כמעיין המתגבר

כדורגל גדול לא היה אתמול (שישי) בנחלת יהודה אך דרמה הייתה גם הייתה. על המגרש צר המידות ביטלו המקומיים את היתרון הברור של הפועל ירושלים, הוליכו 0:1 ויכלו לגמור את המשחק כשזכו בפנדל והירושלמים נותרו ב-10. רפי כהן עצר, אופיר עזו עשה שוויון מהיר ואלעד מעיין שנכנס בדקה ה-90 הביא את הניצחון בתוספת הזמן

את הסיקור של המשחק בין נחלת יהודה להפועל ירושלים החלטתי להתחיל דווקא מהדקה ה-82 לערך. התוצאה הייתה 1:1 וירושלים בנחיתות מספרית לאחר הרחקה של אלירן זראי ניסתה נואשות לפרוץ את הבונקר של נחלת. בסמוך אלי, ליד חדרי ההלבשה התפתח ויכוח בין אחד מאוהדי הפועל ירושלים ויחיאל חיאווי, שחקן נחלת יהודה. אמנם הוא לא היה לוהט אך המחיש כמה אוהדי הפועל ירושלים לא ממש סופרים את הליגה הזו. "מי זו נחלת?. קבוצה שאין לה מקום בליגה ג'", אמר אותו אוהד, "כל עוד לא עליתם אנחנו באותה הליגה, תתרגל", ענה חיאווי וכך נמשכו חילופי הדברים ללא תכלית. כמו המשחק במגרש.

נינוחים. שחקני ירושלים בחימום (צילום: גיא גולדפרב)
ירושלים תקפה, נחלת התגוננה ועל המשחק היה רשום תיקו באנקר. לופא קדוש, ישב בינתיים על הכסא שלו, נינוח כהרגלו. אגב, במחצית סיפרו לי שבזמן שקדוש אימן את הפועל ב"ש, הבדיחה הנפוצה באימונים הייתה: "דברו בשקט שלא תעירו את לופא".

ישן בספסל. לופא קדוש (צילום: גיא גולדפרב)
ישן, ישן בדקה ה-88 הקים מהספסל את אלעד מעיין למה שנראה חילוף של בזבוז זמן למרות שהירושלמים לחצו את המקומיים לשערם אך לא הצליחו לסכן בצורה משמעותית את שערו של צחי שרון.

חגגו כאילו זכו באליפות. שחקני ירושלים צוהלים לאחר השני (צילום: גיא גולדפרב)
בדקה ה-91 נכנס מעיין ושתי דקות מאוחר יותר הגביה מוסא סלמן את הכדור, הגנת נחלת פספסה ובתוך הערבוביה השתחל מעיין ובעט דרדל'ה שהתגלגלה לפינה של שרון ההמום, 1:2 לירושלים שחגגה כאילו זכתה הרגע באליפות. בדרך הביתה השמחה רק התגברה לאחר שהגיעו הידיעות על תוצאות התיקו המאופסות של מכבי יפו וקרית מלאכי שהעמידו את הירושלמים בודדים בפסגה.

אכזבו אולי בגלל הגשם. אוהדי הפועל ירושלים (צילום: גיא גולדפרב)
עכשיו נחזור להתחלה.
כשהגעתי למגרש ציפיתי לאווירה. אפילו ערוץ הספורט שלח את רוני בראון הראשוני כדי לעשות כתבה. אולם הקהל הירושלמי אכזב, אולי בגלל שעת המשחק והמרחק. פחות מ-50 מהם לא פחדו מהגשם (למי שלא מכיר במגרש בנחלת אין היכן להסתתר) והתייצבו עם הצעיפים האדומים. יחד עמם הגיע מספר דומה של סקרנים ואולי עוד אוהד וחצי אמיתי של נחלת.

ערוץ הספורט התעניין. רוני בראון (צילום: גיא גולדפרב)
עוד לפני השריקה היה ריח חריף של תיקו באוויר. הירושלמים נראו מאד נינוחים בחימום והיו צריכים את שריקת השופט, יגאל יסקוב (מצוין) בכדי להזכיר להם שהמשחק מתחיל. השינוי היחיד שעשה קדוש בהרכב לעומת השבוע שעבר היה יקי ויצמן במקומו של אדם מזרחי שהיה חולה במהלך השבוע. בנחלת יהודה פתח מורדי פינטו במקומו של אמיר סולרסקי.

משחק משעמם. אופיר עזו (מימין) ואיציק בוחבוט (צילום: גיא גולדפרב)

הנינוחות של האורחים המשיכה גם על כר הדשא והעובדה שנחלת פתחה בהרכב נסוג הפכה את המשחק למשעמם. ירושלים החזיקה והניעה יותר את הכדור בעיקר דרך אופיר עזו הפעלתן אך לא הייתה חדה מספיק והתקשתה לפרוץ את המערך של נחלת. בדקה ה-15 נרשמה ההזדמנות הממשית הראשונה של הירושלמים כשיקי ויצמן נגח מעל השער.

היה חלש מאד. אליאור ועקנין (צילום: גיא גולדפרב)
נחלת מצידה ניסתה לצאת למתפרצות אך איציק בוחבוט שהמשיך את היכולת החלשה שלו מתחילת העונה לא היווה פקטור משמעותי בחוד. בדקה ה-20 הגיע לשיאו כשבמיקום גרוע עצר כדור מסוכן שנשלח לעברו של עידו ישראלי, חברו לקבוצה לתוך רחבת ירושלים..

המשיך את היכולת החלשה. איציק בוחבוט (צילום: גיא גולדפרב)
בדקה ה-36 ובניגוד לנעשה במגרש עלו דווקא המארחים ליתרון. מורדי פינטו קיבל כדור מניסים אליהו במרכז המגרש, התקדם ומ-20 מטר שיגר טיל לפינה השמאלית של כהן שאפילו לא זז, 0:1 לנחלת. השער עורר במעט את האורחים אך אלה המשיכו להתקשות מול הנחלתים העקשניים שעל סף המחצית רשמו הזדמנות גדולה נוספת.

ציון עזרא הגביה כדור חופשי, פינטו פספס ומור סרור, הבלם שעלה לעזרת ההתקפה מצא את עצמו לבד מול כהן אך בעט מעל המשקוף.

הפנדל שהיה (או לא?). ציון עזרא בועט, אלירן זראי עוצר (צילום: גיא גולדפרב)

קום בבקשה. זראי כבר יודע את מה שצפוי לו מהשופט (צילום: גיא גולדפרב)

ורואה את האדום (צילום: גיא גולדפרב)

בתחילת המחצית ביצע קדוש חילוף כשהוריד את ועקנין החלש להפסקה והעלה במקומו את אדם מזרחי. זה לא הביא את השינוי והמשחק המשיך להתנהל לפי רצונם של המקומיים.
בדקה ה-62 קיבלה ירושלים הזדמנות טובה לכבוש כשאופיר עזו לקח כדור חופשי מרחק 25 מטר אלכסונית משער נחלת אך שרון היה במקום וקלט את הכדור.


בזבוזי זמן. שחקן של נחלת מקבל טיפול (צילום: גיא גולדפרב)

בדקה ה-70 יצאה נחלת להמתפרצת הראשונה שלה במחצית השנייה. הכדור נשלח באגף השמאלי, אבירן איטלי שלח כדור רוחב לעברו של ציון עזרא שמול כהן ואלירן זראי בעט והכדור פגע בידו של זראי. השופט, היה החלטי שרק מייד לכדור 11 ושלף את האדום לעברו של מגן ירושלים שטען בלהט כי הכדור לא פגע בידו.
ציון עזרא ניגש לבעיטה, שלח כדור לא חזק לפינה השמאלית של רפי כהן שקרא נכון את הכדור והדף. עזרא שעט על הריבאונד בעט החוצה.

ועוד אחד (צילום: גיא גולדפרב)
ההחטאה עודדה את הירושלמים שהגבירו את הלחץ. שלוש דקות מאוחר יותר גם באו על שכרם. אופיר עזו עבר שני שחקנים במרכז המגרש, ומ-18 מטר בעט חזק למרכז השער. שרון הגיב מאוחר וראה את הכדור נוחת בשערו, 1:1.
לאחר השער המשיכה ירושלים למרות הנחיתות המספרית לתקוף אולם ללא סיכון ממשי נחלת מצידה הרבתה בבזבוזי זמן מה שלא עזר לה ואת ההמשך אתם כבר יודעים. 

ניצחון ששווה מקום ראשון סולו. שחקני ירושלים בסיום (צילום: גיא גולדפרב)
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
טליאס איפה הכבוד לך כבר נימאסתא
(אוהד נחלת: 15:44 01-01-2011)
3
סלמן עמר?
(שי: 15:56 01-01-2011)
קודם כל הלוואי והוא היה משחק...ונניח והוא שיחק במשחק הזה קשה להאמין שהוא היה מרים כדור טוב חחחחחח זה היה מוסא ששלח כדור לאדם מזרחי שהשתלט עליו ומסר לאלעד. איפה הווידאו?
4
נחלת הקבוצה החלשה ביותר בליגה
(אוהד ליגות נמוכות: 16:29 01-01-2011)
6
יודע
(עמי: 17:21 01-01-2011)
לא יעזור כלום לנחלת חסר הבישולים של שרון מרציאנו והגולים של אבי דבח.
7
לא היה פנדל זה אחד,דבר שני המון בזבוזי זמן ללא תגובת השופט שלא שלט במשחק.והגיע הזמן שיעשו משהו בהתאחדות לכדורגל בעניין השיפוט בליגה הזאת.
8
לא היה פנדל
(ציון: 17:43 01-01-2011)
אני עמדתי מאחורי השער הבחור ביצע גליץ לעבר הכדור ולא עצר בידו את הכדור השופט טעה !
9
סאסי תתן כבר את הקבוצה
(מחטבי חרסינה בסלון: 18:38 01-01-2011)
סאסי תן במתנה את הקבוצה לקטמון, אין לך מה למכור. שו שו שולמית הפועל ללאומית.
10
אלי
(יודע 2: 18:46 01-01-2011)
כמה חסרים החברה משנה שעברה....הייתה קבוצה, היום אוסף שחקנים, אני מוריד את הכובע בפני הקבוצה של שנה שעברה... החזירו את הסגל הישן ואולי תינצלו....
11
לאוהדי ירושליים כנסו דחוף
(יפו אימפריה: 18:49 01-01-2011)
אתם לא קבוצה כזאת טובה אבל גם בימים הלא טובים אתם משכילים לנצח מה שהקבוצה הנאיבית והמאמן הפחדן שלנו לא מסוגלים לעשות כול הכבוד
12
אלעד מעיין התותח
(דני: 19:02 01-01-2011)
הגיע הזמן לתת לצעירים המוכשרים את הבמה. המשחק הזה הראה מה יש לאלעד ברגליים. כל הכבוד.
13
אורי מלמילאן כנס
(מחנהיודה: 20:31 01-01-2011)
הבנתי שהבחור הצעיר מעיין, זה שכבש את שער הניצחון בשלוש הדקות שהוא שיחק, הוא מושאל מהנוער של בית"ר י-ם. תעקוב אחריו, נראה לי שהוא הבן-שושן הבא שלכם, למרות שהוא נראה כמו "ילד טוב ירושלים".
14
למספר11
(יניר: 20:32 01-01-2011)
הליגה הזאת היא לא ליגה של כדורגל גדול,צריך לנצח וזהו.היכולת פחות חשובה! ואל תזלזל לירושלים יש שחקנים מצויינים וקבוצה חזקה ועדיפה מקצועית על הליגה הזאת.
15
מזל של אלופים
(אוהד: 20:40 01-01-2011)
שחקן מהנוער שנכנס מחליף בדקה ה90 מבקיע בדקה ה93 שער ניצחון=מזל של אלופים.השנה אנחנו מעל הליגה ,אומרים שהמזל הולך עם הטובים.יש לנו אוברדראפט ענק עם המזל,משנה שעברה.בזכות הניהול של עמוס וגיל והיכולת שמעל הליגה ,וכן גם בזכות המזל,סוף עונה נהיה בלאומית
16
דוד זקן
(אוהבים אותך: 21:07 01-01-2011)
17
ליפו
(גיל: 17:45 03-01-2011)
אתם מתים יפו בטדי יהיה מכות
18
שו
(גיל: 17:47 03-01-2011)
שו שו שולמית הפועל ללאומית
19
לגיל 17 ו18
(אוהד: 07:47 04-01-2011)
בחייאת גיל ,בשביל מה קללות והשמצות,יפו מתים בטדי .עזוב אותך ,יותר מתאים להגיד להם שיבואו כמה שיותר,כדי שיראו מי יותר טובה ,גם הפועל תעשה קופה וגם ניתן להם בראש,בחייאת גיל ,לא יותר טוב?

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?