הפועל איכסל: בדרך חזרה לליגה הלאומית

אייל לחמן (ערוץ הספורט) אייל לחמן (ערוץ הספורט)
עליית הליגה של הפועל איכסל באפריל 2018 לוו בכותרות, חגיגות ואיתן תקוות כי הקבוצה מהכפר שממוקם בקצהו הצפוני מזרחי של עמק יזרעאל תהפוך למלכת המגזר

בעונה הקודמת ירדה איכסל מהלאומית, תוך שהיא סופגת לא פחות מ61 שערים! במחזורים האחרונים בלאומית ספגה איכסל חמישייה, רביעייה ושלישייה. 12 שערים בשלושה משחקים.

יש לי הערכה גדולה לרוגע ולאחריות בו נבנתה הקבוצה הזו, דווקא לאחר האכזבה הגדולה של הירידה. השקט שהיה נסוך על פניו של בהה חליל, היו"ר הצעיר והצבעוני של ליגה א' צפון, טרם שריקת הפתיחה ביום שישי האחרון בהרצליה, נובע גם מתחושת הביטחון שלו במאמן שלו. אלירן חודידה אמנם נכשל במשחק בהרצליה מבחינה טקטית לאחר שהתעקש על פריסה סימטרית יבשה ולא מגוונת, והשינוי הטקטי היחיד היה כשהחליף לאורך כל המשחק בין אמיר לביא למוסא טאראבין.

אך לזכותו של חודידה תיזקף בנייה חכמה ומאוזנת של היורדת, שלעיתים גם מאמנים מנוסים לא מצליחים בה. כך שאם עסקינן בנסיון, הרי זו איכסל. משולש קישור שכולל את שלומי חנוכה, איילון אלימלך ואמיר לביא. כשהראשון והאחרון חצו את גיל ה-30, הוא משולש שאמנם נטול אתלטיות אך מלא טכניקה, מנהיגות ושקט עם הכדור.

יגאל אנטבי, מאמן הפועל הרצליה, לא העריך נכונה את השקט המקפיא של חוליית הקישור הזו של איכסל ומיקם באמצע רק את חיו-חמו, שחקן כנף לשעבר ואת אביאל אסרס בהופעת בכורה. שניהם היו מצויינים אך לא נותר להם סיכוי מול הקישור של האורחים.

יפה לראות שאת סרט הקפטן מקבל הייתם דראושה, שכבר בגיל 16 שיחק בבוגרים, מה שהוביל אותו אל הפועל ראשון לציון שם הדביקו לו את הכינוי "באדיר" בשל דמיון המשחק שלו לוואליד באדיר האגדי.

לפני כמאה שנה בדיוק חיו בכפר הקטן הזה 620 איש בלבד. היום מונה איכסל כ-15,000 בהם משפחת דראושה הגדולה, זו של הקפטן הייתם, משפחה של מורים ואנשי חינוך.

ארבעת השחקנים העושים את הדרך הארוכה ומגיעים יחד מאשדוד. טימור אביטן, אמיר לביא, חן נוגן וזוהר אביסרור מעידים על אוירה מקצועית.

ליד טימור אביטן, לאיכסל יש חלוץ נוסף בשמאל, עבדאללה עזאם, מבחינתי השחקן המצטיין במגרש. ליגאל אנטבי היה חלוץ בודד ואמיתי, ליאל כהן, ומשום מה מיקם את כהן מאחורי מיכאל בן ברוך שגדל במכבי חיפה בכלל כקשר קדמי,  החלפה במיקום בין השניים תעשה טוב לקבוצה הצעירה של אנטבי.

כמו יפו והכח, גם הפועל הרצליה היא קבוצה צעירה אך בניגוד לנציגות מהדרום הרי שהרצליה נבנתה בשבועות האחרונים מחדש וקרסה מול היציבות של חודידה.

מחמאות גדולות מגיעות לכאוכב. חששתי עבורם מהמשך הקריסה לאחר התבוסה לאיכסל, אבל אדהם האדיה ידע לאפס את הקבוצה שלו. רובי שפירא, טירה, כפר קנא, כאוכב ואיכסל יהיו החמש שידהרו קדימה לצמרת, בצפון צפוי חורף קר וכדורגל חם.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כפר שלי
(אכסאל: 16:35 04-11-2019)
אכסאלללל עולה עולה אדום בלב שלי❤❤❤

סקר דאבל פס

מי המועמדת העיקרית לרדת לליגה ב' מליגה א' צפון?