במשבר - עובדה!

שישה משחקים רצופים ללא שער, הפסד שני ברציפות ו-7 נקודות מהמקום ה-14 בהחלט מסמנים משבר עמוק בשקמה וזאת חלילה מבלי לגרוע מהניצחון המצוין של אילת. המארחים שלטו במשחק לחלוטין וללא יכולת גדולה של דורון רוזנקוביץ' שהורחק ושל מחליפו, אבי כהן התוצאה הייתה יכולה להיות גבוהה הרבה יותר(צפו בתקציר המשחק)

בני אילת מרוצה. 16 נקודות ב-11 משחקים ערב המחזור, הן קצב צבירה מצוין שככל הנראה מבטיח את המטרה שהוצבה שם: הישארות בליגה. על פלייאוף עליון אף אחד לא מעיז לדבר. מנגד, השקמה התייצבה כשהיא רחוקה רק 6 נקודות מהפסגה אך לאחר חמישה משחקים ללא הבקעת שער, עם 16 שחקנים בלבד וללא אורן רותם המוצהב. עבור שתי הקבוצות המשחק היה סוג של אבן דרך.

 


  דניאל קהא עם הכדור שלומי אדרי (בצהוב)צמוד אליו ליאור עמר משקיף (צילום :מאיר אוחיון)

עידו אליהו(בלבן)כובש שער הנצחון לאילת.(צילום :מאיר אוחיון)

אילת, כרגלה במשחקי בית פתחה את המשחק בסערה אך יכולת גדולה של שוער השקמה, דורון רוזנקוביץ' בעיקר במחצית הראשונה, מנעה ממנה להשיג יתרון ראשון מוצדק.
דווקא השקמה הגיעה למצב הטוב הראשון בדקה ה-9. טל איילה, במשחקו הראשון בקבוצה, הגביה ושלומי אדרי נגח פנימה אולם השופט ספל את השער בטענת נבדל שכנראה, הייתה. אילת נטלה את היוזמה ובדקה ה-11 שלח עידו אליהו פס לדניאל קהא שגלגל לפינה הרחוקה אולם רוזנקוביץ' מתח את אבריו והדף שער בטוח. דקתיים מאוחר יותר היה זה שוב אליהו שהגביה לרחבה וקהא בכדור יעף ראה את רוזנקוביץ' מתעופף ומונע שער. בדקה ה-25 עבר אבי מלכה את רפי סרוסי, מסר לאליהו שבעט לפינה הקרובה אך שוב רוזנקוביץ' היה במקום. בדקה ה-34 נגח בני סימנטוב כדור קרן לחיבור, השוער התעופף והדף. לשקמה הייתה עוד רבע הזדמנות של אדרי שקיבל כדור רוחב בתוך הרחבה אך התמהמה והכדור שלו הורחק. 0:0 במחצית.
אבי מלכה (בלבן)על הדשא בין רועי אליהו ורפי סרוסי (צילום:מאיר אוחיון)

במחצית השנייה לא השתנתה המגמה ובדקה ה-55 הצליחה אילת לממש את יתרונה ממצב בלתי צפוי. אבישי אטיאס לחץ את בלם השקמה, חטף לו חדר לרחבה והוכשל ע"י רוזנקוביץ'. השופט הורה מייד על פנדל והרחיק את רוזנקוביץ' לקול מחאותיהם של האורחים. בלית ברירה הוציא המאמן, שי מאור את עידן נעים והכניס במקומו את השוער השני, אבי כהן. עידו אליהו לקח את הפנדל,לא התבלבל וקבע 1-0 למקומיים.


פנדל לזכות אילת .דורון רוזינקוביץ' השוער מכשיל את אבישי אטיאס (צילום:מאיר אוחיון)
מכאן ואילך המשחק היה במעמד צד אחד. אילת ניסתה לנצל את יתרונה המספרי ואת חוסר ניסיונו של אבי כהן אך מצאה שוער טוב לא פחות. השקמה פשוט לא הייתה קיימת על המגרש. פעם אחר פעם לקח כדורים של אטיאס וקהא וגם כשנכנע בדקה ה-64 לבעיטה של עידו אליהו עמד המשקוף לצידו.


 חלוץ אילת אבי מלכה חולף על פני בלם השקמה רועי אליהו (צילום :מאיר אוחיון)

חמש דקות מאוחר יותר יכול היה להיכבש השער היפה במשחק ואולי בעונה שאדר זינו בעט מספרת מדהימה אך כהן היה במקום כדי להדוף נפלא לא פחות.
עד לסיום ניסו האיילתים לגמור את המשחק אך ללא הצלחה והסתפקו ב-0:1 קטן ששווה אף הוא 3 נקודות.
"אנחנו בתקופה לא טובה", אמר שי מאור, "כפי שאמרתי בשבוע שעבר, אנחנו צריכים חיזוק אך אם לא יהיה כזה ננסה לעשות את המקסימום עם מה שיש. כרגע, אנחנו לא יכולים להתחרות בתקציבים של יפו וירושלים. יתר הקבוצות בליגה שוות ביכולתן".
איברהים אבורקיק נשמע יותר מרוצה מן הסתם: "שיחקנו היום את הכדורגל הרגיל שלנו ולולא השוער שלהם היינו יכולים לגמור את המשחק הרבה יותר מוקדם ולא להיגרר למתח מיותר. בסה"כ אני מרוצה מהתוצאה שהייתה מאד חשובה לאחר ההפסד בשבוע שעבר".

 מאמן אילת אברהים אבורקייק מחלק הוראות "הקבוצה שלו הייתה עדיפה בכל שלבי המשחק"(צילום :מאיר אוחיון)

 

צפו בתקציר המשחק (צילום ועריכה :מאיר אוחיון)

  תגובות

+ הוסף תגובה
1
מאמן לך כבר הבייתה תתבייש
(קובי: 22:59 24-12-2010)
גרוע של מאמן מי נתן לך לאמן? היית רק עוזר מאמן.לא מתאים.לך ליפו הקבוצה בסכנת ירידה.במקום שהשקמה תעלה ללאומית עוד תרד ליגה ב.שמואל תתעורר
2
תתבייש איציק ישמן אמרת המאמן הזה טוב עוד יוריד אותנו ליגה נימאס מהקומבינות של השקמה
3
דאבל פס
( אוהד: 23:12 24-12-2010)
שאפו!לטעמי אתם אתר הספורט,הטוב ביותר.האתר דינמי מקיף ,הוגן,מענין בקיצור ,אחלה .תמשיכו כך
4
חלוצים לא שווים גרוש בלוף פי עליכם
(אוהד השקמה: 23:31 24-12-2010)
5
חלוץ חלוץ מה לא מבנים דחוף השקמה
(45שנה שרוף השקמה: 23:32 24-12-2010)
6
7
שנה שעברה ביפו עם תקציב מעל מיליון שקל יפו לא חיברו 2 פסים.מה התעוררתם עכשיו? יפו עלתה בגלל יכולת אישית של שחקנים.מי שהביא אותו שיקח אחריות.הוא אולי מאמן כושר אפור.תן לו רק להריץ את השחקנים בלי קשר לכלום.נכשלת לך הביתה, קיבלת תקציב גדול ואתה מתלונן ?
8
גניש פנוי חיון תביא אותו מנג'ר
(שרוף השקמה: 10:07 25-12-2010)
הבעיה של השקמה חוסר יכולת של המאמן אין לו ניסיון גניש פנוי שנה שעברה הקבוצה היתה מצויינת עם פחות שחקנים טובים.לא מספקים תסחורה.איציק השמן תתעורר
9
לא ניצחנו שום משחק בית סך הכל 2 ניצחונות בבית וכל השאר תיקו והפסד אחד דווקא לטייבה.
10
שי תודה ושלום!
(שרוף עד כאב: 15:40 25-12-2010)
רק מאמן אחד הצליח בשקמה חן קובי!! להחזיר אותו ומהר יש מצב יחאטווים?!
11
השקמה פול גז בניוטרל.
(שחקן עבר : 16:55 25-12-2010)
לא מאמן ולא הנהלה אין לב הכל נמצא אצל אלה שרוצים כסף .קובי חן לא אימן כמה שנים טובות למה? מישהו יודע להגיד לי? אני שיחקתי אצלו ויש לי מושג בכדורגל. רק קשטן לשקמה.
12
שי
(123: 19:19 25-12-2010)
אתה לא מצליח להוציא 20 אחוז מהשחקנים . בבקשה את המפתחות ....
13
שי מאמן צעיר וחרוץ סבלנות!
(איש מהתחום: 00:08 26-12-2010)
שי מאמן מצוין לשקמה הבעיה שם שלא נתנו לו לבנות את הקבוצה לבד והיו שחקנים מבוגרים חתומים מראש ,חיון צריך לעשות ניקוי אורבות פני המאמן!ושי תרים את הראש סבלנות זו המילה בכדורגל...
14
תגובה ל 10 ו11
(זחלאווי אמיתי: 15:45 26-12-2010)
קובי חן? חחחחחח נו במת.עד כדי כך אתה רוצה להוריד את השיקמה נמוך? אף אחד לא רוצה אותו שנים כבר.מה סתם לא רוצים אותו? שיאיר כבר יאמן בין שקשוקה לנקניקיה יותר טוב
15
שי פוטר בהצלחה לויקטור גניש
(אוהד השקמה: 16:19 26-12-2010)
16
מאמן הולך וקפלו מגיע
(יוסי: 16:36 26-12-2010)
שבוע הבא גניש יאמן את צפרירים .מאמן חתרן.
17
היידה אילת
(אוהדת אילתית : 17:34 26-12-2010)
כל הכבוד לשחקנים האילתיים תמשיכו כך משחק נהדר , של אבישי אטיאס , הלאה להיסתער קדימה ..
18
לא יכול להיות שאתה קובע למאמן איזה שחקנים לעלות.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?