אנגלית למתחילים

שחקני מכבי שדרות ומכבי שיכון המזרח הופתעו לגלות במשחק ביניהן שופט איטלקי דובר אנגלית והתקשו להבין את הוראותיו. על המגרש זה לא הפריע להם לשחק כדורגל, אבל רק שדרות השכילה לכבוש מרגלי נתי זריהן ולנצח 1:0.

 כששחקני מכבי שדרות ומכבי שיכון המזרח סיימו לערוך את החימום לפני פתיחת המשחק ונקראו על-ידי השופט סטפן בונטו לקו האמצע להנחיות אחרונות, הם הופתעו לגלות שהשופט פונה אליהם בשפה האנגלית. השחקנים, כמה מפתיע, התקשו להבין את מסריו, ומי שנחלצו לעזרת השופט הראשי היו הקוונים שלו, מתן גואטה ושלום פבריקר שהפכו למתורגמנים.

השופט סטפן בונטו. איטלקי דובר אנגלית (צילום: אורי גבאי)

לכדורגל כידוע אין שפה אחידה, אבל בדרך כלל, השחקנים מבינים את כללי המשחק גם בלי לדבר. מאחר ומדובר בליגה ב' של הכדורגל הישראלי המיושן, גם זה עשוי לעיתים להיות משימה לא פשוטה. לא פעם ביקש השופט להעביר את מסריו, אולם מרבית השחקנים לא ממש הבינו. למען האמת, גם אי אפשר לצפות מהם, אחרי הכל מדובר בליגה ישראלית חובבנית. אגב, לפחות הביא לקצת הומור. כך למשל, כשהשופט ביקש מהשחקנים לבצע חימום עם גופיות, אחד מהם גיחך. "בקושי אני מבין עברית, הוא רוצה שאני אבין אנגלית". מה שבטוח השחקנים לא יכלו להציק לשופט בהערות להפעלת לחץ.

מאור גוזלן רץ לחגוג עם זריהן (צילום: אורי גבאי)

על המגרש, השפה לא הייתה אמורה להפריע לשחקני 2 הקבוצות לשחק כדורגל. מה שראינו מהם, זה בעיקר יכולת פושרת, וניסיונות לייצר מצבי כיבוש. מה שכן, ניתן לשבח את משחק ההגנה של 2 הקבוצות שהקשה מאוד על שחקני ההתקפה להגיע למצבי כיבוש ממשיים. 

תומר טדסה בכחול מגביה כדור- המצטיין בשורות שדרות (צילום: אורי גבאי)

מכבי שדרות הגיעה למשחק הזה במטרה ברורה לנצח ולחאפר על תבוסה במחזור הקודם בשעריים. שחקניה הגיעו למשחק נחושים מתמיד, אבל דווקא האורחים משיכון המזרח פתחו חזק, וניסו את מזלם מהקישור הימני שם תפקד טוב אבי מוז'ה שעשה לא מעט בעיות לאגף השמאלי הבעייתי של שדרות בהיעדר בעל רגל שמאל טבעי. 

שוער מכבי שדרות גינדי וולקוב מאבי מוזה להגיע לכדור (צילום: אורי גבאי)

רק בדקה ה-42 נרשמה ההזדמנות הראשונה והיא הגיעה משחקני ההתקפה של שדרות. אלכס סלטיקוב התנהל עם הכדור בצד ימין, השתחרר משחקני שיכון והגביה כדור שמצא את נתי זריהן חופשי בתוך הרחבה אבל האחרון בעט גבוה מעל שערו של עמרי בן דוד.

שוער שיכון עמרי בן דוד מוציא מהראש של חלוץ שדרות מאור גוזלן את הכדור (צילום: אורי גבאי)

בפתיחת המחצית השנייה הפעילו שחקני השיכון לחץ בניסיון להשיג שער מהיר. בדקה ה-46 הם החמיצו הזדמנות גדולה כשרווה אייזנקוט הגביה מצד ימין והשאיר בתוך הרחבה את אמיר עזרא חופשי מול שוער שדרות גינדי וולקוב שהודף החוצה.
 

 

בן דוד מונע מאברהם סיסאי משדרות להגדיל את התוצאה לקבוצתו (צילום: אורי גבאי)

בדקה ה-50, שחקני שדרות החלו להתעורר והציגו דקות מצוינות. אחרי מספר ניסיונות שלא צלחו מהאגפים, שדרות הגיעה להזדמנות ממשית ראשונה וכבשה את שער היתרון, שהפך בסיום לשער הניצחון. אלכס סלטיקוב קיבל כדור באגף ימין והוכיח שוב עד כמה שיתוף הפעולה עם ג'ניה רפפורט הופך לקטלני. רפפורט קיבל ממנו את הכדור בתוך הרחבה, עובר את גיל סטאר משיכון, ומוציא רוחב לנתי זריהן שבועט לכיוון השער אך הכדור פוגע בברור בידו של אבי מור, אבל השופט משום מה מתעלם. בניסיון השני מצליח זריהן להשתלט על הכדור ולבעוט פנימה, 1:0.

נתי זריהן רגע לפני כיבוש השער (צילום: אורי גבאי)

לאחר ששיכון המזרח ספגה את השער היא הפעילה לחץ אדיר על שערה של שדרות. השיכון גם החליטה לקחת סיכון ושלחה את כל שחקניה למעט השוער להתקפה במטרה להשיג את השיויון מה שחשף לא פעם את העורף שלה להתקפות מתפרצות מסוכנות שלא תורגמו על-ידי שחקני שדרות כדי להגדיל את התוצאה. בסיום ניצחון חשוב לשדרות שנצמדה שוב לצמרת המובילה.תגובות

+ הוסף תגובה
1
לא נרד
2
5 נקודות מירידה
(שיכוניה: 10:51 29-11-2010)
מה יהיה?
5
שיכון
(שיכון: 13:01 29-11-2010)
להישאר בליגה??? אתם לא נורמלים השיכון בין ה3 קבוצות הכי חזקות בליגה מקום שני בטוח!!!
6
שמוליק סלומון
(שיכוניה: 16:58 29-11-2010)
סלומון תביא חלוץ דחוף אנחנו כל משחק מחטאים 5 שערים אין לנו סיומת תעבוד עם החלוצים האימון על בעיטות לשער בעיקר עם אבי מוזה
7
"שמוליק פלפון"
(שיכוניה: 18:19 29-11-2010)
יבלופר תתחיל לעבוד
8
מאמן מעפן
(אוהד: 00:06 30-11-2010)

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?