיימה בהגבהת כדור של עדן ימר לתוך הרחבה, שגרמה לרועי בניאן להיפצע בראשו עקב התנגשות עם אוחיון. שתי דקות לאחר מכן שחקני לו ניסו שוב לעקוץ, כששלוש הגבהות שלהם לתוך רחבת יצ'אלאל הסתיימה בבעיטה מימין של שחקן לוד, שנעצרה בידיו של בן שושן.


  מוטי אוחיון ,הציל את לוד (צילום יואב מלכה)

בדקה ה-65 הנוכחים בקריית משה ראו את הצלת המשחק. אבי טקלה, שנכנס כמחליף בדקה ה-70 במקומו של אפרים אינברום, בעט קרוב לקורה השמאלית בעיטה חזקה שנעצרה בגופו של אוחיון. בדקה ה-88 שחקני לוד כמעט וחתמו את תוצאת המשחק. חור ענק באגף שמאל של הגנת יצ'אלאל גרם לכדור להגיע לרונן בן אוליאל (שנכנס כמחליף בדקה ה- 64 במקומו של מתן בן נעים), שבעט את הכדור מחוץ לרחבה והוא שרק לקורה שימנית של בן שושן.


  שחקני בני יצ'אלאל מאוכזבים בסיום המשחק.(צילום יואב מלכה)

שתי דקות לאחר מכן, יצ'אלאל קופחה. טקלה נתפס בבירור ברחבת לוד, הופל, אבל שופט המשחק, דרור דעדוש לא שרק לכדור עונשין מ- 11 מטרים. השופט הוסיף חמש דקות תוספת זמן, אבל רק ארבע מהן הספיקו ללוד בשביל לנעוץ את המסמר השני. התקפה מצד שמאל, שהתחילה בהוצאת כדור חוץ, הסתיימה ברגליו של ברק מתניה- שהגיע כמה ימים לפני המשחק ממכבי באר יעקב ונכנס במקומו של רן דמרי בדקה ה-70 - בעט לרשת- 0:2 ענק ללוד- תוצאת הסיום.

שרון זוזוט ושוקי מנז'רסקי מאורתודוכסים לוד חוגגים בסיום(יואב מלכה)
מאמן יצ'אלאל, לזמי, נעלם מהמגרש עם שמיעת השריקה האחרונה. נראה שעם היעלמות זו תם עידן בבני יצ'אלאל רחובות. לעומתו, טסלפפה התחבק עם שחקניו וחייך. "אמרתי לשחקנים שאנו נשחק נגד קבוצה טובה ומנוסה", אמר טסלפפה, "אני שמח שניצחנו. אנחנו מתקדמים לאט לאט".

פטריק לזמי חוגג עלייה עם בני יצלאל בתום העונה שעברה,היו ימים (צילום:רגב גולדמן)
יו"ר יצ'אלאל, אבאיי זאודה, אמר לשחקניו בסיום: "פטריק עזב אותנו. אל תיקחו קשה את ההפסד, אנחנו נצא מהמצב הזה. אנו מודים לפטריק על מה שהוא עשה, הוא תמיד יהיה חלק מאיתנו. עכשיו, תחשבו על המשחק הבא, משחק הגביע נגד מכבי כפר יונה". לזמי:"הלחץ סביב הקבוצה היה בשבועיים האחרונים, שהגיע מהאוהדים לאבאיי וממנו אליי. לכן, לא עניין אותי אם ננצח או לא את לוד, בכל מקרה התכוננתי לעזוב. הם מחפשים מקום ראשון, רק מקום ראשון וזה לא הגיוני. רק עלינו מליגה ג' לליגה ב' והתנאים המקצועיים והלוגיסטיים על הפנים. חיפשתי לעבוד מבחינה מקצועית, לא היו לי את הכלים, אז עזבתי. אין לי שום דבר נגד השחקנים ונגד אבאיי".תגובות

+ הוסף תגובה
1
אבאיי הביתה
(קסאי: 12:12 28-11-2010)
אתה עושה קריירה על חשבוננו
2
בבחירות בשכונה נעיף אותך
(סלומון: 13:03 28-11-2010)
איפה העלמת את כל התקציבים
3
אבאי
(איתן: 13:18 28-11-2010)
אבאי אתה עושה עבודה טובה אוהבים אותך
4
חבל..
(מאוכזב: 13:51 28-11-2010)
אתם באמת אבל באמת מטומטמים,איזה מאמן יבוא לאמן אתכם?אולי מוריניו.. פטריק היה תפור עליכם,אז לא תעלו השנה מה קרה?אסון!
5
חיזקי בוא הביתה
(שעריים: 14:15 28-11-2010)
6
חיזקי בוא הביתה
(שעריים צה צה צה : 14:17 28-11-2010)
שעריים יעלו יצלאל שנה הבאה
7
אין לכם יותר מידי משאבים לליגה ב' בלי כסף לא תצליחו אין לכם הרבה אמונה ואין בכם רצון ולחימה, עם הייתם נותנים ליהוד לעלות זה היה נראה אחרת, מאחל לכם בהצלחה אל תשכחו ליגה ג' זה לא ליגה ב'
8
אבאי באש ובמים
(יוני בלאי: 18:05 28-11-2010)
אבאי זאודה אוהבים אותך תמשיך בעבודה הנפלאה שלך לכול הקנאים תחיו ותסבלו אבאי אני וכול מי שמכיר את העבודה שלך ומעריכים אותך כמו תמיד אנחנו איתך גם ברגעים האלה הקשים יש משפט שאומר דרך שאין בה מכשולים היא לא דרך והיא לא מובילה לשום מקום תהיי חזק.
9
באש ובמים?
(משה: 20:10 28-11-2010)
אבאיי באש אנחנו במים
10
צריכים שוער?
(חיים: 16:58 02-12-2010)
למי אני פונה לגבי אימוני הקבוצה של בני יצאלאל ??
11
יצ׳אלאל תגיע רחוק עם אבאי
(אצ׳נף: 19:54 02-12-2010)
חברים בואו אוליי נידע לפרגן לאיש עשיה. ולא נתעסק בשטויות.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?