"טייבה היא עיר של כדורגל"

עבד רביע עבד רביע
צעירי טייבה ניצחה במשחק המבחן 0:1 את מכבי עירוני כפר יונה והבטיחה עונה נוספת בליגה ב' דרום א'. מי שאחראי לשינוי ולהישארות הקבוצה הוא לא אחר מהמאמן הקבוצה, עבד רביע, שמונה באמצע העונה והוביל אותה במסע ההישארות

אז לאחר הבטיחה עונה נוספת בליגה ב', שוחחנו עם מאמנה של צעירי טייבה על מה שהיה ומה שעתיד לבוא.

צפו במשחק הניצחון נגד כפר יונה

עבד, ברכות להישארות בליגה. שתף בהרגשה?
"תודה רבה, הרגשה נפלאה אי אפשר לתאר אותה במילים, אני שמח בשביל המועדון בשביל השחקנים בשביל ההנהלה ובשביל העיר טייבה. זה היה הכי קשה אבל נגמר הכי מתוק שיכול להיות. האמנו ונלחמנו כמו אריות בכל משחק ובסוף אמונה, רצון ודרך מובילים להצלחה גדולה".

רבים הספידו את הקבוצה לאחר ההפסד לכפר ברא בבעיטות העונשין. מה ניצח את המשחק נגד כפר יונה? 
"בכדורגל הישראלי כשאתה מנצח אתה המאמן הכי טוב והקבוצה הכי טובה, כאתה מפסיד משחק אחד אז הכל מתהפך. במשחק נגד כפר ברא במחצית הראשונה שלטנו במשחק והובלנו 0:1, היה לנו עוד כמה הזדמנויות לגמור את המשחק ולא ניצלנו. במחצית השנייה ספגנו שער שוויון מוקדם, השער הזה הכניס אותנו ללחץ וישר אחרי שער השוויון הבלם שלנו בן אטיה קיבל כרטיס אדום ונותרנו ב-10 שחקנים עד לסוף המשחק. שתי ההארכות, כלומר שיחקנו 70 דקות ב-10 שחקנים והיינו יותר מסוכנים, לא ניצלנו עד שהמשחק הגיע לבעיטות העונשין ושם כפר ברא היו יותר מרוכזים וניצחו אותנו. למרות ההפסד האמנתי בקבוצה שלי ובשחקנים שלי, כי בכדורגל גם מפסידים לפעמים זה חלק מהמשחק ולא צריך להוריד את הראש להפך צריך לבוא במשחק הבא ולתקן וזה מה שעשינו נגד כפר יונה במשחק האחרון".

מה ניצח את המשחק מול כפר יונה? 
"האמת הגענו למשחק נגד כפר יונה עם בלם מורחק מהמשחק הקודם ושני שחקנים פצועים בספק למשחק, אחד מהם נתי ניסני שהוחלף בדקה ה-10 ועבד פרוגה שסחב פציעה מספר שבועות וגם הוחלף במהלך המשחק. ידענו שכפר יונה תבוא יותר משוחררת כי אין לה מה להפסיד. למדנו את כפר יונה טוב מאוד במהלך השבוע האחרון, עשינו עריכת וידאו לשני המשחקים האחרונים שלהם נגד פרדסיה והשקמה ראינו מה נקודות החולשה מי השחקנים המסוכנים תרגילים שהם עושים בקרנות ובכדורים חופשיים ובאנו מוכנים מאוד למשחק. במשחק הזה גם ראיתי שצריך לעקוץ כמה שחקנים כי במשחק נגד כפר ברא לא נתנו מה שצפיתי מהם, פתחתי בהרכב עם שני שחקני נוער בני 17 שגדלו במועדון מגיל צעיר מאוד ויש הרבה אנשים שהתפלאו על ההחלטה אבל אני בנאדם שלא מאמין בכוכבים ובשמות אני מאמין ברצון ובעבודה קשה. אני שמח שהילדים האלה עשו עבודה מצויינת ועזרו לנו מאוד לנצח את המשחק ולהבטיח את ההישארות בליגה".

לאורך העונה הקבוצה סבלה מעליות וירידות, מה היה חסר לקבוצה?
"הגעתי לקבוצה במחזור ה-14 שבמאזן של הקבוצה היו 5 נקודות מתוך 42 נקודות. שבועיים לפני שהגעתי הקבוצה קיבלה 11 שערים בשני משחקים, הפסידה לשמשון תל אביב 0:7 ומשחק אחרי הפסידה הקבוצה 4:2 בבית לבית דגן. אני זוכר את האימון הראשון שלי כשנכנסתי לחדר ההלבשה ואנשים צוחקים כאילו אנחנו מקום ראשון, הבנתי שאנשים השלימו עם הירידה והייתי חייב לעשות שינוי משמעותי מהרבה בחינות, ידעתי שיהיה קשה מאוד אבל האמנתי למרות כל הקושי שאנחנו יכולים. שחררתי שלושה שחקנים הבאתי שלושה שחקנים וחיפשתי שחקנים שהם מנהיגים שיכולים להשפיע על חדר ההלבשה לטובה, עבדתי הרבה על טקטיקה וכושר גופני. הראתי לשחקנים הרבה קלטות על מוטיבציה ומנהיגות ורצון. במשחק הראשון שלי עם הקבוצה עשינו ניצחון חוץ על בית"ר רמת גן בדקה ה-94 ולאט לאט השחקנים התחילו להאמין, האווירה השתנתה שכן אנחנו יכולים ועשינו סיבוב שני מטורף עם 30 נקודות מקום שלישי או רביעי מבחינת אגירת נקודות וזה דבר מדהים".

העיר טייבה ידועה כעיר של כדורגל. האם האיחוד בין הקבוצות פגע בצעירי טייבה?
"האיחוד כן פגע בצעירי טייבה כי צעירי טייבה שיחררה לשמשון טייבה את השחקנים הכי טובים שיש לנו, כשאתה משחרר את השחקנים הכי טובים שלך אתה נפגע. צריך להגיד את האמת את זה ידענו מראש שזה יקרה, מה שדחף אותנו להסכים הוא טובת הכדורגל בעיר כי אנחנו בצעירי טייבה וגם ראש העיר והקהל וכולם רצו שטייבה תעלה וגם אנחנו רצינו שקבוצה תעלה ובגלל זה הסכמנו לשחרר את השחקנים הכי טובים שלנו לשמשון טייבה על מנת שיעזרו לה לעלות ליגה כי אנחנו רוצים שטייבה תהיה בטופ מבחינת הכדורגל ומכל הבחינות. לא חיפשנו את האינטרס שלנו, טובת הכדורגל בעיר זו שגרמה לנו ללכת לאיחוד אבל לצערנו בסוף זה לא עזר".

איך לדעתך טייבה תוכל לחזור לימים הגדולים?
"טייבה היא עיר של כדורגל, אנשים אוהבים כדורגל וכולם רוצים שהימים הגדולים של טייבה יחזרו. לדעתי על מנת שנחזיר את הימים הגדולים אנחנו צריכים להשקיע במחלקות הנוער ולתת לשחקני נוער לשחק בבוגרים, כמו שקרה במשחק האחרון נגד כפר יונה. אם נבנה תכנית ארוכת טווח ונטפח שחקנים צעירים ברמה גבוהה וניתן להם לשחק בבוגרים, טייבה עוד תחזור ובגדול להרבה שנים, כי גם בימים הכי גדולים של טייבה היו שישה שחקני בבית בקבוצה והיום בליגה ב' אין את זה. אין קיצורי דרך בכדורגל, לדעתי האישית גם אם טייבה תעלה לליגת העל בלי שחקני בית בשבילי זה לא שווה ואני והרבה כמוני לא ירגישו שייכים לקבוצה. צעירי טייבה היום יש לה מחלקת נוער מצויינת, יש בה קבוצות מצויינות נוער ליגה לאומית, נערים ג' בליגת חוף החזקה קבוצה מצויינת ואני רואה אור בקצה המנהרה.
אם נשלב שחקני נוער בבוגרים וניתן להם את הביטחון עם כמה שחקני חיזוק בשנתיים הקרובות טייבה לדעתי יכולה לעלות ליגה. יש לנו איצטדיון מצויין וקהל צמא להצלחה וחולה כדורגל, ראש עיר תומך ואוהב כדורגל, הנהלה טובה ואין לי ספק שטייבה תחזור בשנים הקרובות ובגדול".

בעונה הבאה, עבד ימשיך בצעירי טייבה?
"אחרי עונה כמו זו צריך לצאת לחופש שכמה שבועות מכדורגל ואז נקבל החלטה לגבי העתיד. אני רוצה להודות לשחקנים שלי המדהימים, נהנתי לעבוד איתם וכבוד גדול בשבילי שהייתי חלק מחבורת הגברים הזאת וההישג שיך להם. אני גם רוצה להודות להנהלה שנתנה לי יד חופשית לעשות מה שאני רואה טוב לקבוצה וכל הזמן תמכו בי. רוצה להודות לראש העיר על התמיכה בבוגרים ובמחלקת הנוער, רוצה להודות לאנשי עסקים שתמכו ולקהל המדהים שלנו שליווה אותנו לכל משחק ותמך בנו בהפסדים כמו בניצחונות. בסוף רוצה להודות למשפחתי היקרה שהייתה איתי וחיזקה אותי לאורך כל הדרך זה לא מובן מאליו".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מאמן מספר 1 אין על אבו מחמוד
(גבארה עבד : 17:43 22-04-2019)
עבד רביע אתה אחלה מאמן תמשיך להצעיד אותנו גבווה סומכים עליך אוהבים ומחזקים אותך שיהיה בהצלחה ילה צעירי טייבה ליגה א
2
משחק שקול כשלשתי הקבוצות ניתנו הזדמנויות. שוער טיבה היה המצטיין במגרש כשעצר כדורים מסוכנים של כפר יונה.
3
כל הכבוד עבד
(אמיר סולרסקי : 18:50 22-04-2019)
4
עבד רביע מאמן
(טייבה: 20:23 22-04-2019)
מאמן צעיר מבטיח חרוץ ויסודי לפני שתי עונת הביא את הקבוצה לגמר פלייאוף עליון עם סגל קצר 15 שחקנים,העונה לקח את הקבוצה בסוף הסיבוב הראשון קבוצה מפורקת עם 5 נקודות ועשה איתה סיבוב ענק עם 30 נקודות והשאיר את הקבוצה בליגה כל הכבוד
5
לא מספיק
(מחמד: 00:30 23-04-2019)
המאמן עשה את העבודה ולא נשכח שגם כמעט ירד ליגה וניצל בנס משער מקרי,אך לאורך זמן הוא לא מתאים,בטח לא להוביל קבוצה לצמרת. צריך להביא מאמן מנוסה שחי את הליגות האלה ולתת לו לעבוד בשקט ואין סיבה שבעונה הבאה לא תעלו.
6
שילמדו ממנו כל המאמנים
7
איך 2 הקבוצות הגיעו לאן שהגיעו בטבלה? תראו את כפר קאסם
8
הוא רצה להוריד את צעירי טייבה ליגה ...ועכשיו הוא אוכל את הכובע

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?