פעמיים רפפורט

מכבי שדרות הציגה יכולת חלשה במשחק החוץ נגד האחרונה עירוני רמלה, אבל למזלה היה לה את ג'ניה רפפורט שהספיקו לו שני מצבי כיבוש כדי להעניק לקבוצתו ניצחון שלישי ברציפות ולהתבסס במקום השלישי. מנגד עתידה של נועלת הטבלה תלוי בעיקר במגעים לאיחוד עם שמשון ת"א

מבט אל עבר טבלת ליגה ב' מלמד על הבדלי הרמות בין השלישית בטבלה מכבי שדרות לאחרונה עירוני רמלה שהשיגה עד כה נקודה אחת בלבד, אבל על המגרש, לפרקים היה נדמה שהטבלה משקרת כשהמארחת מרמלה (המשחק התקיים באצטדיון לוד עקב שזרוע במגרש ברמלה), הייתה זו שהתנהלה עם הכדור בחצי המגרש של שדרות שגם במשחק הזה לא יצאה מתבנית המשחק הקבוע שלה ובנתה על המהירות בחלק ההתקפי.

מכבי שדרות עדין עדיין לא מציגה יכולת של קבוצה שיכולה לאיים על המקום הראשון בליגה, אבל היציבות שלה במחזורים האחרונים העניקה לה בזכות את המקום השלישי. בקבוצה משוכנעים שיש להם סגל שחקנים עם פוטנציאל גדול ולכן הם מחפשים בנרות שלושה שחקני חיזוק שישדרגו את הקבוצה. מול קבוצה נחותה כמו רמלה היעדר חלוץ חוד בולט מאוד שכן אין מי שיקבל כדור ויאפשר לשחקני האגפים להצטרף. בנוסף, במשחק הזה שדרות התקשתה להניע כדור במרכז השדה וכל מה שנותר לה זה לבנות על הברקות של שחקני ההתקפה.

משחק נוח לשדרות. אלכס סלטיקוב (מימין) מתקשה מול עדי ברדה (צילום: אורי גבאי)

מול שדרות ניצבה הקבוצה החלשה ביותר בליגה. לכאורה, זה המשחק הכי נוח לשחקניה המהירים של שדרות בהתקפה לשפר את מאזן כיבוש השערים, אבל המארחת מרמלה לא הרגישה נחותה לרגע, ויזמה פעם אחר פעם התקפות בניסיון למצוא את הרשת של גינדי וולקוב. השחקן המסוכן ביותר בשורות רמלה החלוץ נמוך הקומה זאידה טרינק עשה חיים לא קלים להגנה של שדרות. גם מבחינה הגנתי רמלה הציגה משחק לא רע בכלל שהקשה מאוד על שחקני הקישור לפתח את משחק האגפים.

משחק דל באירועים. שחקני שדרות חוגגים את הראשון (צילום: אורי גבאי)

וכמעט מבקיעים את השני (צילום: אורי גבאי)

המשחק עצמו לכל אורכו היה דל אירועים. בהזדמנות הראשונה של המשחק השכילה שדרות לכבוש ולעלות ליתרון. מתוך מרכז השדה הצפוף הצליח הקשר רותם מיטב משדרות לזהות חור בהגנה של רמלה ולשלוח בכדור עומק את ג'ניה רפפורט שניצל את מהירותו כדי להתגבר על צמד הבלמים ומול השוער פיאן טויל לבעוט מתוך הרחבה כדור שפגש את הקורה השמאלית ונכנס פנימה, 1:0.

רמלה שלטה במרכז השדה. טוויל סופג את השני (צילום: אורי גבאי)

שלומי דאלי חוגג עם רפפורט את השני (צילום: אורי גבאי)

בדקה ה-25 הגיעה שדרות להזדמנות נוספת. כדור שהוגבה לרחבה של רמלה נהדף היישר לרגליו של הקשר שלומי דאלי שמתוך הרחבה בועט גבוה לפינה הימנית אולם השוער טויל מתעופף ומונע את השני משדרות. בהמשך, באופן לא ברור, שדרות נלחצה לאחור ואפשרה לרמלה להתנהל עם הכדור במרכז השדה אבל היא לא הצליחה לייצר מצב כיבוש אחד לרפואה.

מחצית שנייה חלשה. ירין ביטון מול טוויל (צילום: אורי דוד)

המשחק המשמים שהתפתח בשלהי המחצית הראשונה נמשך גם במחצית השנייה. רק בדקה השבעים נרשמה הזדמנות ראשונה ליד השערים. חלוץ רמלה זאידה טרינק ניצל חוסר שמירה בהגנה של שדרות, ומקצה רחבת ה-5 משתחרר מצמד הבלמים גלעד גרנדש ורועי אטואן ומול השוער גינדי וולקוב שיוצא לקראתו הוא בועט לקורה כדור שמתגלגל החוצה.

בעוד רמלה ניסתה בדקות האחרונות להשיג שיויון, בתוך תוספת הזמן של המשחק הצליחה שדרות לסגור עניין.

הכובש והמבשל. ירין ביטול (משמאל) וג'ניה רפפורט (צילום: אורי גבאי)

כמו במשחק הקודם, ירין ביטון שנכנס מספר דקות קודם משתחרר ברחבה ומוסר אחורנית לג'ניה רפפורט שבהזדמנות השנייה שלו במשחק, מוצא את הרשת. רפפורט עוצר את הכדור, שולח מבט לעבר השער ומשחרר בעיטה מדויקת פנימה שלא מותירה הרבה סיכוי לשוער רמלה טויל. בסיום ניצחון 2:0.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
שחקן ליגת העל
(צופה: 15:16 19-12-2010)
שחקן רמלה מספר 5 שחקן ליגת העל תותך ליברו אמיתי
2
משחק
(שדרות: 15:11 20-12-2010)
תותח לא תותך ימפגר

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?