נבחרי העונה ליגה ג': סיכום כלל המחוזות

שחקני פרדס חנה שחקני פרדס חנה
קבלו את הסיכום של נבחרי העונה, כל הקבוצות, המאמנים, השחקנים והמספרים מכל המחוזות של ליגה ג'

קצת מספרים
הקבוצה היחידה שלא ניצחה העונה היא מכבי פרדס כץ ממחוז ת"א והיא גם הקבוצה שספגה הכי הרבה, כאשר ספגה 211 שערים. גם בספיגה למשחק היא הייתה הגרועה ביותר כאשר הממוצע שלה עמד על 7.03 שערים למשחק וגם יחס השערים שלה היה הגרוע מבין כולם והוא עמד על 174-.

הקבוצות שכבשו הכי מעט מבין ליגות ג' השונות היו הפועל דיר אל אסד ממחוז גליל עליון ובני טירה ממחוז השרון, כאשר שתיהן כבשו רק 19 שערים  אך לפי ממוצע למשחק קבוצת בני טירה סיימה אחרונה, כיוון שכבשה רק 0.73 שערים למשחק.

הקבוצה עם אחוזי ההצלחה הכי טובים מבין ליגות ג' בארץ היא הפועל קלנסווה ממחוז שרון עם 96.15% הצלחה ורק הפסד טכני בודד מנע ממנה 100% הצלחה. היא גם הקבוצה שעלתה ליגה הכי מוקדם מבין כל הליגות בארץ.

הקבוצה עם יחס השערים הטוב ביותר היא עוצמה חולון ממחוז ת"א עם 92+. הקבוצות שכבשו הכי הרבה הם מכבי השקמה ובני יהוד ממחוז ת"א עם 126 שערים אך יש לציין שעשו זאת ב-30 מחזורים ומלבד במחוז מרכז, בשאר הליגות יש פחות מחזורים, ולכן מי שכבשה הכי הרבה שערים בממוצע לפי משחק היא בית"ר חיפה שסיימה במקום השני במחוז שומרון וכבשה 4.29 שערים למשחק.

הקבוצה שספגה הכי מעט היא צעירי סכנין שעלתה ליגה ממחוז גליל עליון לאחר שספגה רק 8 שערים, והיא גם זאת שספגה הכי מעט בממוצע למשחק כאשר ספגה רק 0.33 שערים למשחק. הקבוצות היחידות שכבשו הכי הרבה בליגה שלהם וגם ספגו הכי מעט, הם מ.ס פרדס חנה ממחוז יזרעאל והפועל קלנסווה ממחוז השרון.

הקבוצות שסיימו את העונה ללא הפסד הם מ.ס פרדס חנה ממחוז השרון ונווה שאנן ובית"ר חיפה ממחוז השומרון ויש לציין שגם הפועל קלנסווה לא הפסידה שום משחק אך נענשה בהפסד טכני במשחק נגד כפר יונה בעקבות התפרעות אוהדים, וזאת למרות שכבר ניצחה את המשחק.

הקבוצה המצטיינת: הפועל קלנסווה (מחוז שרון)
הקבוצה עם העבר בליגה א' שהוקמה השנה מחדש במחוז שרון, שיחקה ללא מגרש ביתי ועם לא מעט בעיות אך מינתה את ליאור בן שושן,שגיבש להם קבוצה ברמה הרבה גבוהה שהייתה רמה מעל כולם וסיימה את העונה ב –19 נק' הפרש מהמקום השני עם אחוזי הצלחה הכי גבוהים (96.15%) מכל הליגות בארץ. ללא ספק, אם תשמור על המאמן ורוב הסגל בעונה הבאה ובחיזוק של מס' שחקנים, תוכל להתמודד על העלייה לליגה א'.הקבוצה המאכזבת: הפועל גדרה (מחוז מרכז)
אמנם גדרה הייתה קבוצת ההתקפה הטובה בליגה אך שנה שנייה ברציפות שגדרה בועטת בדלי ולא מצליחה לעלות לליגה ב', וזאת למרות פתיחה סוערת עם זכייה בגביע כאשר בהמשך גם הדיחה את מכבי הרצליה מליגה א'. לאחר  סיבוב ראשון מושלם, במה שנראה כעליית ליגה בטוחה, הקבוצה נכנסה למשבר של 5 משחקים ללא ניצחון וכשלה ברגע האמת וסיימה רק במקום השני בפער של נקודה אחת בלבד מיבנה. בפלייאוף הרשימה בנצחונות בשני הסיבובים הראשונים אך מעדה מול בית"ר קרית גת במשחק האחרון והמכריע ונשארה שוב בליגה ג'.

הפתעת העונה: צעירי סכנין (מחוז גליל עליון) 
עם סגל צעיר מאד ובסיס מקומי, הובילה צעירי סכנין את הטבלה מתחילת העונה ושמרה על יציבות לאורך כל העונה ובכך הצליחה לעלות לליגה ב' כבר בעונתה השנייה מאז שהוקמה. כל זאת ולמרות מתחרות חזקות מאד עם תקציבים גדולים יותר ושלל שחקנים שנחשבים לכוכבים בליגה הזאת.

צעירי סכנין (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

מאמן העונה: ליאור בן שושן (הפועל קלנסווה) 
בן שושן בנה תלכיד שחקנים שמתאים לצמרת ליגה ב' ואף לליגה א' עם תקציב שפוי והקבוצה פשוט דרסה את הליגה ולא הותירה ספק מי הקבוצה הטובה במחוז. לא נראתה קבוצה שעשתה זאת בצורה כזאת מרשימה בשנים האחרונות במחוז השרון, כאשר סיימה עם אחוזי הצלחה הכי גבוהים בכל הליגות בארץ (96.15%), הכי הרבה כיבושים במחוז, הכי מעט ספיגות ועם הפסד אחד בלבד שהיה רק הפסד טכני במשחק שלמעשה כבר ניצחה. אם בן שושן ימשיך בעונה הבאה יש לקבוצה סיכוי מצוין לסיים עוד עונה אדירה ולעלות גם לליגה א'. בשל ההתעניינות וההערכה הרבה לה הוא זוכה מליגות גבוהות יותר וממועדונים גדולים ורציניים יותר יכול להיות שנראה אותו בקבוצה אחרת.

ליאור בן שושן
.
השחקן המצטיין: בר בלומברג (הפועל קלנסווה) 
מעוז ההגנה של קלנסווה. בלומברג היה שם כדי לסדר את ההגנה ושימש תחנה אחרונה במגרש נגד הניסיונות לחדור את ההגנה כאשר היה היחיד ששיחק בכל המשחקים בליגה ובגביע.  בנוסף, כבש גם מס' שערים חשובים בליגה ובכך ביסס את מעמדו כבלם וראוי שימצא את עצמו בליגה גבוהה יותר.

בר בלומברג


תגלית העונה:
עמי נחאיסי (עוצמה חולון) 
החלוץ הצעיר שהגיע העונה מבני אילת, הפך לבינגו הגדול של העונה בכלל ושל עוצמה חולון בפרט וכבש לא פחות מ39 שערים. ההימור של המאמן הרצל בוסתנאי השתלם והשחקן הרשים מאד והיה למוציא לפועל העיקרי של הקבוצה. 

עמי נחיאסי

גריגורי 'גרישה' גרינמן (פרדס חנה)
הבלם הצעיר והמוכשר הוא עוד תוצר מקומי של מחלקת הנוער של פרדס חנה כאשר השנה האמינו בו ונתנו לו את המפתחות במרכז ההגנה, וגרישה החזיר להם והתנהל כמקצוען ונתן את כולו לטובת הקבוצה. היה לו חלק חשוב ומרכזי בהגנת הברזל של פרדס חנה.

מוחמד טאהא (יפיע) 
בהמשך ישיר לעונה הקודמת, ממשיך השחקן לפרוח ולהשתפר והיה בעל מניות רבות בעונה המפתיעה והמצוינת של קבוצתו. כבש 22 שערי ליגה שחלקם הגדול נגד קבוצות הצמרת. שחקן מהיר ומוכשר מאד עם המון פוטנציאל שעתידו לפניו.

מלך השערים: אלירן מגול (בני יהוד) 
למרות גילו המתקדם, הוכיח שכוחו עדיין במותניו ושהוא סקורר ענק כאשר כבש 46 שערים בליגה והוסיף גם 4 שערים בגביע והיה מנקודת האור בבני יהוד העונה.

מלך השערים לפי ממוצע למשחק: אליהו דרעי (בית"ר חיפה) 

מלך השערים של מחוז השומרון שנתיים ברציפות, כאשר הפעם כבש מספר מדהים של 43 שערים בליגה, עם ממוצע של 1.79 שערים למשחק. שחקן מוכשר מאד וגולר אמיתי, היה מהגורמים העיקריים שקבוצתו הייתה הקבוצה הכי פוריה בליגה בכיבושי שערים, ועזר לקבוצתו לסיים במקום השני ולהגיע לגמר המחוזות.

אליהו דרעי

נבחרת העונה:
שוער: אבי ביטון (עוצמה חולון)
השוער שהגיע מבית"ר ר"ג, מסתמן כקבלן עליות עם עליית ליגה שנייה ברצף. היה המנהיג בחלק האחורי של קבוצתו וגם התבגר כאשר השתדל להימנע מפרובקציות ונתן תצוגת שוערות מצוינת והביא נקודות רבות במו ידיו לקבוצה. היה שם כשצריך אותו ובעל חלק גדול בכך שקבוצתו ספגה הכי מעט שערים בליגה ועלתה ליגה.

אבי ביטון

מגן ימני: עבדאלרחמן 'עבדו' אבו סהיבאן (צעירי רהט) 

מגן מצוין שתומך ללא הרף בהתקפה,עם הגבהות מצוינות ויכולת כיבוש שערים. השנה כבש 6 שערים מעמדת המגן ובנוסף היה בורג מרכזי בהגנת רהט שהייתה הטובה בליגה וספגה הכי מעט. ללא ספק אחד ממצטייני העונה של קבוצתו.

בלם: יבגני 'ג'ניה' גופמן (צעירי רהט)
הפך במהירה למנהיג הבלתי מעורער של הגנת הקבוצה שספגה הכי מעט שערים בליגה והיה השחקן הבולט והיציב בקבוצה. 

בלם: בר בלומברג (הפועל קלנסווה) 
עונה מצויינת לשחקן של קלנסווה, החזיק את ההגנה של אלופת מחוז השרון. רבות דובר עליו מסיום העונה וככל הנראה שימצא את עצמו בקבוצה בכירה יותר.

מגן שמאלי: עומרי עטיה (בני אשדוד) 

המגן הוותיק והמוכשר שירד השנה לשחק בליגה ג' לאחר ששיחק בשנים האחרונות בעיקר בליגה א', סיים עונה אישית אדירה עם 9 שערים. הדגים המון עוצמה וניסיון, פרץ באגף בכל הזדמנות והיווה איום להגנת היריב בכל משחק. 

קשר: שי קחלון (בית"ר יבנה) 
שחקן אקס פקטור ששידרג את קבוצתו בסיבוב השני והוביל אותם עם 8 שערים ולא מעט בישולים, הוסיף מימד של מהירות ומחץ בהתקפה.

שי קחלון

קשר: מאור מלכה (מ.ס פרדס חנה) 
הקשר המחונן המשיך בכושר הנפלא שלו מהעונה הקודמת כאשר כבש 14 שערים בליגה ועוד 2 בגביע. היה שחקן המפתח והדינמו במרכז המגרש והוביל את קבוצתו לאורך כל הדרך. 

מאור מלכה

קשר: מוחמד יוסף גדיר (ביר אל מכסור) 
מלך השערים של קבוצתו עם 11 שערי ליגה, שחקן מהיר מאד עם סיומת טוב ומנהיג אמיתי שלקח על עצמו המון אחראיות בעונה הקסומה הזאת של קבוצתו. בלט מעל כולם בדרך לעליית ליגה.

קשר: אמיר טרביה (צעירי סכנין)
השחקן הצעיר הוביל את קבוצתו כבר מתחילת העונה וכבש 24 שערי ליגה וגילה יציבות לאורך כל העונה, מעניין יהיה לראות האם יצליח להמשיך את יכולתו גם בעונה הבאה.

אמיר טרביה (עמוד הפייסבוק של הקבוצה)

חלוץ: שלומי ביטון (נווה שאנן)
סקורר מצויין וחלוץ אימתני שממשיך להיות שחקן התקפה יציב ולספק מספרים חסרי תקדים. ביטון היה חלק בלתי נפרד מההצלחה של נווה שאנן השנה.

שלומי ביטון

חלוץ: נתנאל 'נאנו' ועקנין (הפועל קלנסווה) 
הרבה אנשים הרימו גבה לאחר שנאנו עבר מליגה ב' להפועל קלנסווה מליגה ג', אך כמו שאפשר לראות הוא עשה את ההחלטה הכי טובה שיכל לעשות וסיים עונה מופלאה עם עליית ליגה ו32 שערים.

נתנאל (נאנו) ועקנין

נבחרת המחליפים של העונה:
מאמן: רזק גנאיים (צעירי סכנין) 
שוער: אחמד גנאיים (צעירי סכנין)
מגן ימני: גיא אזולאי (רמת ישראל)
בלם: אור עמרני (פרדס חנה)
בלם: כפיר קונפורטי (נווה שאנן)
מגן שמאלי: ארז אוחיון (מכבי באר שבע)
קשר: עומרי הרמתי (הפועל קלנסווה)
קשר: שי רוטמן (מכבי עירוני כפר יונה)
קשר: מחמוד זבידאת (צעירי סכנין)
קשר: עלי מחאמיד (מכבי אום אל פאחם)
חלוץ: אלירן מגול (בני יהוד)
חלוץ: אליהו דרעי (בית"ר חיפה)


עוד ראויים לאיזכור:
מחוז דרום 
חאלד אבו אלעסל (צעירי רהט)
אפיק ארז'ואן (ערד)

מחוז מרכז 
שוקי מינזורסקי (בית"ר יבנה)
אלנור אלייב (בית"ר יבנה)
ליאור סוויסה (הפועל גדרה)
כפיר 'טאודרוס' צ'קול (בית"ר גדרה)

מחוז ת"א  
יניב עמיאל (עוצמה חולון)
אביתר נדלר (השקמה)
יניב אבדר (רמת ישראל)

מחוז שרון  
ארז פוניה (הפועל קלנסווה)
מיכאל בן חמו (הפועל קלנסווה)
אלעד דן (הפועל קלנסווה)
עבודי אל חפיז מנצור (צעירי טירה)

מחוז שומרון 
מג'ד רוחאנא (בית"ר חיפה)
מוטי קדוש (נווה שאנן)

מחוז יזרעאל  
טל סגל (פרדס חנה)
מחאמד מוחמד (אום אל פאחם)
שלומי אלבז (כפר קמא)
אסף אטיאס (פרדס חנה)

מחוז גליל תחתון  
פארס מרג'יה (יפיע)
ראפת נאטור (אהלי טמרה)

מחוז גליל עליון 
עומר גנאיים (צעירי סכנין)
יוגב אלישע (טובא)
בן שמואלי (חצור)
ג'מיל ספדי (כפר סמיע)
יאיר שריקי (חצור)
פאדי בדארני (טובא)


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כל הכבוד לבן שושן וקלנסווה
(אלי כהן: 10:13 26-06-2019)
בן שושן זה מאמן ענק שמתאים לרמות הגבוהות ביותר ועשה ביחד עם קלנסווה והשחקנים המצוינים עונה אדירה שלא זכורה לי ומגיע להם שאפו גדול.
2
איפה ליגה ב
(ליגה ב : 10:24 26-06-2019)
3
המחוז הכי קשה זה מרכז
(שלום: 12:02 26-06-2019)
קלסוואה אולי היתה מסיימת במקום5 במחוז הזה והגנה של יבנה והתקפה אם האחוזים הכי טובים בליגות מכל המחוזות
4
ל-3
(כתב ספורט: 12:30 26-06-2019)
מרכז חזק אבל לא כמו השרון, כנראה אין לך מושג מה זה לשחק נגד קבוצות מהמגזר וקבוצות חזקות של יהודים ומגרשים קשים מאד. ראיתי את קלנסווה במשחקי אימון נגד קבוצות מליגה א' ו-ב' והיו טובים יותר מהם ולהערכתי הקבוצות במחוז מרכז היו מקבלים מהם 3-4 חתיכות לפחות
5
ל-3 הגולם
(בית"ר חיפה: 12:45 26-06-2019)
תלמד לקרוא בתחילת הכתבה רשום שהממוצע שלנו היה הכי הרבה בכיבושים ושל צעירי סכנין הכי מעט בספיגות וגם בכמויות השערים אתם לא ראשונים וגם לא מתקרבים לזה אפילו במחוז שלכם. אז לך תישן על האף.
6
המון שנים
(מכיר את ליגה ג טוב: 13:10 26-06-2019)
לא הייתה קבוצה כמו קלנסואה בליגות ג' הרבה מאוד שנים.. קבוצה חזקה מאוד
7
כנסו
(ירון: 23:49 26-06-2019)
תמשיכו לריב על הליגה הכי חלשה בעולם עושים השוואות חסרי חיים תנו גז
8
ליגה ג' זה נחמד אבל לשחק עים קבוצות צמרת שהתקציב שלה 250-300אלף [כפר יונה] כשלך יש תקציב פי2-3 זו לא חוכמה הם הביאו מהפועל פ"ת שחקן ב11 אלף ששרף את הליגה לך תתמודד עים זה בליגה ב' סיפור קשה הרבה יותר כי יש תקציבים של 500-600 להרבה קבוצות צמרת .

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?