מלאכתם של צדיקים

האם ייענש בנוסף לקבוצה? אלון סטיבן (בכחול) האם ייענש בנוסף לקבוצה? אלון סטיבן (בכחול)
לפעמים בכדורגל צריך יותר מזל משכל. עמישב פ"ת נוצחה 3:0 בקרית גת אך עשויה למצוא את עצמה יוצאת עם כל הנקודות לאחר שקרית גת שיתפו את אלון סטיבן שלא היה אמור לשחק בשל צבירת 5 צהובים. הסיבה לשיתופו: אי הכרת החוק החדש. בקרית גת מקווים להתחשבות מצד בית הדין המשמעתי

"מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים". אנשי עמישב הם כנראה צדיקים גמורים. ההפסד 3:0 בקרית גת עשוי להימחק מחר (רביעי) בבית הדין המשמעתי וזאת בשל העובדה שקרית גת שיתפה שחקן שלא כדין, את אלון סטיבן.
סטיבן, שספג את הצהוב החמישי שלו במשחק נגד הפועל ערד לפני היציאה לפגרת הגביע. ע"פ הסעיף החדש (16, ב, 3) שהוכנס לתקנון המשמעת במאי 2009, סטיבן יכול היה לשחק מול צפרירים אך היה חייב לנוח מול עמישב. מסתבר, כי אנשי קרית גת פעלו לפי הסעיף הקודם שאמר 10 ימים מיום ספיגת הכרטיס הצהוב החמישי.
למי שלא זוכר, עד לפני 3 עונות, שחקן שהיה מקבל את הכרטיס הצהוב החמישי (או התשיעי או ה-12 וכן הלאה בקפיצות של 3) עונש ההרחקה למשחק אחד היה נכנס לתוקף 10 ימים מיום ספיגת הכרטיס אשר חייב בעונש, גם אם הקבוצה לא שיחקה משחק רשמי בפרק אותו הזמן. כלומר, אם שחקן היה סופג את הצהוב שלו ב-10 לחודש, עונשו הוא היה חייב לנוח במשחק הראשון שאחרי ה-19 לאותו חודש.
הסיבה לכך היא היסטורית. בעבר לא היו מחשבים משוכללים בהתאחדות ועד שדו"ח השופט היה מגיע ונקלט היה עובר פרק זמן, מה גם שצריך להקצות פרק זמן נוסף לערעורים במידה של רישום לא מדויק. אגב, החוק הזה יצר בלבול בעיקר לקבוצות ששיחקו באמצע השבוע. ממתי מתחילים לספור ומתי גומרים הייתה סוגייה שנויה במחלוקת. לא אחת נענשה קבוצה ששיתפה את שחקן אחרי 10 ימים כי טעתה בספירה.

צפוי לספוג הפסד טכני. ראובן אלקבץ, מאמן קרית גת (צילום: אביב תקשורת)

במאי 2009 הוחלט לשנות את הסעיף ולספור משחקים ולא ימים בכדי שלא יהיו אי הבנות. כלומר, שחקן ירצה את עונש ההרחקה במשחק השני הרשמי של קבוצתו מאז צבירת הצהוב. גם אם אותו משחק התקיים חודש אחרי כן. לען חידוד העניין: פגרות, משחקים שהופסקו בגלל גשם או סיבה אחרת, אינם תופסים בספירה.
קרית גת טעתה. סטיבן שספג כאמור, את הכרטיס נגד ערד היה אמור לשחק נגד צפרירים שזה היה המשחק הראשון של הקבוצה אחרי ערד ולנוח מול עמישב. בפועל, בקרית גת נהגו ההיפך. לא שיתפו את השחקן נגד צפרירים (נהגו ע"פ חישוב הימים) וישתפו אותו נגד עמישב.
בעמישב עלו על העניין עוד בשבת אך המתינו להתאחדות וכששמו של סטיבן עלה בדו"חות, זומנה הקבוצה לדין משמעתי.
"נהגנו בתום לב", אמר היו"ר, עופר אלקבץ, "אני מקווה כי בית הדין המשמעתי יתחשב בנו".
מעשית, וע"פ הניסיון שלנו, הפסד טכני יהיה בטוח כי התקנון יבש ואינו משאיר לדיינים מקום לשיקול דעת. העניין הוא האם השחקן שלא אשם בתקלה יסבול והאם הקבוצה תיקנס. זאת נראה מחר.
אגב, ע"פ מה שזכור לנו מדובר בפעם הראשונה במקרה כזה בליגה א' מאז הונהג הסעיף החדש.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
צהוב חמישי
(בני אילת בדם: 12:14 21-12-2010)
זה לא הפעם הריאשונה שקבוצות נופלות בחוק הזה
2
חבל המצב שלנו בליגה עכשיו קריטי
(קרית גתי: 13:50 21-12-2010)
אכלנו אותה התנהלות של חובבנים
3
הכל מלמעלה - כנסו !!!
(אלי כהן: 16:13 21-12-2010)
האחים אלקבץ אנשים מגעילים שאין כדוגמתם בכל ליגה א', ולכן מגיע להם. כמו כן אני לא מאמין שהם לא מכירים את החוק, הם יודעים הכל ומשחקים אותה תמימים !
4
הרסו את הקבוצה, היתה תפארת
(חיים נתנאל: 16:15 21-12-2010)
אלקבץ לא נשאר מה להרוס תעזבו את הקבוצה.
5
למספר 3 אלי כהן
(דורון: 18:03 21-12-2010)
תילך כפרה על האחים אלקבץ מי אתה בכלל שתעביר ביקורת ותקבע אם זה נעשה בכוונה?. מה הסיבה לדעתך שהם לא שיתפו את סטיבן נגד חולון ודווקא נגד עמישב כן? אנחנו טעינו ואת העונש שלנו כנראה נקבל אבל נישאר בליגה רק בשביל שאנשים עלובים כמוך יאכלו את הלב שלהם!!!
6
מושחתים נמאסתם..
(שמעון: 19:28 21-12-2010)
שבע שנים אתם הורסים את האגודה ,מהפנינה של הדרום נהייתה קבוצה שכונתית עם התנהלות סופר שכונתית בליגה א'...יאלהה הבייתהההה נמאס מכם מאמנים שחקנים מנהלים כולם אל'בץ יאללה הביהתה
7
ומה תגידו עכשיו?
(איש אחד: 19:40 22-12-2010)
אחרי שלא רק שמכבי קריית גת לא ספגה עונש טכני אלא נמחק כתב האישום שלה בוועדת המשמעת. יש צדק בעולם ושום מלאכה לא נעשית על ידי אף צדיק. חחחחחח.....
8
תודה אלוהים
(דורון: 21:09 22-12-2010)
על עפם וחמתם של כל המלעיזים שונאי מכבי ומשפחת אלקבץ אנחנו נישאר בליגה ואתם תמשיכו להיות אנשים מרירים שמחכים לנפילה שלנו שלא תבוא!! ולאלי כהן עכשיו אתה יכול ללכת למכור חמוצים בשוק.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?