בארסה של יזרעאל

אוהדי דבוריה ממלאים את גרין אוהדי דבוריה ממלאים את גרין
בין דבוריה לבארסה פעורה תהום ענקית. בין מועאד עזאייזה לדויד ויאה מפרידות גלקסיות אך היום היה לי את הכבוד להזכיר את שתיהן בנשימה אחת. מדוע? כי לדבוריה מגיע את הכבוד על מה שעשתה בשבת לנצרת עילית ועל זה שהיא הקבוצה היחידה בארץ ששומרת על מאזן מושלם. אז מה אם היא רק בליגה ג', מחוז יזרעאל.

שעה קלה לאחר ששלחתי מסרון (sms)למוחמד יונס, מחזיק תיק הספורט בכפר דבוריה המזכיר לו שישלח לי תמונות מהמשחק קיבלתי שיחת טלפון מעניינת מרדיו "קול רגע" הצפוני. "אנחנו עושים תוכנית על הסופרקלסיקו, את מי את אוהד?" בארסה", עניתי. "מצוין, אנחנו רוצים שתעלה מול מישהו ממדיה מקבילה שאוהד את ריאל". הסכמתי, מי יוותר על כמה מילים בשידור חי?
באותו הרגע החלטתי שאני מזכיר את מ.ס. דבוריה בשידור. מדוע? קודם כל בגלל שהיא קבוצה צפונית כמו התחנת רדיו ושנית בגלל שמגיע לה פרגון אחרי הניצחון הענק ביום שבת על נצרת עילית. ענק לא רק בגלל התוצאה, אלא בגלל הדרך. עם 10 שחקנים החל מהדקה ה-20 ובפיגור 2:0 עשתה הקבוצה את הבלתי יאומן, הפכה את התוצאה וניצחה 2:4 שהשאיר אותה מושלמת, היחידה בכל ליגות הבוגרים בישראל עם מאמן כזה. כבוד. הבטחתי וקיימתי. דבוריה על המפה!!


 

ההכנות שלפני המשחק. החלו כבר ב-9:30 בבוקר.

עם מאזן של 8 מ-8 התייצבה מ.ס. דבוריה למשחק הצמרת נגד נצרת עילית שגם היא הגיע במומנטום חיובי (5 ניצחונות רצופים). שעת פתיחת המשחק נקבעה ל-11:00 אך כבר בתשע וחצי בבוקר החלו אוהדי דבוריה לנהור בהמוניהם לעבר אצטדיון גרין כשהם מצוידים במיטב אביזרי העידוד. כמה דקות לפני המשחק עמד אומדן אנשי האבטחה על 800 (!!) צופים, רובם ככולם אוהדי דבוריה. אפילו לפני שחקני נצרת עילית היו בהלם מהמחזה המרהיב.


עומרי ביטון (בכחול) הנצרת עילית זורק את עלי כתילאת. דבריה הייתה על הקרשים. 

המשחק עצמו החל רע מאד עבורה של המוליכה. כבר בדקה ה-2 פסק השופט, דרור כהן על כדור 11 תמוה לחובתה אותו הפך ארטיום צ'יזיניוק לשער יתרון עבור הנצרתים. בדקה ה-20 שוב סערו הרוחות כאשר שוב פסק השופט באופן תמוה על פנדל לטובת נצרת עילית כשלטענת אנשי נצרת העבירה על צ'יזיניוק בוצעה מחוץ לרחבה. קפטן הקבוצה, עלי איכתילאת שמחה על ההחלטה ראה שני צהובים ברציפות והורחק. רק לאחר דקות ארוכות של ויכוחים ביצע צ'יזיניוק את הבעיטה וקבע 0:2 לנצרת עילית. דבוריה על הקרשים.


 מוחמד יוסף (באדום) מול רועי כהן. דבוריה לא הרימה ידיים.

אך דבוריה לא ויתרה ובעידוד הקהל התעוררה והחלה לתקוף את שערה של נצרת עילית. בדקה ה-41 היתל בהגנת נצרת, מועאד עזאייזה בהגנת נצרת עילית ויבשל למוחמד שחברי את השער המצמק, 2:1 במחצית לנצרת עילית
הריח של השוויון היה באוויר גם עם פתיחת המחצית השניה. למעשה על המגרש הייתה רק קבוצה אחת: דבוריה. שתי דקות בתוכה השיגה את השוויון המוצדק. טיל מ-18 מטר של מועאד עזאייזה כפתה שוויון, 2:2 והשאירה את האורחים בתמונה.


החגיגות לאחר ה-2:3 של דבוריה. משקיף: מוחמד שחבארי (20). מהפך מדהים

דבוריה המשיכה בהתקפות כשגם נצרת לא טמנה רגלה בצלחת והגיעה לכמה הזדמנויות משלה אך שוער דבוריה, נאדים סאעידה וההגנה שלו עמדו במבחן. כשנראה היה כי המשחק הולך לתיקו הגיע רגע השיא. בדקה ה-85 עבר מוחמד שחברי את מגיני נצרת כולל השוער ובעט. בלם נצרת עילית, אבירן חן הדף את הכדור בידו מקו השער ולהשופט לא נותרה ברירה אלא להרחיקו ולהורות על הנקודה הלבנה. את הפנדל תרגם שוב מועאד עזאייזה ליתרון 2:3.


החגיגות לאחר השער הרביעי. נצרת עילית הפקירה את ההגנה.

נצרת עילית הפקירה לחלוטין את ההגנה במטרה להשוות ובדקה ה-93 נסר הסיפור סופית. המחליף, מוחמד יוסף פרץ עם הכדור לכל אורך כל המגרש, עבר את הבלם והשוער וגלגל פנימה את הרביעי של דבוריה ופתח את החגיגות במגרש שהסתיימו בצעדה של הקהל והשחקנים מהכניסה לכפר ועד המרכז כדי לחגוג את הנצחון הענק.

חוגגים את הניצחון עם האוהדים במגרש.

וממשיכים את החגיגות בכפר. על מכסה הג'יפ, מוחמד אניס, מנהל מחלקת הספורט תגובות

+ הוסף תגובה
1
האמת ? הג'פ בתמונה עשה לי את היום ..חחח
(מברוק ידבוריה..: 10:43 30-11-2010)
הייתי בטוח שהצוות על הג'פ בדרך לבנין ..אז מי יודע מה זה 4 אמריקאים על ג'פ ?
2
אוהד הפועל בועיינה " כנסו "
(הפועל בועיינה: 12:53 30-11-2010)
מזל טוב ל מ .ס . דבוריה ו אני מקווה לכם לעלות לליגה " ב "
4
סכנין נצרת דבוריה חוזרת
5
הצלחה
(אעידן עמוס: 19:58 01-12-2010)
מאברוק ידבורייה!!!!
6
ליגה ב ! אנחנו בדרך !
(אמייז..בנה של דבוריה : 21:45 01-12-2010)
יציעי מעלות ! אנו בדרך ! אדוווווווווום עוללללללללללללה
7
עי
(עזאיזה: 14:36 02-12-2010)
כול הכבוד מועד
8
1OOOOO mabrouk le daburiyya
(mu massalha: 08:39 02-12-2010)
9
דבוריה
(-_-: 16:39 02-12-2010)
נא נא נא נא דבוריה אליפה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?