המורשת של אסי: סיפורו של אסי דניאל ז"ל

אישיות מיוחדת. דניאל ז אישיות מיוחדת. דניאל ז"ל
לאחר 32 שנים עדיין כואבים בבית משפחת דניאל את נפילתו של הבן האהוב אסי. לרגל יום הזיכרון החליט אביו, סבח, החליט לכתוב מכתב מרגש על המורשת שהשאיר וגם על החיסרון שמהדהד יום יום. מרגש

אסי דניאל בן סבח ועליזה דניאל נפל ב- 20.12.1987 כ"ט בכסלו תשמ"ח, בן 18.5 היה בנופלו.

אסי גדל והתחנך בחוות לימוד ניר העמק שבעפולה, שיחק בקבוצת הנוער בכדורגל של מכבי עפולה עלה לבוגרים, וכמובן שצפו לו עתיד מזהיר בתחום הכדורגל. לאחר מכן בגיל 18 התגייס לצבא, שירת בחיל שריון חט' 7 בהמשך סופח לחט' 943 ובעת הכנה לקראת תרגיל צבאי נהרג.

לאחר שקיבלנו את הבשורה הקשה, השתנו חיינו. קשה לשכוח ולחשוב שאתה בננו האהוב נפלת בעת מילוי תפקידך ולא תשוב עוד לעולם. השארת חלל ריק ואין דבר שיצליח למלא את החלל הזה. החל מאותו יום לא מפסיקים במשפחה הקרובה והרחוקה להנציח אותך בגאווה ובגעגוע אינסופי.

את התשוקה לכדורגל, ובייחוד את האהבה לקבוצת נעוריו, הנחיל אסי לבני משפחתו. עם נפילתו של אסי החליט דודו דניאל דוד ז"ל להנציח , והקים את קבוצת כדורגל בשם "אסי גלבוע", שבשם זה נקראת עד היום, כאשר השאיר מורשת לבאים אחריו, הממשיכים את דרכו.

במשפחה המורחבת בחרו באופן אישי להנציח את זכרו ע"י כך שבכל משפחה בחרו לקרוא לילדיהם בשמו, גם המפקד בחטיבה שכל כך אהב אותך קרה לבנו בשמו, ואת קבוצת הכדורגל ממשיכים לנצח ולהנציח בני המשפחה המורחבת שבעת שנפל הם גדלו לתוך המציאות הזאת של ההנצחה בכל רגע, בכל פינה, כאילו מבטיחים לא לחרוג מהשגרה.
כל החברים, אחים, ובני דודים, שכנים כולם התגייסו השתחררו, התחתנו, הקימו משפחה, הביאו ילדים לעולם וכולם כולם ללא יוצא מן הכלל למדו וגדלו למציאות הזאת שנקראת אסי "שנישאר צעיר לנצח".

חשוב שתדע שכל אחד ואחת במשפחה לא קיים רגע שאתה לא עולה במחשבה. תמיד מספרים וחושבים אם הנורא מכל לא קרה איפה היית היום ואיזה משפחה נפלאה היית מקים משפחה לתפארת בדיוק כפי שהיית אתה.
אסי היה בן אוהב ונאהב. דמות נערצת חבר נאמן, אוהב ומחבק אהב מאוד את משפחתו, הוריו, סבו וסבתו את אחותו, אחיו, ודודיו.

אסי ניחן (נשמה גדולה), היה תמיד מוקף בחברים רבים מאז ומתמיד התבלט ביכולותיו הפיזיות היה שובב עם לב זהב אך גם רציני, אחראי ומסור, שאף תמיד לשלמות והסתפק רק בטוב ביותר, היה בעל סקרנות טבעית.

תמיד חיים את התחושה שבעוד רגע נתעורר מהסיוט הנורא ונסתכל על הכול כלא היה.

32 שנה של געגועים שמתעצמים עם זיכרונות, חלומות, בכל רגע בכל שניה אך כולנו יודעים שכל חלום הוא עוד אשליה ועוד מעט חוזרים למציאות הנוראה. נלקח מאתנו בטרם עת ונשארנו כולנו עם תהום פעורה ללא נחמה. כל אחד מאתנו נושא את תרמיל הצידה הנפשית לשנים רבות של הנצחה.

קיים בנו הרצון להספיק ולו רק לשנייה אחת להביט בעיני התכלת הנוצצות, ללטף את ראשו, לחבק, לנשק, ולהריח עוד שנייה לפני פרידה סופית. בכולנו תחושת צריבה המנקרת מבפנים ומדמיינת כי אולי פתאום תדפוק בדלת, תתיישב סמוך לשולחן רעב ומלא געגוע לאוכל של אמא.

אסי היקר הזמן אינו מרפא את הפצע אלא רק מחדד ומכאיב יותר ויותר.

אנחנו כל כך רוצים לשתף אותך בדברים שקורים במשפחה הלוואי והיינו יכולים לספר לך קצת על דברים שקרו פה כשלא היית, ועל דברים שעוד יקרו ואתה אינך. מנסים להפנים בהגיון את לכתך טרם עת אך ללא הצלחה כי איך אפשר להיפרד ממך בגיל כל כך צעיר ללא הכנה מוקדמת.

התרגלנו להתגעגע, להצטער, לכאוב, להתאבל, לשאוב כוחות, להזדקף, להתחזק להמשיך בעשייה היומיומית מתוך רצון לחיות במצב שלעולם לא נוכל להתרגל אליו, המחסור מתעצם והחלל גדל.

איך יכול להיות שאתה נולדת לפני ואנחנו כולנו יותר גדולים ממך? גדלנו, למדנו, התאהבנו, אפילו התאכזבנו התגייסנו, השתחררנו, טסנו, וחזרנו בעוד אתה נשארת מאחור ולא הספקת ליהנות מהחיים.

אסי שלנו בדמיוננו ובמחשבותינו אתה עדיין נשארת צעיר נצחי, רענן, מלא תשוקה לחיים שנגדעו בטרם עת. יהי זכרו ברוך!!
 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
געגועים
(אעידן עמוס: 23:43 07-05-2019)
זכיתי לשחק איתו בנוער של עפולה,היה לא רק שחקן נהדר אלה גם חבר! בחלוף השנים זכיתי גם לשחק באסי גלבוע והשם ״אסי״ חרוט לנו בקודקוד כל החיים. את בן דודו דוד אני אישית לא אשכח לעולם, איש יקר!! ״יהי זכרו ברוך״
2
הפועל תענך
(דוד: 07:24 08-05-2019)
מעניין ומרגש. על החולצה כתוב לאסי "הפועל תענך" ? לא מוזכר בכתבה שהיה בקבוצה כזאת. יהי זכרו ברוך
3
ישר כח אנשים נפלאים עצוב עצוב עצוב
(למשפחת אסי גלבוע שלא תדעו צער : 08:17 08-05-2019)
שעם ישראל לא ידע צער מעולם.
4
התאמנו יחד במכבי עפולה יהיה זכרו ברוך
(דניאל מעפולה: 18:03 08-05-2019)
זוכר אותו תמיד מחייך כואב הלב
5
נחמה
(יעקב: 10:03 26-08-2019)
חבל כמה צער יש בלכתו של חייל שמשאיר מאחריו הורים אחים חברים לא נתפס הנחמה היחידה היא האמונה שרק הגוף נעלם אבל הנשמה נצחית והיא למעלה כמאמר החכם מכל האדם הגוף ישוב לעפר אשר לקח ממנו והרוח תשוב אל האלוקים אשר נתנה.להנציח אותו על ידי כתיבת ספר תורה חשוב

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?