בית"ר זה לא רק ירושלים

בית בית"ר עזרא זה הבית שלו. גילאור ברדס
פעם היה מסתובב צדוק חממי בשכונת עזרא ומחפש שחקנים ברחוב כדי להתייצב עם הרכב למשחק היום, נכדיו וממשיכי דרכו, גילאור והלל ברדס כבר לא צריכים. בית"ר המקומית עברה ועדיין עוברת שדרוג משמעותי אך נאלצת להתמודד עם היעדר מגרש ביתי. "אם היה כזה. היינו יכולים לעלות ליגה" אומר גילאור

בית"ר עזרא משתדרגת מעונה לעונה. למרות שהעונה על המגרש עוד לא ממש רואים, בגלל גל של פציעות, השינוי הוא בעיקר בגישה. כבר לא מקבלים שם כל אחד ואלה שמצטרפים חייבים להפגין רצינות. טוב, קשה לקרוא לאימון אחד בשבוע בפארק ומשחק בשישי – רצינות. מה לעשות? אין לקבוצה מגרש ביתי ועם זה היא צריכה להתמודד.
את דרכו של צדוק חממי האגדי ממשיכים שני נכדיו, הלל שגילאור ברדס כשהאחרון הוא גם מאמן/שחקן. חממי, אם תהיתם, עדיין מעורב מאד.
בכדי להמחיש לכם את השינוי תפסנו לראיון קצר את גילאור (21) שהחל את הקריירה שלו בבני יהודה, דרך השקמה עד בית"ר/שמשון. מגיל 18.5 הוא בבית"ר עזרא ומצהיר: "אני על החלום שלי לשחק בליגות הבכירות כבר ויתרתי. אם זה בחובבניות אז רק בבית"ר עזרא".
איך הצלחתם לשדרג כך את הקבוצה?
"זה תהליך ארוך וקשה. בהתחלה היה מאד קשה להביא שחקנים רציניים כי השם של הקבוצה הלך לפניה וזה לא היה שם טוב. לאט לאט עם הרבה שכנועים, הסברה נכונה בעיקר של אחי, הלל ובעיקר תוצאות על המגרש זה מצליח. חשוב לציין שתום קשתי התקדם מאצלנו לליגת העל והשוער השני הלך לשיכון המזרח קבוצת צמרת בליגה ב'. עכשיו אני מצרף עוד שני שחקנים חדשים שיקדמו את הקבוצה. לפני חודש צירפתי בהשאלה מהשקמה (צח סימן טוב).
תכל'ס, את רוצים לעלות ליגה?
"בטח רוצים, אין מישהו שלא רוצה לעלות ליגה. בוא נהיה ריאלים. אין לנו מגרש, אין לנו ספונסר ואין לנו תקציב. המטרה היא שקודם יהיה לנו מגרש ואחרי כן נעלה את רף הציפיות. יש לנו חומר שחקנים שלולא היה לנו מגרש אימונים היינו מסיימים את העונה לא פחות ממקום שני".

חזר לשחק רק לאחרונה. גילאור ברדס מול קרית שלום (צילום: בועז רביד)


איך אתה מצפה שיהיה לכם מגרש? מי ייתן את הכסף?
"אולי עיריית ת"א תכיר בנו כקבוצה עירונית השואפת לעלות ומביאה שחקנים צעירים שנזרקים מקבוצות ונותנת להם יחס טוב. אנחנו מעדיפים מגרש מאשר כסף. זה יותר חשוב לנו".
איפה אתם מתאמנים היום?
"אנחנו עושים אימון אחד בשבוע בגן התקווה. גם אליו לא באים הרבה. גג 10 שחקנים. היתר חוששים להיפצע בגלל המהמורות שיש שם"
יחסית לעונה שעברה התוצאות בינתיים לא משהו.
"סבלנו מרכבת פציעות. אני עברתי ניתוח וחזרתי לשחק רק לאחרונה. לירן ארביב, הקשר האחורי שמבחינתי הכי טוב בליגה צריך לעבור ניתוח ולא התחיל תעונה ובקיצור גמר אותה. מור סקורצ'רו שבא בתחילת עונה גם גמר אותה בגלל תאונה. אורי יחזקאל עבר עכשיו ניתוח של אבנים בכליות ויחזור רק בעוד חודש. יניב אבדר עבר פציעה קשה בקרסול במחזור הראשון. כפיר קדוש, שמעון בן-אל ועידן שירי גם פצועים".
"למרות זאת אני רוצה לציים כי בשבילי העונה עוד לא נגמרה וצירפתי שני שחקנים חדשים. אנחנו משחקים עד הסוף".
מה אתה רוצה להיות שתהיה גדול?
"אם אני רוצה או לא הקבוצה זורמת עמוק בדם שלי. אני כבר ויתרתי על החלום שלי כי עבורי לשחק בליגות א' עד ג' זה רק בבית"ר עזרא. היא הבית שלי".
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
או לקבל מגרש אימונים אחד סינטטי,שנמצא בשכונת התקווה הצמודה לשכונת עזרא,לא יקרה כלום לאף קבוצה אם תשחקו שם בקביעות.
2
זה לא תלוי בהם
(אחד שמבין: 17:19 16-12-2010)
אני מאמין שאם ניסו לשחק בכפר או בתקווה כמו שאמרתה ולא נתנו להם
3
הצטרף לרשימה הפצועים שחקן הכנף שלנו איתי סופר שהוא גורם משמעותי במחץ של התקפת ביתר עזרא. נאחל לכולם החלמה מהירה ושיחזרו במהרה למגרשים להראות מהם שווים. באהבה משפחת ביתר עזרא.
4
כל הכבוד לכם!
(נאור: 20:58 16-12-2010)
את האמת מאז ומתמיד הפועל רמלה ובית''ר עזרא היו שקי חבטות והיו 2 הקבוצות הגרועות בישראל! אבל יש שינוי שם כל הכבוד
5
ביתר עזרא
(בניהרשקו: 15:00 17-12-2010)
גילאור אתה מלך של ביתר עזרא רק אתה תוצאי אותם לדרך חדשה כי מי שבפנים רק יודע איך להרים אותם בהצלחה אחחחחח
6
הלוואי שיהיו עוד אנשים כמוך גילאור
(צח סימנטוב תעשה דיאטה: 17:15 22-12-2010)
עוד ישמעו על הקבוצה הזאתי

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?