הבית החם של ירוחם

ירוחם לבשה ביום שישי האחרון חג. במעמד ראש המועצה החדש, מיכאל ביטון ו-400 צופים נלהבים חנכו את המגרש החדש בניצחון היסטורי, 0:1 על מכבי רחובות משער של יאיר אבוטבול. "סוד הניצחון היה לחץ של החלוצים שלנו על ההגנה שלהם" אמר בסיום המאמן המנצח, פיני איפרגן

הפרויקט שנקרא מכבי ירוחם קורם עור וגידים. לאחר שעצם קיומה של הקבוצה היה נס אחד גדול והתאפשר רק בגלל קומץ משוגעים כולל השחקנים, הגשימו שם ביום שישי האחרון חלום נוסף: משחק ביתי ראשון לאחר 5 שנים. כ-400 צופים נלהבים מילאו כל פינה סביב גדר המגרש. גם ראש המועצה הנבחר, מיכאל ביטון כיבד בנוכחותו את האירוע ואף נכנס לחדר ההלבשה לפני המשחק והבטיח לעזור ככל יכולתו ולרתום את מפעלי האזור להרמת תרומה לקבוצה.
לפני סיקור המשחק קצת רקע. למי שלא זוכר, 4 עונות לא הייתה לעיר ירוחם קבוצת ייצוג בוגרת. מכבי ירוחם הוקמה בקיץ האחרון והצטרפה לליגה ממש ברגע האחרון. למאמן נבחר אחד מיוזמי הרעיון, פיני איפרגן שאסף שחקנים מ"הרחוב" כמו דולב פרץ ואלעד אלמליח שמעולם לא שיחקו על מגרש דשא.


  הבטיח לתמוך בקבוצה ראש המועצה מיכאל ביטון  בבעיטת פתיחה

  יאיר אבוטבול פורץ עם הכדור כבש שער היסטורי

סביב הקבוצה נרקם הוואי מיוחד. לאחר כל אימון מקפידים השחקנים להתפלל יחד ערבית. בכל יום רביעי אוספים מכל אחד 20 ש"ח ומארגנים ארוחת ערב משותפת. "בגלל שאנחנו קבוצה חובבנית אני לא יכול לחייב את השחקנים להגיע", אמר איפרגן, "והתוצאות בהתאם".
מי שעשה מאמץ אדיר והגיע למשחק ביום שישי הוא שי אפריאט הלומד הנדסת מכונות ונמצא בתקופת מבחנים. "שי הוא כוח בקבוצה. בלעדיו ספגנו  18 שערים בשלושה משחקים".
במשחק עצמו, היריבה, מכבי רחובות הייתה רק תפאורה. נדחפים ע"י הקהל פתחו הירוחמים היטב את המשחק ושלטו לחלוטין ב-25 הדקות הראשונות בהן גם נכבש השער. איתי רוזוליו עוד הספיק להחטיא מצב קורץ בדקה ה-10 לפני כיבוש השער ההיסטורי בדקה ה-18. אז פרץ יבגני פובולוצקי באגף, הקשית לתוך הרחבה ויאיר אבוטבול שהגיע מאחור נעץ את הכדור ברשת של קובי חזן, האורח.

 


 יבגני פולוצקי מירוחם מנסה לחלוף על פני אברהם פיקדו(בכחול)

ירוחם המשיכה לשלוט ברסן המשחק והתבססה על לחץ בחצי המגרש של הרחובותים מה שהקשה על האחרונים לצאת להתקפות. מצד שני, הגיעה להרבה מצבים אך סבלה מאותה תסמונת ממנה סובלת מתחילת העונה: היעדר רגל מסיימת. "אולי זה חוסר הניסיון של השחקנים", אמר איפרגן.
עד לסיום לא השתנתה המגמה. ירוחם תקפה, רחובות יצאה למתפרצות שלא הניבו דבר והמקומיים רשמו ניצחון היסטורי אחרי 5 שנים.
לאחר המשחק שאלנו את ראש המועצה האם תוך 5 שנים תהיה ירוחם בליגה א': "ודאי ואני מוכן להיות ערב לכך". "אם הוא אומר, מי אני שיחלוק עליו", סיכם איפרגן את החגיגה.
"ביום שלישי ננסה להקדים את האימון ל-4 וחצי כדי שהשחקנים יטעמו קצת דשא".


 אסף שחקנים מהרחוב  איפרגן
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
שופט המשחק היה מאיר לוי
(אחד : 12:02 03-01-2011)
פשש יפה.. נקווה שבכל משחק בית יבואו ככה אוהדים
2
המלך של ירוחם!
(אלמוני ממעלות.: 14:25 03-01-2011)
שימו לב למספר 18..הולך להיות שחקן שחקן בירוחם...
3
מרגש !!!!
(אורי ש: 01:31 04-01-2011)
אני חייב להגיד לכם צוות האתר שפושט ריגשתם אותי .. באמת אין דברים כאלה , אמ שלי הייתה מורה חיילת בירוחם והיא כל הזמן סיפרה על העיר המיוחדת הזאת והאנשים המקסימים שיש שם .. ופשוט אני ראיתי את התמונות האלה ועברה בי צמרמורת כל כך מרגש .. תמשיכו להראות את
4
העיירה הזאת מכורה לכדורגל
(ירוחמי בלב: 16:53 08-01-2011)
הלואי ונחזור לימים היפים

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?