בזכוכית מגדלת: על המחזור האחרון בליגה א'

איזה כיף לחזור עם הסיכום השבועי החזק ביותר בליגה א'. מה שהתחיל שנה שעברה, הפך במהרה לדבר החם בליגה ולשיחת היום ברחוב הספורטיבי. בזכוכית מגדלת הפכה מיד למסורת וכל שבוע ניתן לכם סיכום שבועי כל המחזור שהיה עם תיבלון מיוחד בכל שבוע

ראשית נגיד שהשנה לראשונה, יש פערים אדירים בין המחוז הצפוני ששלט בשנים האחרונות לבין המחוז הדרומי שפשוט ״השתגע ״ השנה. אסכם ואומר שמקום 8 בדרום בשקט לוקח אליפות בצפון. מקסימום מקום 2. ככה זה שהכסף הגדול השנה בדרום. בצפון כרגע אין מי שיכולה לעלות ליגה. בואו נתחיל, כל מילה שלי בסלע.

בדרום:
ואי ואי הדרום. לא פחות מ8-10 קבוצות רוצות לעלות ליגה: כפר שלם, מרמורק, נורדיה, שמשון כפר קאסם, חולון, 2 אשדודית , יבנה, והרצליה. כולן השקיעו ״ארגזים״ ולכולן המילה לאומית עלתה ביותר מפעם אחת. בפועל ראינו את כפר שלם משחקת כקבוצה טובה וחזקה ומציגה את אלמוג אוחיון (שני בישולים) כבלתי ניצן לעצירה עד הפציעה, את קדוסי המצויין, גיא כהן והמאמן עם חותמת בכל נגיעה.

מכבי הרצליה למרות מומו ניסטל המצויין כרגע לא תוכל להיות פקטור בצמרת, מעניין אם אריאל שיימן מתחיל להתרגל לליגה א'. אם לא מתרגל לזה, שיתחיל, אחרת לא ניתן להסביר את התקציב היחסי נמוך שהושקע בקבוצה לעומת קבוצות אחרות.

במרמורק האירגון נהדר והקבוצה חזקה מאוד שהאקס פקטור שלה עידו אקסברד כבר בכושר. מצד שני,יבנה בינוניים מאוד ולעידן בראון צפוי כאב ראש לא קטן כדי לעשות יש מאין. בקרית גת הסיפור עצוב מאוד על סף הבדיחה ונראה שיורדת ראשונה כבר יש עוד לפניי שריקת הפתיחה. בנורדיה מצפים לעלייה ועשו סגל נוצץ אבל אז בא אורי קרגולה ועשה להם שח מט, ניצחון ענק של בקעת הירדן טרף את כל הקלפים. מסתבר שאפשר לנצח זוג אס עם 2-7 כמו בפוקר.

בחולון עושה רושם שתהיה קבוצה נחושה וטובה, אמנם שמשון טובים יותר וסבלו מחוסר מזל אבל מזל זה חלק מרכזי מהמשחק, עדיין בשמשון בנו קבוצה טובה מאוד. באור יהודה בשקט בשקט עבדו יפה וניצחון בכורה בשעריים שאכזבו את אוהדיה זה אחלה סיפתח. באשדוד מסתמן ששתי הקבוצות יהיו טובות ועירוני פתחו בניצחון סופר קשה באזור, שי מאור מתחיל עם הקסמים לאחר ניצחון יפה בגביע ובליגה.

בקיצור ליגה א' דרום השנה תענוג גדול.

בצפון:
כאמור אין השנה פייבוריטית השנה וכרגע אף קבוצה לא יכולה, לא ראויה ולא צריכה לעלות. איכסל טובים אך סובלים מפציעות של תימור אביטן ואבו נהיה, להוביל 2-0 ולסיים ב 2-2 זה מאכזב את החבורה מאיכסל. מצד שני משהו טוב קורה בדבוריה, כאשר העולה החדשה יכולה להיות הפתעה מאוד נעימה השנה.

אחת המפתיעות השנה צפויה להיות צור שלום שעשתה ניצחון ענק במגדל העמק, קובי דנינו לא פראייר ולקח 3 נקודות סופר חשובות ממגדל העמק נטולת אילן סויסה שכרגע מטפל בעצמו וכולנו מתפללים להחלמתו המלאה. ברובי פתחו בניצחון גדול על טבריה המתחדשת, בקבוצה בלט עומר קציר שהיה נהדר ואף לקח פנדל עם הקדשה לחברים בזלפה.

בקרית אתא ציפו למשחק קל מול אסי גלבוע או יותר נכון הנוער ״מחוזק״ של אסי אך בפועל היה משחק לא פשוט ורק משחק טוב וגול של המלך הקרייתי, יוחאי כהן, ומשחק גדול של משה כחלון הצליחו לעזור, מטיול בפארק זה הפך לקרב עם הרבה זיעה.

בבאקה איכזבו בבית וסיימו בתיקו עם טמרה העולה החדשה, לא ברור איך 2 שוערים מהטובים בליגה (אוהד דוד ורום אילוז) בקבוצה אחת. זה לא בריא והרוטציה ביניהם לא ברורה, מדובר בשני שוערים שחייבים לשחק וצריכים לשחק בכל קבוצה, בעמדת השוער חייבת להיות היררכיה ברורה. מבולבלים?גם אנחנו

בזלפה בנו באמת קבוצה טובה אך מול ערערה שבאו בהתלהבות שיא כעולה חדשה הם ניצלו בגול שיוויון על הבאזר, בכפר קנא רוצים צמרת וניצחו 1-0 קטן גדול את כאוכב שמהווה סימן שאלה גדול לעונה הקרובה. בטירה והרצליה חושבים גם על צמרת ובמשחק בינהם זה ממש לא נראה ששתיהן יכולים לעשות משהו מיוחד השנה, תיקו מאופס ומעייף.

בקיצור,ליגה א' צפון השנה בינונית מאוד.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מבט
(גלזר אבי: 19:11 17-09-2019)
לאחר מחזור אחד לא ניתן להגיד שהליגה בנונית .בשנתיים האחרונות הרבה שחקנים התקדמו ועברו ללאומית ולליגת העל . צפויה עונה שיוויונית . אין כרגע מועמדת ודאית לעליה . טבריה ואסי נראות כחלשות בליגה , אבל גם הן בתוספת 3 שחקנים טובים לא ירדו בקלות .
2
עניינית ומדויקת
(יופי של כתבה: 06:21 18-09-2019)
נהנתי לקרוא את הכתבה כמו שנה שעברה
3
בדיחה
(אבי: 14:14 18-09-2019)
נצחון גדוללצור שלום ניצחו את דורטמומט ניצחו את הקבוצה הכי חלשה בליגה 9 שנים מקום 11 להקיא
4
צור שלום
(איתי נחמני: 20:55 18-09-2019)
כל הכבוד לצור שלום על הניצחון על מגדל העמק 2-0

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?