נבחרי העונה: ליגה ג' גליל עליון

אוהדי בני טובא א-זנגריה אוהדי בני טובא א-זנגריה
אז מי הם ה-11 שנבחרו למצטייני העונה? המאמן שבלט מעל כולם?, השחקן שהצליח להדהים, תגלית, הכישלון ואכזבת העונה של אתר "דאבל פס"

הקבוצה המצטיינת: צעירי סכנין  
עם סגל צעיר מאד, בסיס מקומי, הקבוצה סיימה עם הפסד בודד בליגה ועם הגנת ברזל שספגה רק 8 שערים (הכי מעט מבין כל הליגות בארץ). סכנין הובילה את הטבלה מתחילת העונה ושמרה על יציבות לאורך כל העונה והצליחה לעלות לליגה ב' כבר בעונתה השנייה מאז שהוקמה, וזאת למרות מתחרות חזקות מאד עם תקציבים גדולים יותר ושחקנים שנחשבים לכוכבים בליגה הזאת.

צעירי סכנין (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

ציון לשבח מגיע גם להפועל בני טובא שהצליחה לסיים במקום השני בליגה לאחר פתיחת עונה מאכזבת ובפלייאוף גברה על הקבוצה החזקה של חצור, כאשר בגמר המחוזות ניצחה את מכבי עירוני יפיע ממחוז גליל תחתון. טובא ידעה שזה הגמר האמיתי שלה מכיוון שקיבלה הודעה עוד לפני המשחק שהמנצחת במשחק זה תעלה ליגה ללא קשר לתוצאת המשחק בשלב הבא, וזאת בשל התפרקותה של הפועל שפרעם מליגה א'. טובא הצליחה לנצח את יפיע לאחר דרמה גדולה בפנדלים ולמרות שהפסידה נגד אלהנדה נצרת מליגה ב', עלתה בכל זאת ליגה.

הקבוצה המאכזבת: מ.ס חצור הגלילית
למרות התקציב, הרכש הגדול, סגל מנוסה שמתוכו לא מעט שמות שנחשבים לקבלני עלייה והתקפה מצוינת עם הכי הרבה כיבושים בליגה, הצליחו לסיים רק במקום השלישי ובפלייאוף המשיכו לאכזב לאחר שהפסידו והודחו כבר במשחק הראשון נגד טובא.

הפתעת העונה: הפועל איחוד כפר סמיע 
אמנם עם שחקנים וותיקים ומנוסים אך עם סגל מצוצמם שרובו מבוסס על שחקני בית ותקציב לא גדול, פתחה את העונה בצורה מרשימה שכללה ניצחון על חצור ותיקו עם טובא וסיימה את הליגה במקום הרביעי. סמיע הייתה פקטור חשוב במאבקי העלייה ולא הייתה רחוקה מלסיים בשלישייה הראשונה ולהשתחל לפלייאוף.

מאמן העונה: ראזק גנאיים (צעירי סכנין)  
מאמן יסודי ומוכשר שהגיע ממחלקת הנוער המקומית והצליח לחבר סגל צעיר ומוכשר לקבוצה משומנת ומחויבת מאד עם הגנת ברזל, שספגה הכי מעט שערים מכל הליגות בארץ, 8 שערים בלבד! באמתחתו רק הפסד ליגה בודד והובלת הליגה מתחילת העונה ועד סופה. יחד עם הפגנת יציבות לאורך כל העונה, ידע להשתמש נכון בכמות הכישרון הגדולה של שחקניו והצליח לפתח אותם ולהוציא מהם את המקסימום ובכך לעלות ליגה בצורה מרשימה, למרות המתחרות החזקות עם התקציבים הגדולים והשמות הנוצצים.

ראזק גנאיים (במרכז) (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

מילה טובה מגיעה גם לפכרי עסקאלה מאמנה של טובא שלא פתח את העונה כמאמנה, והגיע כשהייתה במשבר והצליח לייצב ולשקם אותה ולסיים במקום השני ולשחק בפלייאוף - שם הצליח לנצח בשני המשחקים הראשונים ולהפסיד במשחק המכריע מול אלהנדה נצרת מליגה ב' אך בשל התפרקותה של הפועל שפרעם מליגה א', קיבלו הודעה שהם עלו לליגה ב' והוא יכול לסמן לעצמו סוג של עלייה שנייה ברציפות.

השחקן המצטיין: אמיר טרביה (צעירי סכנין) 
השחקן הצעיר והדי אנונימי בעונתו הטובה בקריירה הוביל את קבוצתו כבר מתחילת העונה וכבש 24 שערי ליגה, כאשר רבים מהם שערים מכריעים במשחקי הצמרת. בישל שערים והטריד את ההגנות, גילה יציבות לאורך כל העונה ויכל בקלות להיות גם התגלית אך אין ראוי ממנו להיות המצטיין.

אמיר טרביה (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

מגיע קרדיט ופירגון גם למחמוד זבידאת שאף הוא מצעירי סכנין, ולאחר 3 שנים שלא שיחק כדורגל חזר לשחק השנה ופתח את העונה במכבי בני נחף בליגה ב' ובהמשך העונה עבר לצעירי סכנין והיה האקס פקטור שלה. המבוגר האחראי של הקבוצה שכבש 17 שערים ב-17 משחקים והנהיג את חבורת הצעירים.

מוחמד זבידאת (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

תגלית העונה: מוחמד אסדי (צעירי סכנין) מופלח עזאם (הפועל דיר חנא) 
מוחמד אסדי הוא בלם מוכשר ויציב מאד, שהגיע העונה לסכנין והשתלב מצוין. היה העונה מעמודי התווך של הגנת הברזל של סכנין שכזכור ספגה רק 8 שערים (הכי מעט בכל הליגות בארץ) ולא מעט בזכותו. כבונוס כבש גם 2 שערים חשובים.

מופלח עזאם הוא עוד שחקן בית צעיר ומוכשר שחזר השנה לאחר שנתיים שלא שיחק וכבש 15 שערים העונה בליגה והפגין יכולות גבוהות, כאשר חלק מהשערים היו נגד קבוצות הצמרת שרק מעידים על יכולתו וכישוריו. היה השחקן הבולט בקבוצתו הצנועה, שבלשון המעטה, לא הייתה מאריות הליגה.

מלך השערים: יאיר שריקי (חצור הגלילית)  
למרות הכישלון שחוותה קבוצתו העונה כאשר לא הצליחה להעפיל לליגה ב', החלוץ המבטיח פרע שטרות וכבש כמעט בכל משחק. שריקי כבש 29 שערים בליגה, כשליש מסך שערי קבוצתו והיה המוציא לפועל וחוד המחץ של קבוצתו שהייתה הפוריה בליגה בכיבוש שערים.

נבחרת העונה:


ספסל המחליפים של העונה:
שוער: אייל וקרארט (טובא)
הגנה: ישראל דרור (חצור הגלילית)
הגנה: מוחמד אסדי (צעירי סכנין)
קישור: אור בן סימון (טובא)
קישור: מוניר עלי (עראמשה דנון)
התקפה: יחיאל כהן (טובא)
התקפה: אליאור בן חמו (נהריה) 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
8 מגרש בצפת
(יצחק: 14:30 24-06-2019)
מאחל לעיר צפת קבוצת כדורגל בעונה הקרובה

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?