מכבי יפו, לאן?

נתנאל בן אבו. כישרון שהולך ונעלם(בועז רביד) נתנאל בן אבו. כישרון שהולך ונעלם(בועז רביד)
אירועי סוף השבוע שעבר במכבי יפו אמנם לא הביאו שינוי במערכת אך הוכיחו כי הקרקע סביב מה שנקרא "מכבי יפו" אינה יציבה. רף ציפיות גבוה ותפיסה כאילו הקבוצה נמצאת מעל הליגה גרמו רק נזק. אז מה צריך לעשות? כל זאת ועוד בטור שלפניכם. חשוב לציין כי מדובר בדעה אישית

במהלך כל השבוע האחרון ניסו ביפו להרגיע את המערכת שסערה וגעשה אחרי התיקו ביום שישי נגד עמישב. טוב, לא כל יום דורשים האוהדים במפגיע מהמאמן להתפטר במיוחד במועדון כמו מכבי יפו שם (עדיין) לא מורגלים בכישלונות. ע"פ הסטנדרטים של רוב הקבוצות בליגה, ארבע תוצאות תיקו רצופות ומאזן נקי מהפסדים מתחילת העונה (ושנתיים ברציפות) הוא הצלחה גדולה. ביפו יש סטנדרטים אחרים ואולי כאן הבעיה.
באימון הראשון שלאחר המשחק ניסו לשדר בקבוצה עסקים כרגיל אולם המתח היה באוויר. עד כדי כך שהמשטרה הועמדה בכוננות למקרה שכמה מאוהדי הקבוצה ינסו לפוצץ את האימון. בסופו של דבר הפגינו כולם בגרות.
הרף הגבוה שהוצב מלכתחילה מתחיל להשפיע. בטוחני שאם זה היה תלוי במאמן, עופר פביאן הוא היה יודע להוריד אותו בהתאם. מה לעשות? אלה הם רחשי הרחוב והקבוצה ניזונה משם. מכאן זה מחלחל כלפי מטה, לעברו ולעבר השחקנים.

סוהיב פרג'. השחקנים המוכשרים של יפו לא מקבלים ביטוי (צילום: בועז רביד)
על העובדה שליפו יש שחקנים מוכשרים ביחס לליגה, אין עוררין. אך הם לא חסינים מלחצים וביקורות. רוב קבוצות הליגה "נהנות" מהעובדה שלמשחקים שלהן לא נוהר קהל רב ואם יש ביקורת הרי היא נעלמת באדישות הכללית. לשחקני יפו אין את הפריבילגיה הזו. שם הביקורת נשמעת ובגדול. הוכחה לכך קיבלנו ביום שישי האחרון וזה מלחיץ, מאד מלחיץ.
פביאן אינו חף מאשמה. כרבים מעמיתיו הוא לוקה בתסמונת "קודם לא להפסיד". כמו ההנהלה שלו הוא יודע כי עבור קבוצה "שהורגלה" לכך, הפסד יהיה בגדר אסון לאומי והרי הוא לא רוצה זה שייחרט בזיכרון האוהדים שתחת שרביטו רשמה מכבי יפו הפסד ראשון אחרי שנתיים.
לרשותו עומדים שחקנים התקפיים מהשורה הראשונה של הליגה במיוחד עכשיו לאחר החתמתו של מוחמד חטארי. לכן בקטע הזה אני עם האוהדים. פביאן חייב לתת לשחקנים שלו לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב לעשות. אם הלחץ הזה ישתחרר, מכבי יפו צריכה לעוף קדימה.

אוהדי מכבי יפו. לא מוכנים לקבל כישלונות (צילום: ניר חורי)
אם ליגה ג' הייתה טיול קליל ו-ב' קצת יותר קשה הרי  שליגה א' משולה לטיפוס על הר. כל משחק הוא מלחמה. בואו נהיה אמיתיים ונקרא לילד בשמו. מכבי יפו אינה אהודה על קבוצות הליגה. לא שזה צריך לעניין אותה ואת אוהדיה אך זו עובדה. הלך הרוחות בקבוצות הליגה הוא שמול יפו יש למשחק חשיבות מיוחדת מעבר לזו הספורטיבית. "לדפוק את יפו" ו"להראות להם" הן רק חלק מהאמרות הנשמעות באימוני הקבוצות לפני המשחק עם יפו.
התדמית המתנשאת משהו שהפגינו בטרום העונה עשתה רק נזק. הנפנוף בעובדה שבכל רגע נתון יכולים להחתים שם כל שחקן התערבב בשמועות שיצאו עליה כאחת הפונה לשחקנים מאחרי גבן של הקבוצות שלהם.
כרגע, כולם צריכים נקודות ולכן כולם נלחמים אולם ברגע שקבוצות יבטיחו לעצמן מקום זה או אחר ייתכן ואני מדגיש את הייתכן ,יהיו "התחשבנויות". נכון שתופעות כאלה יש להוקיע אך בתוך עמי אני חי.
מה שחשוב שיבינו שם כולם שיש להוריד את מפלס הלחץ. האוהדים חייבים להבין שיש גם כישלונות, אחרת זה לא היה ספורט. מכשלונות אפשר ללמוד ולהשתפר. ההנהלה צריכה להוריד פרופיל ולהבין כי מכבי יפו אינה מעל הליגה, לפחות עד שלא תעפיל לליגה הלאומית. המאמן צריך לתת אפשרות ביטוי לשחקניו.

אם המשוואה כוללת את כל אלה תתקיים, הרי השחקנים יהיו משוחררים ויתנו את מה שהם יודעים.
לסיכום, שמח אני כי איני יועץ של מכבי יפו. כל מה שנכתב בטור הינו דעה אישית שלי. זכותכם לקבל, זכותכם להוקיע. מבטיח לפרסם את כל התגובות. טוב שיש גביע. להתראות בקרית מלאכי.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
מאמן פחדן
(אוהד יפו: 16:17 02-12-2010)
מאמן חלש ללא כריזמה להנהלה תיתעוררו שלא יהיה גרבץ טיים
2
יפו תעלה ליגה
(יפואי: 16:19 02-12-2010)
אינני מסכים איתך, לפי דעתי נבנתה קבוצה לא מתאימה והשחקנים המוכשרים צעירים מידי ולא מנוסים מספיק כדי להעלות ליגה. את הקבוצה בנה המאמן לכן הוא אחראי למצבנו וכל כן חייב ללכת. אם נתחזק בזריזות בשלושה שחקנים מנוסים בליגה הזאת יש על מה לדבר.
3
תודה לך אמיר תשובה
(יהוד: 16:05 02-12-2010)
גאים שדפקנו ליפו את ההפסד היחיד שלהם עוד על אדמת יפו איזה מתוק היה דקה 90
4
אוהד
(יפואיקו : 16:21 02-12-2010)
גיא , גם אוהדי מכבי יפו חושבים כמוך ברוב הנושאים רוצים לא להלחיץ רוצים שהשחקנים ישוחררו וישתחררו לא רוצים להתנשא ולהייות שנואים
5
קבוצה שבעה
(שחקן בהרכב: 16:34 02-12-2010)
הכסף שהשחקנים יקבלו העונה פי ארבע מצפרירים .יש שחקנים שלא מתאימים לליגה א .חוץ מסבג ועמיאל והשוער הייתר כולם בנוניים. וזה המאמן שבחר אותם
6
יפו תעלה בסוף העונה
(אחד שמבין בליגה: 16:43 02-12-2010)
בעליות של גבעתיים
8
אוהדי הצלחות
(אזוריה בדם: 17:00 02-12-2010)
קבוצה מגעילה מה קרה חרטה יפו קצת קשה נשברים
9
יפו לא קבוצה - וגם השאר לא
(הפועל ירושלים: 17:07 02-12-2010)
אין לה יותר מדי מה להציע, ומסתמכת אך ורק על מסת האוהדים. תבינו - זה מרתון לא ריצה ל100 מטר! רק להפועל ירושלים היכולת מכל הבחינות לעלות ליגה. לכל השאר יגמר האויר באמצע - כולל אילת,קרית מלאכי (פחחחח...) כפר יונה ונתיבות
10
ירושלים, יפו לא תנשור
(יפו זו אימפריה לעולם: 18:30 02-12-2010)
יפו תגיע לטדי עם המסה שלה בפברואר, זה ממש לא ידגדג למבצר הבית"רי (זה לא מגרש שלכם, אתם כלום בעיר הזו), ותסתייע באוהדי בית"ר שיגיעו בהמוניהם. אנחנו נקבור את החלומות שלכם כי אנחנו טובים במשחקים האלה. קור מדרבן אותנו, קור מזכיר לנו את רן בן-שמעון.
11
גיא,כל מילה שאמרת...בטון..!!
(יוסי(יפו): 18:35 02-12-2010)
נתת סקירה מעניינת ומוחשית על מצבה העכשוי של יפו,חוץ מקביעה אחת,לאחר שראינו כבר מספר קבוצות בלאומית,אין עילויים ברמת המצוינות של כדורגל,במילים פשוטות,ללא יומרות גרנדיוזיות,אפשר לעשות את זה ולעלות ליגה...אז קצת סבלנות...הליגה ארוכה..!!
12
שנה אחרונה באתר הזה
(יפואיקו: 18:44 02-12-2010)
הכל מת, יש גביע, מה יעשו אתרי האינטרנט? יגייסו את מכבי יפו לעניין. הצפרירים נובחים, השיירה עוברת
13
אומנם יפו במשבר אך היא עדיין מעל הליגה
(שמעון כהן-רמת השרון: 21:33 02-12-2010)
קבוצה שמביאה למשחקי חוץ כ-400 מאוהדיה ולמשחקי הבית שלה מגיעים למעלה מ-1000 אוהדים היא קבוצה מעל הליגה.קבוצה שמצליחה לסחוף אחריה משפחות של סבא,אבא ונכד,היא קבוצה מעל הליגה. יפו במשבר אך היא תתגבר.
14
האוהדים אשמים
(זה הסוף: 22:03 02-12-2010)
מכבי יפו תתפרק בגלל קומץ האוהדים הבכיני שלה חבל חבל חבל
15
לאוהדי יפו
(קרית מלאכי: 23:23 02-12-2010)
מלך השערים של קרית מלאכי חנן אלקיים יעדר מהמשחק נגד מכבי יפו בעקבות צבירת כרטיסים צהובים
16
יפו חלשים זה לא כדורגל זו האמת
(חיימיקו: 00:05 03-12-2010)
17
יפואים
(גולף לבן אזור: 18:21 03-12-2010)
הבלוף היתגלה האויר יצא לכם שלום בשנה הבאה שלכתם את שי מאור הביתה מגיע לכם

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?