שישי בשש

משחק הפכפך ורב אירועים התרחש ביום שישי באצטדיון וסרמיל בב"ש, שם הביסה מ.ס ב"ש את הפועל רהט בתוצאה 2-6. שתי הקבוצות המשיכו בשלהן, ב"ש בתנודתיות ורהט בהתדרדרות. הדרמה לא פסחה גם למחוץ לדשא כאשר מאמן רהט חסן אלעתאיקה שוב הורחק וקבוצתו לא מצליחה לעצור את כדור השלג

משחק רב חשיבות לשתי הקבוצות השכנות בנגב התרחש במסגרת המחזור ה- 13 בליגה ב' דרום ב' בשישי כאשר מועדון ספורט באר שבע אירח את הפועל רהט באצטדיון וסרמיל בב"ש. נקודה אחת הפרידה בין שתי הקבוצות ערב המחזור, כאשר שתי הקבוצות מחפשות רק דבר אחד – יציבות.
מ.ס. ב"ש הגיעה למשחק חבולה מההפסד בשבוע שעבר לאורתודוכסים לוד בקרב אמצע טבלה דומה. מאמן הקבוצה יעקב תורג'מן חיפש להחזיר את הקבוצה למסלול הנכון, ודרש לקבל משחקניו משחק לחימה. מהעבר השני האורחים מרהט הגיעו עם עול של חמישה הפסדים רצופים, הקבוצה גם שיחררה את שני שחקני החיזוק שלא תרמו לה התקפית – ירון אסולין ורותם מרום.

פתיחה בישרה על הבאות. עיסא אבובילאלת משווה זמנית (צילום: אנס אבודעבס)

וחוגג עם החב'רה (צילום: אנס אבו דעבס)
כבר מהדקה השנייה במשחק ניתן רמז לבאות. בעיטה יניב לוי קפטן באר שבע נהדפה על ידי שוער רהט אייל נבארו וראשון לכדור היה אמיר אבוטבול שגלגל לרשת וקבע 0-1 למ.ס ב"ש.
הפועל רהט שלא רגילה למגרש כל כך גדול התקשתה מול המארחים שהראו משחק לא מסודר אך גם הגיעו למספר הזדמנויות אותן לא השכילו לתרגם לשערים.

הגנת ב"ש קפאה. סאלח אבוחאמד בדרך למהפך (צילום: אנס אבודעבס)

וסוחב את כל החברים השמחים שלו (צילום: אנס אבודעבס)
אך כל זה לא היה קרוב במאומה למה שהתחולל על המגרש במחצית השנייה, לא פחות משבעה שערים נכבשו במחצית הזו שגם כללה משחק טוב עם טעויות לתפארת בהגנות.
כמו במחצית הראשונה, שתי דקות לפתיחה וכבר גול. כדור חופשי של אמיר אלאפינש מעשרים מטרים פגע בקורה והוסט לקורה, הגנת באר שבע נרדמה והקשר עיסא אבו בלילאת היה הראשון לכדור ובקלות כבש משני מטרים לשער חשוף 1-1.

האופטימיות של רהט נמוגה. קאיד אלעטרש מכשיל את אלי דבש (צילום: אנס אבודעבס)

ויניב לוי עושה שוויון בפנדל (צילום: אנס אבודעבס)
שלוש דקות חלפו והמשחק המצוין של הפועל רהט ששטף את המשחק גם הניב מהפך. שוב היכולת האישית והעקשנות של עיסא אבו בלילאת עשו את שלהם, הצעיר עבר שני שחקני הגנה מקומיים ומפאתי הרחבה מסר עקב לסאלח אבו חאמד. שלושת הבלמים של באר שבע בחרו דווקא לעשות מצעד הרמת ידיים לקוון בטענת נבדל ברור לטענתם, ואבו חאמד בקור רוח בעט לפינה ושם את רהט ביתרון.

מהפך מהיר. יניב לוי ובר חביב חוגגים את ה-2:3 של ב"ש (צילום: אנס אבודעבס)
הפועל רהט מיהרה לחדש את המשחק דווקא היא ומבחינתה נראה הניצחון קרוב מאוד. אך כל האופטימיות הנ"ל נמוגה לאחר עשר דקות, אז הכשיל קאיד אלאפינש את אלי דבש כאשר גלש לרגליו. השופט ברק וקנין קבע פנדל אותו תירגם יניב לוי לשער שוויון 2-2.

קצב מטורף במחצית השנייה. נועם פרץ וסאלח אבו חמאד בריקוד משותף (צילום: אנס אבודעבס)
דקה בודדה חלפה והמהפך הבאר שבעי הושלם. כדור ארוך של חיים אמזלג תפס את הגנת רהט ישנה, הצעיר בר חביב נותק מול שוער והצליח לכבוש בכדור שטוח לפינה.

לא הרחקה ראשונה העונה. השופט ועקנין שולח את מאמן רהט ליציע (צילום: אנס אבודעבס)
הפועל רהט לא ידעה מאין זה בא לה, ומאמן הקבוצה חסן אלעתאיקה בחר להאשים את השופט ברק וקנין שכן החלטותיו מוטות לצד המארחים. השופט ניגש למאמן הכועס והרחיקו מחוץ למגרש, והמאמן שזו לא הפעם הראשונה בה הוא מורחק צפוי לעמוד לדין.

ההפסד קיבל מימדים של תבוסה. יאיר אבוטבול חוטף מבאקר אבו מוסא בדרך לרביעי (צילום: אנס אבודעבס)

וחוגג על החברים לידו של מוחמד אלהוזייל המאוכזב (צילום: אנס אבודעבס)
בדקה השבעים החלה התבוסה לקבל מימדים אחרים. הבלם בקר אבו מוסא החזיק בכדור וניסה לעבור שחקן, אז הגיח מאחור אמיר אבוטבול שחטף ממנו את הכדור ודהר לעבר השוער ובהעתק לשער השלישי קבע את ה- 2-4.
באותה דקה גם נכנס החלוץ דודו וקנין, שתי דקות לאחר מכן הוא נגע בפעם הראשונה בכדור וכבש. פריצה משמאל של רמי דודזאדה בה עבר שלושה מגני רהט ומתוך הרחבה מסר רוחב על קו החמש שם המתין וקנין שבקלילות כבש את החמישי.

רעב לכיבוש. דודו ועקנין בנגיעה הראשונה שלו במשחק עושה את החמישי (צילום: אנס אבודעבס)
חמש דקות לסיום המשחק מ.ס. ב"ש לא הסתפקה ונעצה עוד כדור בארון של רהט. כדור עומק הגיע לדודו וקנין, החלוץ שחזר מפציעה היה רעב לכיבוש, חלף על פני בקר אבו מוסא ועבר את השוער נבארו ומזווית קשה קבע את תוצאת המשחק 2-6.

לא מאמינים. אבוטבול משלים צמד פרטי בבכורה חלומית (צילום: אנס אבודעבס)
אם כל זה לא הספיק אז גם הגיעה הדקה האחרונה בתוספת הזמן בה הורחק גם המגן השמאלי נאדר אלעתאיקה. האחרון ביצע סלאלום מרהיב באגף תוך שהוא עובר ארבעה שחקני ב"ש, אך האחרון בהם חטף ממנו את הכדור בעבירה ממנה התעלם השופט, אלעתאיקה בתגובה גלש בפראות לרגלי מתן שריקי והשופט שראה שגם כך יש לו צהוב ראשון הרחיקו באדום ישיר.

עבירה של תסכול. נאדר אלתאיקה (באדום) בדרך לאדום (צילום: אנס אבודעבס)
בשבוע הבא ממתין לרהט עוד משחק על שש נקודות כשהיא אמורה לארח את מ.ס דימונה כאשר נקודה בלבד מפרידה בין השתיים. הבאר שבעים לעומת זאת מקווים להמשיך את המומנטום שחיובי שלהם בדרבי אזורי מול הפועל מרחביםתגובות

+ הוסף תגובה
1
2
רהט
(סוסו: 02:10 06-01-2011)
אין בעיה
3
רמה נמוכה
(משחק עלוב: 11:59 07-01-2011)
רמה נמוכה של קבוצות.פשוט שכונה!

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?