נבחרי העונה: ליגה ג' תל אביב

עוצמה חולון עוצמה חולון
אז מי הם ה-11 שנבחרו למצטייני העונה? המאמן שבלט מעל כולם?, השחקן שהצליח להדהים, תגלית, הכישלון ואכזבת העונה של אתר "דאבל פס"

קצת מספרים
מכבי פרדס כץ ספגה העונה 211 שערים וסיימה עם יחס שערים של 174-, מדובר על 7 שערים שספגה למשחק. לעומתם, עוצמה חולון ספגה 27 שזה פחות משער למשחק, אך מנגד כבשו 119 שערים העונה שזה כמעט 4 שערים למשחק.

ממוצע השערים למשחק עמד העונה על 5.2 כאשר נשלפו 0.3 אדומים ו3.4 צהובים למשחק, וכל מחזור נכבשו בבמוצע 39.8 שערים ונשלפו 2.1 אדומים ו25.9 צהובים.

העונה גם בלטו החלוצים כאשר אייל דואק כבש 12 במשחק נגד פרדס כץ ואילו יניב אבדר כבש 9 נגד אותה קבוצה. ודבר נוסף ולא פחות חשוב, העונה יצחק חייק קבע שיא גינס והוא השחקן הפעיל המבוגר ביותר.

אייל דואק (גבריאל בורכוב)

הקבוצה המצטיינת: עוצמה חולון 

בשקט בשקט וללא תקציב גדול נבנתה קבוצה שהייתה מאוזנת ויציבה כאשר לצד מספר שחקני מפתח מנוסים, שיחקו שחקנים צעירים ומוכשרים שיחד התחברו לקבוצה יעילה מאד ובעלת ההגנה הטובה בליגה ולאחר מספר עונות שנאבקו בצמרת, הצליחו השנה לחזור לליגה ב'.

הקבוצה המאכזבת: רמת ישראל ובני יהוד
רמת ישראל המנוסה והוותיקה השקיעה השנה משאבים כלכליים רבים ובנתה סגל שחקנים איכותי בשאיפה לעלות ליגה, אך איכזבה שסיימה רק במקום הרביעי ואפילו לא נכנסה לפלייאוף וזאת למרות שכבר הייתה שם לקראת סוף העונה ולא הצליחה לשמור שם על מקומה.

בני יהוד בשנה שעברה הפסידו רק במשחק האחרון במשחקי הפלייאוף לקרית אונו, במשחק ההכרעה על העלייה לליגה ב'. השנה קיבלו בבני יהוד תיאבון והשקיעו לא מעט כסף ותנאים מצוינים וצירפו מספר שחקני מפתח במטרה לעלות ליגה מהמקום הראשון, אך משהו שם לא התחבר בין השחקנים לצוות המקצועי והניהולי, והקבוצה אכזבה מאד כאשר בקושי נכנסה לפלייאוף וסיימה רק במקום השלישי. כבר במשחק הראשון בפלייאוף הושפלה ע"י השקמה כאשר הובסה 5:0 והודחה מהמשך המאבק בפלייאוף.

שחקני השקמה (פייסבוק הקבוצה)

הפתעת העונה: אינטר עלייה ת"א ומכבי אור יהודה  
אינטר עלייה ת"א קמה רק לפני 3 שנים ונבנתה על טהרת העולים החדשים שעלו בעיקר מדרום אמריקה. השנה הקבוצה החליטה לשנות קצת את המנטליות ולצרף מספר שחקנים מנוסים שהוסיפו המון לקבוצה וזה השתלם להם מאד. עונה יוצאת מן הכלל כאשר הם הקשו על קבוצות הצמרת וסיימו במקום השישי.

מכבי אור יהודה חוותה עונת השיא וזאת הודות לשינוי בגישה, מעבר לכך שלקבוצה יצא שם של קבוצה ברוטלית ואגרסיבית, השנה התחילו לשחק גם כדורגל ולא להתעסק בשטויות והדבר הוכיח את עצמו כאשר הקבוצה סיימה במקום השביעי המכובד.

מאמן העונה הרצל בוסתנאי (עוצמה חולון) 
לאחר מספר שנים של נסיונות לעלות לליגה ב', הצליח המאמן הוותיק לגבש קבוצה טובה מאד עם מס' שחקנים מנוסים כמו מוסא בן חיים, אבי ביטון, אוהד סולטן שגיבשו לו חדר הלבשה מצוין ושימשו השראה לשחקנים הצעירים. העונה נתן הרצל לשחקניו יותר חופש פעולה במגרש והקבוצה החזירה לו עם כדורגל מהנה והתקפי והייתה הקבוצה הטובה בליגה והצליחה לעלות ליגה מהמקום הראשון.

בוסתנאי

השחקן המצטיין: אבי ביטון (עוצמה חולון)  
השוער שהגיע מבית"ר ר"ג מסתמן כקבלן עליות עם עליית ליגה שנייה ברצף. היה המנהיג בחלק האחורי של הקבוצה וגם התבגרמאד כאשר השתדל להימנע מפרובקציות ונתן תצוגת שוערות מצוינת. הביא נקודות רבות במו ידיו לקבוצה והיה שם בעת הצורך, הוא בעל חלק גדול בכך שקבוצתו ספגה הכי מעט שערים בליגה ועלתה ליגה.

אבי ביטון

תגלית העונה: עמי נחאיסי (עוצמה חולון) 
החלוץ הצעיר שהגיע העונה מבני אילת הפך לבינגו הגדול של העונה בכלל ושל עוצמה חולון בפרט וכבש 39 שערים. ההימור של המאמן, הרצל בוסתנאי, השתלם והשחקן הרשים מאד והיה למוציא לפועל העיקרי של הקבוצה וסחף אותם לעליית ליגה.

עמי נחיאסי

מלך השערים בסוף העונה הסדירה: אלירן מגול (בני יהוד) 
למרות גילו המתקדם, מגול ירד לראשונה לשחק בליגה ג' והוכיח שכוחו עדיין במותניו ושהוא סקורר ענק כאשר כבש 46 שערים בליגה והוסיף גם 4 שערים בגביע והיה נקודת האור אולי היחידה בבני יהוד העונה.

נבחרת העונה:
ספסל המחליפים של העונה:
שוער: יוסי נקש (בני יהוד)
הגנה: שי משיח (רמת ישראל)
הגנה: עידן ביטון (עוצמה חולון)
קישור: צח זוהר (שיכון וותיקים)
קישור: מיכה סוויסה (אור יהודה)
התקפה: שון צופין (השקמה)
התקפה: אייל דואק (נווה גולן)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מיכה סויסה מעל הליגה
(נאור: 12:21 14-06-2019)
5 רמות מעל כל שחקן בליגה הזאת עושה מה שבא לו על המגרש
2
מיכה סוויסה
(אופק: 18:00 14-06-2019)
מיכה סוויסה מעל הליגה הזו שחקן אחד עושה שינוי בקבוצה שלמה
3
מיכה סויסה
(ניר בן עמוס: 22:13 14-06-2019)
מיכה הענק!! שחקן מבוזבז
4
הרצל בוסתנאי כל הכבוד
(ברק: 11:20 15-06-2019)
לעולם לא מתייאש. הוא חווה לא מעט עם הקבוצה. עליות, ירידות, השרדויות ומאבקי עליה/ירידה. מגיע לו.
5
אייל דואק סנצסציה
(שלמה שרף: 20:00 15-06-2019)
12 שערים במשחק ואווו
6
שנאבקה עד למחזורים האחרונים. לא נפלה מעצמה חולון
7
אייל דואק אימפרייה
(יורגן קלופ: 14:27 17-06-2019)
חלוץ מס 1 בארץ