סהר - רורי

מחנה יהודה אמנם ניצחה 1:2 את שיכון ותיקים אך גיבור המשחק היה ללא ספק, השופט סהר ביטון שכל קשר בינו למשחק היה מקרי לחלוטין. צפו בוידאו ותחליטו בעצמכם.

באתי למחנה יהודה במטרה לכתוב על הקבוצה, הקהל ועל כל מה שמסביב. מצאתי את עצמי כותב על השיפוט.

אני לא נוהג לקטול שופטים בצורה נחרצת אולם תצוגת שיפוט כפי שהייתה במחנה יהודה ביום שישי לא ראיתי כבר הרבה זמן. אמרו שהשופט, סהר ביטון מועמד לליגה א', ע"פ היכולת שהפגין במשחק, ספק אם הוא מתאים לליגה ג'. יכול להיות שזה הייתה תצוגת נפל חד פעמית אך כמו בחוק מרפי, דווקא אז הייתה שם מצלמה שתיעדה הכל.
כבר מן הפתיחה היה ברור כי השופט לא במשחק. סדרת עבירות, חלקן גסות, עברה ללא תגובתו. יתרה מכך, הוא הרבה לדבר עם השחקנים ולהסביר להם את החלטותיו. צעד תמוה בפני עצמו. כמו כן, הפנדל ששרק לטובתה של מחנה יהודה לא היה ולא נברא מצד שני לפני כן, ייתכן וכן היה צריך לשרוק לאחד בעקבות נגיעת יד של שחקן ותיקים.

מחנה פתחה בסערה. יוסי רוזן מגביה לעבר קצר (צילום: גיא גולדפרב)

שחוגג את השער (צילום: גיא גולדפרב)
לשיאו הגיע ביטון בדקה ה-42 אז אמר לשחקן שיכון ותיקים, מושיקו שרון שאם לא יצא הוא ירחיק אותו. שרון ההמום ניגש לספסל וביקש להחליפו, לקול מחאותיהם של אנשי הקבוצה. אז כבר היה ברור כי איבד לחלוטין את רסן המשחק. בדקה ה-44 לאחר שאור ברד פגע ללא כדור בניסן ספיר והורחק, חידש את המשחק שעה שעל כר הדשא עדיין טיפל מאמן מחנה יהודה בספיר. מאמן ותיקים, צורי אוזן מחה על ההחלטה ופלט מילה מיותרת. הקוון, רועי דבורה שגם הוא נדבק ברמה, אותת לביטון שבתגובה הרחיק את המאמן. במגרש פרצה מהומה גדולה מה שהכריחה את ביטון לשרוק למחצית. אגב, לאחר מכן חזר בו ביטון מההרחקה ואפשר לאוזן לנהל את המשחק מהספסל.


המשחק עצר הרבה. עוד עבירה והסברים (צילום: גיא גולדפרב)

בפתיחת המחצית השנייה בצעד תמוהה נוסף, החליף השופט בין הקוונים כשהעמיד את זה דבורה שהיה קרוב לספסלים בצד הרחוק ואת עמיתו, ראשד נאסר בצד הספסלים...
והיה גם כדורגל.

נגרר לרמה. הקוון, רועי דבורה "מלשין" (צילום: גיא גולדפרב)

והשופט מזהיר את טל לוי (צילום: גיא גולדפרב)

למרות המיקום בטבלה רק 11 צופים נראו ביציע הכבוד כשעוד כמה עשרות התגודדו מסביב לגדר וליד חדרי ההלבשה. סה" כ-40 שראו את מחנה יהודה פותחת היטב את המשחק וכבר בדקה ה-5 עולה ליתרון. יוסי רוזן קיבל את הכדור באגף שמאל, הגביה לרחבה ושלומי קצר בגלישה בעט לרשת הגבוהה של השוער, אור אורן. העבירות הרבות והעצירות הפריעו לרצף המשחק מה שהקשה בעיקר על מחנה לפתח את הכדורגל הרגיל שלה ולשחק לרגליה של השיכון.

לא נגעתי. רגע ההכשלה של רמי צבי (צילום: גיא גולדפרב)

העבירה הראשונה נרשמה כבר בדקה ה-11 אז פגע צח זוהר מותיקים בגל יער ממחנה. דווקא זוהר כן ראה את הכרטיס הצהוב בעקבות העבירה. בדקה ה-16 נרשם ניסיון הבעיטה הראשון של השיכון כשיוסי הייקושלר ניסה את מזלו מחוץ לרחבה, אליאס רן שנמנם משהו, הצליח להדוף ובזינוק חוזר לקלוט שוב.
המשחק המשיך להתנהל לטובתה של השיכון. במשך חצי השעה הראשונה שיחקו אולי, 10 דקות נטו. בדקה ה-28 נרשמה התקרית הראשונה עם הספסלים לאחר עוד החלטה שנויה במחלוקת של ביטון. הקוון, שמע את מאמן מחנה, טל לוי אומר משהו, אותת לשופט שניגש ללוי והסתפק באזהרה.


השופט קבע את החילוף. מושיקו שרון יורד מכר הדשא (צילום: גיא גולדפרב)

בדקה ה-37 נרשם עוד אירוע במחלוקת כשכדור פגע בידו של שחקן הגנה של שיכון ותיקים. שוב הופסק המשחק, שוב ויכוחים, שוב הסברים מיותרים של השופט. דקתיים מאוחר יותר "פיצה" השופט את מחנה יהודה. יוסי רוזן הגביה כדור קרן, רמי צבי בניסיון להגיע לכדור ספק נדחף ע"י מושיקו שרון– יותר צלל והשופט הורה על הנקודה הלבנה. הפעם לא עזרו הויכוחים. תומר שפט בעט וכבש אך השופט הורה על בעיטה חוזרת אותה שוב ביצע שפט ללא דופי, 0:2 למחנה יהודה.

לפחות ההרחקה הייתה מוצדקת. אור ברד (צילום: גיא גולדפרב)
מי שחשב כי כאן יירגע המשחק טעה בגדול. בדקה ה-42, במהלך עוד ויכוח סרק, התריע השופט בפני מושיקו שרון כי אם לא ייצא מן המגרש הוא ירחיקו. שרון ההמום ניגש לספסל וביקש להתחלף. שוב פרצה מהומה במהלכה מחו אנשי השיכון על שהשופט מתערב להם בחילופים אך בלית ברירה בצעו את החילוף.
דקה מאוחר יותר פגע ניר ברד ללא כדור בניסן ספיר והורחק. ספיר קיבל טיפול בתוך המגרש אולם לפתע חידש השופט את המשחק כשמאמן מחנה, טל לוי עדיין על כר הדשא (!!). הספסל של ותיקים החל להשתולל ובלהט הרוחות פלט המאמן, צורי אוזן מילה מיותרת. הקוון אותת לשופט ששוב עצר את המשחק והורה לאוזן לעזוב את כר הדשא. כשהבין כי איבד לחלוטין את רסן המשחק החליט לשרוק למחצית.

מחצית שנייה יותר רגועה. כובש השער למחנה, יוסי הייקושלר (צילום: גיא גולדפרב)
המחצית השנייה הייתה כבר רגועה יותר. אוזן חזר לספסל לאחר שהשופט חזר בו מההרחקה... (נו מה יהיה?).
השיכון אמנם החזיקה יותר בכדור אך לא הצליחה לסכן יותר מידי את שערו של רן שנותר בגדול חסר תעסוקה. זה כנראה השפיע עליו ובדקה ה-66 נפסק כדור חופשי לזכותה של ותיקים מרחק 20 מטר מהשער. יוסי הייקושלר כיוון את הכדור וירה מדויק כרן אפילו אל זז, 2:1 ומשחק חדש על פניו.

למרות ההצלחות האוהדים אינם מגיעים. יציע הכבוד במחנה יהודה (צילום: גיא גולדפרב)
אבל רק על פניו. מחנה התעוררה והייתה יכולה לסגור סופית את הסיפור אולם חוסר דיוק של חלוציה השאיר את המתח עד לדקות האחרונות בהן לחצה השיכון אך ללא הצלחה. בסיום 1:2 שהשאיר את מחנה במקום הראשון שבוע ימים לפני משחק העונה נגד אזור.
"מבלי להתייחס לשיפוט, לא שיחקנו טוב", אמר בסיום שלומי דוד, אחד ממאמני מחנה, "מבחינתי שמנו את המשחק הזה מאחור, נגד אזור תהיה אופרה שונה לחלוטין".
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
כל הליגה אותם שופטים עלובים
(ביזיון בליגה: 12:02 20-12-2010)
גם באורנית בשישי היה שופט שלא היה קשור לכדורגל וקוון שמאיים על שחקנים!!
2
שופט זבל גדול
(אייל : 12:27 20-12-2010)
3
שופט חלש
(אבי: 13:24 20-12-2010)
סהר אתה שופט חלש מאוד ומשהו מסריח פה.. לא יכול להיות שיהיה שיפוט כל כך חד צדדי לטובת מחנה..
4
לגיא את גיא שחר
(מוטי : 13:42 20-12-2010)
אתם סתם בכינים יש לכם קבוצה גרועה מגעילה שווה בדיוק ליגה ג אז מה אתם באים בטענות לשופט הוא ברמה שלכם ליגה ג אבל לא להתבלבל אתם סוף סוף יורדים לאיפה שאתם באמת צריכים להיות ליגה ג
5
תישן
(תגובה לאבי : 13:51 20-12-2010)
לך תישן על האף הוא היה חלש ל2 הקבוצות
6
לתשומת לב ההתאחדות כל שבוע קבוצות מתפרקות ונהרס להם העונה אולי השופטים הכירים ששופטחם כמה עשרות של משחקים ירדו לעשות קצת סדר בליגות הנמוכות..
7
לשיכון
(עידו מגידו: 14:48 20-12-2010)
אתם שווים 000 אין לכם כבוד גיא שחר אתה עלוב אתה בכיין ואיין לכה מושג
8
כל שבוע מחדש שולחים ילדים שאין להם מושג וזה התוצאות החלטות גורליות שמכריעות משחק.
9
לבני סולומון
(אביב : 15:12 20-12-2010)
חבל עליך אבל אתה שפוט של גיא שי=אין לו מושג שחר
10
אוהד
(חיים: 16:29 20-12-2010)
שלומי אתה שחקן חלש לך תשחק בליגה ג לך תעבוד עם אבא שלך זה הכי מתאים לך אתה לא קשור לענף
11
שופט!!!תעשה לילד
(זה אני: 18:17 20-12-2010)
12
אחלה שיפוט!!
(כבוד: 18:32 20-12-2010)
יאללה גם כן אתם בחיים לא תגיעו לליגות הבכירות כל פעם מאשימים את השופטים בהפסדים...אפסים.שופטים טובים קבוצות חראות.בושה
13
לכתב המשועמם...
(פלוס: 20:45 20-12-2010)
סהר ביטון אחד השופטים הטובים ביותר שיש לנו בליגה-אם לא שמתם לזבל שיש בשאר המגרשים. תחשבו פעמיים לפני שאתם כותבים כתבה כזאת שסתם פוגעת בשופט מצויין!!!סהר אוהבים אותך!!!
14
ל-8
(תגובה : 22:11 20-12-2010)
בטח לך יש מושג בכלל בחוקת כדורגל?!...לך תלמד מה זה בכלל כדור..אחר כך תכנס לכאן..וזה רק באישור!!..
15
בכיינים וכסחנים במקום לבוא לשופט בטענות תשחקו כדורגל הוגן
16
עידו וטפר היקרים...
(עידו/טפר: 07:31 21-12-2010)
אתם שני כלבים ...באתם להרוס את השיכון...למזלינו מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים ועכשיו גם אתם וגם פסח כבר לא בקבוצה...אתם זבל של שחקנים... תתביישו על התגובות
17
לשיכון
(טפר: 10:12 21-12-2010)
כף רגלי לעולם לא תדרוך אצלכם אתם פשוט לא טובים בלעדי אני מאחל לכם לרדת ליגה
18
צורי נשמה
(שחקן מבואס: 10:50 21-12-2010)
אתה מתחזה למאמן חבל נרד ליגה בגללך קחה זה שחזן קובע
19
אחי אתה חלש
(לליעד: 11:22 21-12-2010)
20
אתה בטח שחקן של מחנה
(ל-13: 11:23 21-12-2010)
21
שיכון להרים ראש !
(אפי שהינו: 22:37 21-12-2010)
לא קרה כלום,היינו במצבים קשים יותר. יש קבוצה טובה ומאמן טוב ונביא את הנקודות.אנחנו הקבוצה היחידה שעשתה סליחות לפני כיפור במחנה האימון אז ה" שומר עלינו מלמעלה !
22
שופט חרא
(גל: 21:24 27-03-2016)
גם לנו היה משחק השופט רימה אותנו בלי הפסקה בדקה ה 5 פנדל שלא היה אמר לשחקנים קללות באמצע משחק אדום שלא היה צריך להעיף אותו מלהיות שופט בושה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?