יח - פסו ניצחון בנתיבות

חזר הביתה. אורי פסו (רועי אלחניי) חזר הביתה. אורי פסו (רועי אלחניי)
רגע לפני משחק עונה נוסף של הפועל ירושלים לקחנו לראיון צפוף את הבלם אורי פסו, זה שיצטרך לעצור את התקפת נתיבות ואחד השחקנים היותר מזוהים עם הפועל ירושלים.

הפועל ירושלים בפורמה. ביום שישי העפילה לראשנה לראש הטבלה לאחר ניצחן בית על עירוני כפר יונה. אחד המצטיינים במשחק היה הבלם, אורי פסו. אחד מבין אלה היותר מזוהים עם הקבוצה, אחד שגדל במועדון, יצא לשנת גלות וחזר הביתה.

ביום שישי הקרוב תצא הפועל ירושלים למשחק לא קל בנתיבות. רגע לפני לקחנו את הבלם הצעיר לשיחה צפופה.

לא בכדי הוא נחשב אחד הבלמים הטובים באיזור ירושלים. בבוגרים הוא משחק כבר 6 שנים והעונה חזר, לדבריו, לביתו האמיתי לאחר שנה בבית"ר שמשון תל אביב.

פסו בן ה-23 ששיחק בנבחרת האולימפית של ישראל תחת הדרכתו של גיא לוי ולאחר מכן אצל מוטי איווניר בראיון מכל הלב מספר השחקן מדוע חזר השנה לירושלים, על המטרות שלו ושל הקבוצה על ההנהלה,על המשחק החשוב מול נתיבות וכמובן איפה הוא רואה את עצמו בשנים הבאות.
לאחר שהתאמנת בקיץ בקבוצות בליגת העל מה גרם לך לבוא להפועל ירושלים?
"בקיץ החלטתי לנסות להיבחן בליגת העל הייתי כבר אמור לחתום בבני סכנין אבל כל הבלאגן שהיה עם יובל נעים מנע זאת ממני. תסכל אותי שהסיבות לא היו תלויות בי. בסופו של דבר החלטתי לחזור לבית שלי ולנסות ולעלות עם הקבוצה ליגה ואני מאמין ומקווה שנעשה את זה בסוף העונה".
מה יש לך להגיד על ההנהלה השנה? נראה שפעם ראשונה סוף סוף יש שקט בנושא המשכורות בקבוצה ותנאים, ואפשר להתרכז בכדורגל?
"בהחלט. מסכים איתך לגמרי. כבר בשנה שעברה שעברנו כמה שחקנים לבית"ר/שמשון תל אביב, אמרו לנו שהמקום והניהול השתנה. לא הכרנו את עמוס סאסי ואת גיל רז, לאחר שישבתי איתם בתחילת השנה הבנתי שמדובר באנשים טובים ורציניים שרוצים להצליח ואכפת להם מהקבוצה. לכן לקחתי את ההחלטה לחזור ואני שמח על כך. המשכורות בזמן, התנאים טובים - תענוג".

ניצחון על נתיבות יתן לנו דחיפה קדימה. אורי פסו (באדום) מול כפר שלם (צילום: רועי אלחנני)


העונה כבר כבשת שני שערים מכריעים נגד יבנה בדקה ה-90 ונגד כפר יונה במחזור הקודם שהביאו לקבוצה 6 נקודות, אפשר להגיד שהשנה משהו השתנה אצל אורי פסו? אתה עולה יותר להתקפה?
"אני נוהג דרך קבע לעלות לקרנות בתחושה שאבקיע. אני שמח שהבקעתי שני שערים חשובים שנתנו לנו דחיפה קדימה.  לי אישית לא משנה מי כובש העיקר שאנחנו מנצחים".
יום שישי משחק חשוב מאוד נגד נתיבות, אתם חותמים על תיקו שם?
"אני ווינר. לא חותם על תיקו, אותי חינכו ולימדו שכל משחק באים כדי לנצח גם שאתה בא כאנדרדוג. הפעם אני לא מתבייש להגיד כי אנחנו באים כפייבוריטים. נתיבות קבוצה מאוד קשה. יהיה הרבה קהל מקומי שיעודד. כאמור, אנחנו באים לנצח".
ניצחון בשישי והדרך חזרה ללאומית נראית סלולה?
"ממש לא! הדרך עוד ארוכה. פתחנו בצורה לא טובה. לקח לנו זמן להסתגל לליגה. רק  בחודש וחצי האחרונים, הבנו שכדי להצליח צריך ליפול על התחת בכל משחק ומשחק. נכנסנו למסלול, כיף באימונים, יש אווירה כללית מצוינת ואנחנו רוצים שכך זה ימשך. אין ספק שניצחון על נתיבות יתן לנו דחיפה חזקה מאוד למטרה אותה הצבנו בתחילת העונה: לחזור לליגה הלאומית".
מה אתה אומר על ההתחזקות של מכבי יפו? אתם מפחדים מהם?
"לא מפחדים מאף אחד אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו, מכבי יפו החתימו כמה שחקנים משמעותיים כמו מוחמד חטארי וסולי צמח. אני חושב שאנחנו, יפו ונתיבות נילחם על העלייה עד הסוף. לא פוסל שגם כפר יונה וקרית מלאכי אבל אם נמשיך את היכולת שלנו אני מאמין שבעזרת השם אנחנו נעלה. בגדול אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו."
לסיום: איפה אתה מאמין שנראה את הפועל ירושלים בשנה הבאה? ואורי פסו מה השאיפות האישיות שלו?
"אני מקווה ומאמין שנעלה לליגה הלאומית. אני נותן את כולי לקבוצה, ואם נעלה אני אשמח לשחק עם הפועל בליגה הלאומית. ואם לא אז נחפש משהו אחר. המטרה האישית שלי היא לשחק עם הפועל ירושלים בליגת העל ולהצליח ברמות הגבוהות בכדורגל הישראלי".תגובות

+ הוסף תגובה
1
חיבוקים חמים
(זאת עתונות!: 17:34 15-12-2010)
הפעם התחבקת איתו לפני הראיון, או לאחריו?
3
פסו
(האריה: 18:17 15-12-2010)
יופי של כתבה שוב מבית היוצר של אלחנני, רוצים יותר כתבות של אלחנני על שחקנים וקבוצות בירושלים!!!!
4
תגובה לפסו
(לפסו: 18:25 15-12-2010)
לאורי פסו היקר אל תפחד מיפו!!! לא צריך אנחנו נפתח אתכם בטדי סמוך עליי יא עגלה וקבוצה של אפסים!!! היידה מכבי יפו
5
פסו
(אחד שיודע: 18:36 15-12-2010)
פסו רצה בתחילת השנה כבר לחתום בקטמון!!! שלא ישחק אותה עאלק נאמן להפועל ירושלים רק סאסי וגיל לא נתנו לו ללכת לו ולאסף עזו עאלק סמל
6
לאתר!!
(שחקן קטמון: 18:48 15-12-2010)
כולם יודעים על הסיכסוך בין אשר גולה לרועי אלחנני, אבל זה לא בסדר, זה פוגע בנו בשחקנים, גם אנחנו רוצים כתבות כאלה, ולא רק כל שבוע שחקן אחר בהפועל!!! לתשומת לב האתר תגרמו לסולחה
7
קבוצה של שחצנים
(נתיבותי גאה: 19:21 15-12-2010)
יותר מדי דיבורים של השחקנים ותגובות של אוהדי הפועל ירושלים מאופיינות בשחצנות יתרה .נתיבות יעלו בטירוף למשחק אחרי שהפסידו הרבה נקודות בבית מבחינת הקבוצה שלנו זה משחק של להיות או לחדול.,הזדמנות אחרונה .
8
אורי פסו כנס
(תן לי מנה יפהההה...: 19:50 15-12-2010)
חולים עליך בבירה,במיוחד אלכס מפינתי....
9
אורי פסו כנס
(מנה יפההה: 20:00 15-12-2010)
חולים עליך בבירה,במיוחד אלכס מפינתי...
10
הפועל ירושלים יעלו ליגה
(אוהד הליגות הנמוכות: 22:29 15-12-2010)
הם ויפו יתמודדו על העליה
11
אלחנני תמשיך בדרך שלך,למרות גולה
(אוהד ירושלים: 22:30 15-12-2010)
גולה לא יכול לעשות מה שבא לו שכונה שיעשה בבית
12
אורי פסו
(דודו: 20:20 15-12-2010)
פסו אוהבים אותך אתה בלם תותח ב׳ה׳ יום שישי עוד ניצחון יאללה הפועל
13
אורי פסו
(דודו: 20:22 15-12-2010)
פסו אתה בלם תותח אוהבים אותך קדימה יום שישי ב׳ה׳ עוד ניצחון..
14
פסו
(האריה האדום: 09:05 16-12-2010)
פסו חולים עלייך בבירה, עאלק ממש רצה לבוא לקטמון, לכו שנו בעמידה יא אוהדים מסכנים אל תשכחו שנה הבאה חוזרת ליגה ארצית, תהנו לכם גולה ושירצקי הרעים
15
תגובה
(קטמון ותיק: 09:32 16-12-2010)
למרות שפסו שחקן של הפועל ירושלים אנחנו אוהבים אותו מאוד בקטמון!!! אחלה שחקן ובנאדם ושנה הבאה שהפועל לא יעלו תבוא לקטמון!!!!
16
הפועל
(ציון מרילי: 11:12 16-12-2010)
אלחנני אני אוהד קטמון ואנחנו מזמינים אותך בשמחה למשחקים שלנו, אתה בחור טוב ואהוד בבירה זה ידוע וגם אוהדי קטמון יודעים שיש לך סימפטיה לקטמון ולשחקנים וחוץ מזה כתבה יפה
17
קטמון
(ירושלים: 15:11 17-12-2010)
מספיק קטמון לקחו לנו את האוהדיםעכשיו את פסו

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?