מופע הכסאות המוסיקליים

לא פחות מתשעה מאמנים התחלפו בתשע קבוצות במהלך חודש נובמבר 2010. החל מליגה א' ועד ליגה ג'. "דאבל פס" עושה סדר בתופעה הראשונה של עונת 2010/11 בליגות הנמוכות

מה משותף לבני יצ'אלאל רחובות, מכבי רחובות, מ.ס פרדס חנה כרכור, מכבי אום אל פאחם, מ.ס אום אל פאחם עירוני טבריה, מכבי טמרה, הפועל אזור ובני טייבה? התשובה: בכל הקבוצות הללו התחלפו מאמנים בחודש אחד- נובמבר 2010.
נראה שמדובר בתופעה הראשונה של עונת 2010/11 בשלושת הליגות הנמוכות בישראל. כזו, שהועתקה מליגת העל והלאומית בשנים האחרונות: כשלא הולך- המאמן משלם את המחיר. אולם, לא תמיד הסיבה להחלפת האיש על הקווים היא מקצועית, הכרחית, כזו שבגללה השחקנים על הדשא משיגים תוצאות לא טובות.


    ויקטור גניש התחיל בא.א.פאחם עבר לטייבה וחזר לא.א. פאחם(צילום אביב תקשורת)

זה התחיל בתחילת נובמבר, אז צחי חרמץ עזב את תפקידו כמאמן הפועל אזור לאחר ההפסד לבני ג'לג'וליה בבית 2:1. על פי התוצאות של אזור עד העזיבה, נראה כי לא מדובר בסיבה מקצועית, אלא באחרת. כזו שנוצרת במסדרונות חדרי ההלבשה. או במילים אחרות "חילוקי דעות ביני לבין ההנהלה, שלא היו ניתנים לגישור", על פי הגדרת חרמץ.
אזור הייתה עם 10 נקודות ליגה עד ההפסד לג'לג'וליה. 10 נקודות בארבעה מחזורי ליגה זה מאזן לא רע בכלל. אולם, המחלוקת בין חרמץ לאנשי אזור הייתה חזקה יותר. "היו לי דרישות מסוימות שלא נענו", אמר חרמץ, "אם אני מסתכל לאחור אז אולי לא הייתי צריך להתחיל את העונה שם, כי עצרו את פיתוח הרעיונות שלי באמצע".
   טל בניה התפטר מאום אל פאחם לטענתו בשל התערבות בנושאים מקצועיים.

המאמן השני שלא המשיך בתפקידו הוא טל בניה, שהתפטר ממכבי אום אל פאחם כשבוע לאחר חרמץ. עזיבתו של בניה הגיעה לאחר הפסדה של אום אל פאחם להפועל אסי גלבוע, במשחק הצמרת של ליגה א' מחוז צפון דאז, אולם העזיבה לא הגיעה בעקבותיה. הסיבה הייתה לא מוסרית יותר, חתרנית: החלטות מקצועיות שקיבלו חברי הנהלת הקבוצה מאחורי גבו לגבי שחרור שחקנים מהקבוצה וצירוף אחרים במקומם. "לא השאירו לי ברירה", אמר בניה השבוע ל"דאבל פס", "בקבוצת כדורגל היחיד שצריך לקבל החלטות מקצועיות הוא המאמן, וכשזה לא קורה אני לא אהיה בקבוצה כזו".
כמה ימים ספורים אחריו הגיע תורו של מאמן עירוני טבריה, איציק בוזורגי לפנות את תפקידו. כחודש לאחר מכן, עדיין לא ידוע אם הוא התפטר, פוטר או התפוטר. הידוע הוא שזה קרה אחרי שבוזורגי השעה את בניו של מנכ"ל הקבוצה, שמוליק ברז'יק, אבירן ושלומי. "באתי במטרה אחת להחזיר עטרה ליושנה ולעלות ליגה עם עירוני טבריה", אמר השבוע בוזורגי, "יש אנשים בקבוצה שהאינטרס האישי יותר חשוב להם מטובת הכלל, שמחפשים לחץ, רצים אחרי הכישלון בשביל ליצור אותו ולא ראוי להזכיר את שמם. אם לא יהיה שם לחץ, הקבוצה יכולה להעלות ליגה כי יש לה סגל שחקנים טוב מאוד".
בסוף השבוע תופעת החלפת המאמן הגיעה שוב לאזור השפלה, הפעם לבני יצ'אלאל רחובות. שם, כזכור, התפוטר מאמן הקבוצה, פטריק לזמי. לטענת האחרון, ניהול לא מקצועי של אנשי הנהלת הקבוצה, ובראשם היו"ר, אבאיי זאודה, וחוסר מקצוענות מצד השחקנים גרמו לו להגיע להחלטתו. לזמי: "אני צריך חדר הלבשה, אני צריך שלושה אימונים בשבוע, אני צריך לוח לכתוב שם טקטיקה, השחקנים צריכים להבין שהם לא בליגה ג' ולהגיע לכל האימונים ולכל המשחקים. זה לא קרה, והחלטתי לעזוב".
בהחלפות המאמנים שהיו בעירוני טבריה וביצ'אלאל יש מכנה משותף אחד, שרלוונטי גם לחילופי המאמנים בקבוצות מכבי טמרה ובני טייבה. בכולן, המאמנים שעזבו מונו לתפקיד, או מועמדים לתפקיד בקבוצות אחרות. או במילים אחרות, מופע הכיסאות המוסיקליים של מאמני חודש נובמבר 2010 בליגות הנמוכות.
כך קרה עם מאיר ארמה, שעזב את מכבי טמרה לטובת טבריה, עם ויקטור גניש שהתחיל את העונה במ.ס אום אל פאחם, עבר לבני טייבה, עשה פרסה וחזר לאום אל פאחם באמצע החודש עקב התפטרותו המפתיעה של ברוך ממן. כמו כן, מאמן מכבי רחובות, חזי רשתי, עזב את הקבוצה לטובת משרת האימון שעזב לזמי ביצ'אלאל, בעוד האחרון קיבל הצעה להחליף את רשתי. ועוד לא הוזכרה של הרצל שושן את מ.ס פרדס חנה כרכור. "זה לא בא בחשבון, אני לא עושה צחוק", אמר לזמי, "בנוסף, אני רוצה לאמן רק ברמות של ליגה ב' ומעלה. קבוצות בליגה ג' זה לא בא בחשבון".

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
משהו חושב אחרת ? כנסו....
(גיא מזרחי: 17:32 30-11-2010)
כסאות מוזיקלים ומסחרה אחת גדולה...1-הנהלות ויו"ר רמאים סוגרים משהו איתך ואח"כ מתחמקים מסגירת חוזה ומשכורות 2-מאמנים מושפעים מההנהלות שקובעות תהרכב בטענה "הוא מרוויח הרבה אז שישחק" יודעים לבוא בטענות כלפי כולם אבל לא לעצמם !!!. 3- החבר של המאמן משחק.
2
חשוב
(טברייני: 16:01 30-11-2010)
בוזרגי התפטר אמרו לו תישאר תקבל מסכורת ולסדר קונוסים וכדורים ולעזור לשלומי האפסנאי
4
מנהלים/עסקנים בשקל תשעים שלא מסוגלים לנהל משק בית ומנהלים מועדוני כדורגל...די
5
בוזורגי צודק.
(הקוצץ: 16:25 30-11-2010)
7
מי שחשב שעסקנים קטנים מנהלים את הכדורגל בליגות הנמוכות, צריך להבין שגם בליגה לאומית וגם בליגת על השכונה חוגגת.תראו את ג'ת אלהלי עם חובות, נצרת חצי בפירוק, בית"ר שמשון עם תקציב בתחת, עראבה, מכבי ב"ש ם עיקולים. בקיצור שכונה גדולה גם בלאומית
8
מקושרים
(מאמנים בלי כבוד: 20:27 30-11-2010)
שכר נמוך הכתבות למאמן הוראות מהנהלה ללא תנאים העיקר שאני מאמן ועוד מפטרים מאמן לאחר שבוע קיבל קבוצה למרות שהמאמן ניכשל ,
10
11
מי זה תרשיש
(מי זה תרשיש: 23:08 30-11-2010)
מי זה תרשיש אנחנו מקבלים חמישיות ואתם מביאים לנו תרשיש מה זה החרטה הזו תביאו מאמן רציני מה לא מספיק השמש הזה היפיל אותנו תחזירו את טל
12
לצחי חרמץ
(לילו : 09:36 01-12-2010)
אתה באמת לא שפוי פיתוח רעיונות אתה חי סרט יכול אולי לא בטוח לאמן ילדים אתה חושב שאתה המצאת את הכדורגל אז תתעורר ותחפש קבוצה שאולי תקח אותך אני בספק גדול אבל אולי תמצא מישהו שיוכל לסבול את מצני הרוח שלך דרישת שלום מאזור
13
כפר קאסם הנהלה של אפסים
14
עירוני טבריה ללאומית
(דונדוני: 16:02 01-12-2010)
רק טבריה רק טבריה רק טבריה תעלה ללאומית, טבריה היא הקבוצה הבחירה בגליל
15
מקושרים
(מאמנים מקושרים: 18:38 01-12-2010)
מי אתה תרשיש ......ניכשלת בשיכון ....עובד בחינם הבטחתה שתביא שחקנים שישחקו בחינם בקבוצה מאמן בלירה . חבל שזו המציאות ,
16
בית גיל הזהב
(אזורניק: 19:24 01-12-2010)
המשך הנהלת אזור מינתה את הזקן נח להם לתת הוראות לבובה , חבל הם רק בחלום יעלו . במדרגות .
17
הנהלת אזור די לשחיתות!
(המשקיף: 09:47 02-12-2010)
הנהלה סירחון, מקום מגעיל
18
ויקטור גניש תותח
(אוהד טייבה: 16:48 02-12-2010)
מפטרים אותו מקבוצה ועבר לאמן בטייבה .לאחר ארבע הפסדים וכישלון פאחם החזירו אותו. אוליי הבחור ילד טוב .כל הכבוד גניש

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?