"גם השנה השאיפה לעלות ליגה"

שחקני אשדוד (מוטי קדוש) שחקני אשדוד (מוטי קדוש)
מכבי עירוני אשדוד פתחה את העונה במסיבת העיתונאים הרשמית. חבר ההנהלה חנוך דרך ארליך, קפטן הקבוצה מאור זוהר, המאמן שי מאור ותומר בן חיים ענו על השאלות. מאור:"עדיין לא מסופק מהסגל"

מכבי עירוני אשדוד ערכה את מסיבת העיתונאים לעונת 19/20. בפאנל שכלל את חבר ההנהלה עו"ד חנוך דרך ארליך, מאמן הקבוצה שי מאור, כוכב הקבוצה תומר בן חיים והקפטן החדש מאור זוהר. העולה החדשה אמנם הנמיכה ציפיות בשל התקציב הנמוך ביחס להשקעה של כמה מהקבוצות האחרות אבל השאיפה עדיין לעלות לליגה הלאומית.

שי מאור פתח את מסיבת העיתונאים: "כיף לפתוח עונה, אנחנו מתכנסים אחרי ניצחון חשוב בגביע שייתן לנו ביטחון להמשך. אני חושב שאחרי עונה שבא עלינו והשגנו את המטרות שלנו ועלינו ליגה הגענו בייסורים. הגענו למקום יותר ראוי לנו, אני לא מדבר על הקהל כי הקהל הזה צריך להיות במקומות הרבה יותר גבוהים. אנחנו עם כל תחילת העונה הזאת של הניידות וההתנהלות אנחנו מתחילים לחבר את העסק. שלא ישמע כאילו אני מנמיך ציפיות כי זה לא אני אבל בעונה הנוכחית השקיעו המון כספים, לעירוני אשדוד אין תקציב קטן אבל ביחס לליגה אין לה תקציב גדול. זאת לא קלישאה, הכסף לא משחק על המגרש אבל הליגה השנה היא נורא איכותית ועוצמתית. אני כבר שנים בתחום ואף פעם לא הייתה כזאת ליגה עם כל כך הרבה קבוצות משקיעות והשאר מאבדות עניין, זאת לא ערובה להצלחה אבל הרבה יותר קשה להתמודד עם קבוצות כאלה. אבל עם החומר גלם שלנו, עם הקהל וההנהלה. כל הכבוד להנהלה, אם הייתי חבר הנהלה והיה בא לי מאמן כמוני הייתי מסביר לו שזאת לא השנה להשקיע אבל לא כל כך מעניין אותי כי אני תמיד רוצה להשקיע".

על סגל הקבוצה הוסיף: "בגדול הבסיס שלנו הוא טוב. יש לנו בעיה בעומק ויש לנו בעיה בשתי עמדות בתוך ההרכב. אנחנו עושים פלסטרים בהתאמות אבל ההנהלה עושה את הדברים בשכל כי מכל ההשקעות תצא רק קבוצה אחת. תהיה פה קבוצה לוחמת שבאה לכל משחק להסתכל בלבן של העיניים של היריבה. בטח שעם המתקן, הקהל, ההנהלה שלא מחסירה מאיתנו דבר. אני חושב שמבחינת קבוצה שאם נתחזק החלוץ ובעמדת המגן הימני תהיה קבוצה טובה. אם נצטרך לעשות התאמות בדרך נעשה, עירוני אשדוד לא תתבטל מול שום קבוצה".

מסיבת העיתונאים באשדוד (מוטי קדוש)

על החזרה לליגה א': "ליגה א' לא זרה לנו. זה שנכנסה בה איכות נוספת של שחקנים ותקציבים לא אומר שזאת קרש קפיצה. אני חושב שבליגה ב' היו חמש קבוצות שיותר טובות מליגה א' של שנה שעברה, ראינו כבר ביום ראשון קבוצה עם תקציב ענק באה טיפה מזלזלת ולא מוכנה ונכשלה. אם נחשוב שבאנו אחרי כפר שלם ונבוא לאזור כפייבוריטים ויהירים, אנחנו נענש. הרמת מוכנות זהה לכל משחק. כדורגל זה דרך ולא הוקוס פוקוס".

כשנשאל על המבקרים שטוענים שהוא מעלה את נושא התקציבים ענה: "שימשיכו לבקר. המבקרים שיבקרו, אתם תשאלו, אני אענה. מי שלא טוב לא, זה המצב. בכל מקום שהייתי לא אמרתי תקציבים ומטרות, אמרתי שאסיים במקומות הראשונים ואם תבדקו לא נפלתי ממה שאמרתי כולל שנה שעברה למרות שהיה קשה. אני לא יהיר, לא שחצן אבל אומר את האמת. התקציב של עירוני אשדוד לא נמוך, אבל הוא נמוך לליגה אני מעלה אותו בכדי שיבינו שזה המצב. המטרות יגיעו תוך כדי תנועה, כרגע זה לא ריאלי. יש קבוצות עם שחקנים בתקציבים לא נורמלים, שחקנים איכותיים בספסל בזמן שאנחנו עם אלמוניים והאיכות קובעת".

בעבר מאור העלה כי הוא לא מסופק מהסגל: "גם עכשיו אני לא מסופק מהסגל. אין לי טענה כי ההנהלה עושה נכון והיא צריכה לנהל ואני צריך לדרוש. זאת הדינמיקה. הם קובעים את הדרך ואני הולך בדרך הזאת בכדי שעירוני אשדוד תגיע הכי גבוה שאפשר".

חבר ההנהלה דרך ארליך סיפר על ההתפתחות בכמה המחלוקות שקרו בקיץ: " היו כמה מחלוקות בין חברי ההנהלה. כמה עיתונאים ניפחו את הדברים והכניסו דברים לא נכונים. אנחנו חמישה חברי הנהלה, לפעמים יש מחלוקות, ההנהלה מתפקדת כמו שצריך. אני שמח שחברת אבו יחיאל תהיה הספונסר הראשי של הקבוצה וזה הזמן להודות לצחי אבו וחבר ההנהלה שי אבו שבחרו לתמוך בנו. אנחנו ממשיכים הלאה, בלי שינויים בהנהלה והכל נשאר כמו שהיה מקודם".

על הפרידה מקפטן הקבוצה ברוך דגו:"כל המחלוקות בנוגע לברוך דגו. לא התאים לתנאים של הקבוצה וזמנים של התפקיד. עשינו את כל המאמצים להשאיר את ברוך בקבוצה אבל זה לא הסתדר לצערי. הוא מצא את עצמו בקבוצה אחרת, בעתיד נמצא לנכון ונרצה שהוא יחזור למערכת. לפעמים הפרידות האלה עושות טוב לכולם גם בהתחשלות שלו וגם בתקציבים שלנו. מקווה לראות אותו שוב במועדון".

קפטן הקבוצה החדש מאור זוהר סיפר על התחושות:"התרגשות כמו בכל עונה במיוחד שעלינו לליגה חזקה. מגיעים מוכנים ודרוכים ומקווים לשמח את הקהל בעיקר".

על כך שהשנה הקבוצה לא סימנה מטרות: "מטרות נבנה תוך כדי תנועה. המטרות שלנו השתנו. הגענו לליגה חדשה שאנחנו פחות מכירים, נלמד, נתקדם, נתחבר. הבסיס טוב, עם חיזוק במקומות הנכונים אני מאמין בקבוצה שלנו לאורך כל הדרך".

תומר בן חיים שמסומן בקרב שאר הקבוצות בתור שחקן המפתח של האשדודים: "אני מכיר את ליגה א' הרבה זמן. אם מסמנים אותי אני אקח את זה כמחמאה על מה שעשיתי בשנים האחרונות. יש עוד הרבה שחקנים איכותיים וטובים בכל הקבוצות. העונה רק מתחילה, בטוח שאין ממה לחשוש".

על חדר ההלבשה: "בכל קבוצה שהייתי בה החדר הלבשה הוא הכי חשוב. לא היה אפילו ויכוח בחדר הלבשה. בואו נעשה סדר זה נשמע כאילו אנחנו נהנים להוריד ציפיות, היינו מאוד רוצים לבוא לפה ולהגיד כמו בשנה שעברה אנחנו רוצים לעלות ליגה אבל אי אפשר למכור סיפורים לאנשים. האמת היא כזאת, עם תקציבים כאלה קשה לבוא ולהצהיר סתם. אם נוכל לחזק ונהיה בפורמה טובה אנחנו נדבר אחרת".

על השאיפות:"יש שאיפה לעלות ליגה. גם עכשיו שהציפיות נמוכות, השאיפה לעלות ליגה. השאיפות הכי גבוהות שיש. היה לי חוזה לעונה נוספת ולא פזלתי לקבוצה אחרת".

על הקהל:"אתם הכח שלנו. אנחנו עדים לפעילות שלכם ולעוצמה שלכם. מגיע לכם מקום הרבה יותר גבוה וביחד אף אחד לא יכול עלינו. תמשיכו, אין עליכם, זה מעצים אותנו".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שי אתה דמגוג
(חחח: 15:00 11-09-2019)
תזהר מאושרי גובר אתה במעקב
2
קבוצת אמצע טבלה לא יותר
(מה אתם עושים רעש צהבת אשדודית: 22:23 11-09-2019)
3
כול הכבוד לעירוני אשדוד
(משה: 09:14 12-09-2019)
מגיע לה לעלות לליגת העל המון בזכות הקהל הצבעוני שלה
4
הליגיון מאחוריה
(עירוני עולה קל: 12:07 12-09-2019)
הכי טובים בליגה יש קבוצה שרצה כבר שנתיים ניתן בראש לכל הליגה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?