סיכום הסיבוב הראשון בליגה ב' דרום א'

הקבוצה המצטיינת. צעירי טייבה הקבוצה המצטיינת. צעירי טייבה
מי נבחרה לקבוצה המצטיינת? לקבוצה המפתיעה? ולאכזבה?, ומי נבחר למאמן הסיבוב ולשחקן המצטיין של הסיבוב?

352 שערים נכבשו במסגרת הסיבוב הראשון בליגה ב' דרום א'. צעירי טייבה סיימה את הסיבוב הראשון במקום הראשון לאחר סיום סיבוב ראשון דרמטי בו ניצלה את המעידה של עירוני בית דגן בהפסד למכבי עמישב פ"ת וניצחה במגרשה את הפועל כפר ברא. עירוני בית דגן סיימה במקום השני לאחר סיבוב ראשון בו הקבוצה איישה את המקום הראשון ונראה היה שתסיים בראשות הטבלה.

בתחתית: הפועל הוד השרון, הקבוצה הפתחה את הכנותיה לעונת המשחקים באיחור ליתר קבוצות הליגה מתקשה לצבור נקודות ומייאשת את המקום האחרון בליגה במאזנה 2 ניצחונות בלבד ב-15 משחקים. יחד עם הוד השרון נאבקות על מקום בליגה: עוצמה חולון, בני יפו,בית"ר רמת גן והפועל כפר ברא. בשנים האחרונות ליגה ב' דרום א' מציגה ליגה שוויונית בה מספר רב של קבוצות משקיעות בסגל השחקנים ותקציבים במטרה להיאבק על כרטיס העליה לליגה א' בסיום העונה תוך דרמות ומתחים עד למחזור סיום העונה. בעונה שעברה היתה זו מ.כ אור יהודה להעפיל לליגה א'.

הקבוצה המצטיינת: צעירי טייבה.
הקבוצה ששרדה בסיום העונה שעברה בליגה ב' דרום א' לאחר ניצחון דרמטי במסגרת משחק המבחן מול מכבי עירוני כפר יונה רושמת סיבוב ראשון יוצא דופן. במועדון הבינו עד מהרה ללא שינוי תוך החלפת חברי הנהלה לצד סגל שחקנים מהטובים בליגה, חניכיו של עבד רביע מן פתיחת העונה הציגו משחק התקפי הבא לידי ביטוי במשחקי הקבוצה וביחס שערים בה כבשה 46 שערי זכות (הקבוצה ההתקפית הטובה בליגה) ומנגד ספגה 12 שערי חובה (קבוצת ההגנה הטובה בליגה). במסגרת מחזור הפתיחה בסיבוב השני ניצחה הקבוצה את עירוני בית דגן בתוצאה 1:5 והגדילה את הפרש הנקודות בין הקבוצות ל4 נקודות הפרש.

הקבוצה המפתיעה: הפועל קלנסווה.
העולה החדשה לליגה ב' דרום א' מסמנת סיבוב ראשון מוצלח. רק בסיום העונה שעברה חגגו בקלנסווה את העליה לליגה ב' לאחר עונה יוצאת דופן בליגה ג' שרון. קלנסווה סיימה את הסיבוב הראשון בליגה ב' דרום א' בצמרת הליגה שהיא מקדימה קבוצות כגון: שמשון תל אביב, בני טייבה, בית"ר כפר סבא ובית"ר פתח תקווה. שחקניו של מועמד עוודי הוכיחו בהיעדר מגרש ביתי ואירוח משחקיה הביתיים מחוץ לקלנסווה, כי כדורגל ופוטנציאל כן יש לקבוצה. הניצחון בגדול של קלנסווה בסיבוב הראשון היה במסגרת המחזור הראשון בו ניצחה את בית"ר כפר סבא בתוצאה 2:1.

הקבוצה המאכזבת: הפועל קרית אונו.
עונה אחר עונה מכוונים במועדון להיאבק על כרטיס לליגה א' ללא הצלחה. בסיום העונה שעברה סיימה הקבוצה במקום ה-5 את עונת המשחקים. הסיבוב הראשון רושמים בקרית אונו באכזבה רבה לה לא ציפו. הקבוצה סיימה את הסיבוב הראשון במקום השלישי הפרש 7 נקודות ממוליכת הטבלה צעירי טייבה. לאורך הסיבוב הציגה הקבוצה חוסר יציבות הבא לידי ביטוי במשחקי הקבוצה בהם רשמה הפסדים ליריבות מתחתית הליגה בניהם: עוצמה חולון, בית"ר רמת גן. מנגד בקרית אונו מתגאים בכך נגד יריבותיה לצמרת הליגה סיימה בניצחון מול צעירי טייבה ותיקו מול עירוני בית דגן. חניכיו של אודי כבודי הנהנה מסגל שחקנים מהטובים בליגה בניהם: ננו ועקנין, ליאור ג'אן, קרלוס צ'אקנה, ארז פוניה, עוז יפרח, מאיר דרעי. בקבוצה יצפו לסיבוב שני מוצלח מהראשון במטרה להעפיל לליגה א' בסיום העונה.

מאמן הסיבוב: עבד רביע (צעירי טייבה).
בשקט בשקט לאחר העונה שעברה בה רבים סברו כי צעירי טייבה בדרכה לליגה ג', הוכיח המאמן המוכשר כי יש על מי לסמוך. עבד רביע המאמן שהוביל את הקבוצה בעונה שעברה במסע הישארות יוצא דופן בליגה ב' דרום א' עושה זאת גם העונה. המאמן הוביל את קבוצתו לסיים סיבוב ראשון בליגה במקום הראשון בנתונים יוצאי דופן. במסגרת 15 משחקים ניצחה הקבוצה ב-11 משחקים והפסד בודד. כבשה 46 שערים וספגה 12. בנוסף הקבוצה רשומה על התוצאה הגבוהה ביותר בסיבוב הראשון בו הביסה 0:7 במסגרת המחזור ה-9 את עוצמה חולון. בפתיחת הסיבוב השני אירחה הקבוצה במגרש בכפר קאסם את עירוני בית דגן, שוב היה זה לנצח על הקווים מאמן צעירי טייבה עבד רביע את שחקניו לניצחון גדול 1:5 ולהגדיל את הפרש הנקודות בין הקבוצות לארבע.

שחקן הסיבוב: גמליאל פרץ (צעירי טייבה).
15 שערים לחלוץ המצוין של צעירי טייבה. פרץ הצטרף במהלך הקיץ לצעירי טייבה לאחר שחוזר על ידי מספר קבוצות מליגות א' וב', בעונה שעברה שיחק במדי מ.כ אור יהודה בה סיים עם 22 שערים והיה אחד מהשחקנים המרכזיים במסע העליה של הקבוצה לליגה א'. העונה מוביל החלוץ את החלק ההתקפי בשורות צעירי טייבה וסיים את הסיבוב הראשון עם 15 שערים (4 במסגרת משחקי גביע המדינה). בגיל 29 החלוץ הצעיר ממשיך לפרוח ולחורר רשתות ומסיים סיבוב ראשון מוצלח בה מוביל את קבוצתו למקום הראשון בליגה תוך שאיפה לרשום עליה שניה לליגה א' תוך שנתיים.

הסיבוב השני בליגה ב' החל בסוף השבוע שעבר במפגש הצמרת בו הביסה צעירי טייבה את עירוני בת דגן בתוצאה 1:5, מי שניצלה את הפסדה של בית דגן היא קרית אונו ומכבי עמישב פתח תקווה הדולקות אחריה. בתחתית: הוד השרון ממשיכה במסלול ההפסדים ולא מן הנמנע כי הקבוצה שידעה ימים יפים בליגה א' תמצא עצמה בסיום העונה בליגה ג'. 13 מחזורים לסיום עונת המשחקים בליגה ב' דרום א', מי תהיה העולה לליגה א' ? מי תיפרד בסיום העונה מליגה ב' דרום א' לליגה ג' ? 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
צעירי טייבה בדרך לליגה א צעירי טייבה מעל הליגה
2
כלום לא מדויק
(שחקן: 13:59 11-01-2020)
גמליאל פרץ סיים את הסיבוב עם 10 שערי ליגה. המאמן של צעירי טייבה חלש מאד ומזמן היה צריך להיות מפוטר, אלא מה? מתברר שהוא גם הספונסר של הקבוצה ומשלם שם משכורות כולל לעצמו ואם צריך גם סוגר פינות מול קבוצות אחרות והמבין יבין, פשוט בדיחה.
3
חלש מאד
(קרית אונו: 14:03 11-01-2020)
ליאור ז'אן כבר מזמן לא בקרית אונו ואם אנחנו אכזבה וקלנסווה הפתעה אז אין לך מושג. קלנסווה עם תקציב מעל מיליון ₪ ואנחנו בקושי עם חצי מזה ומקום שני. תמיד היית כתב חלש ושלא נדבר על יכולת הניסוח החלשה שלך וכל העובדות הלא נכונות
4
טייבה כנראה תעלה בגלל התקציב הענק
(דני מאונו : 14:30 11-01-2020)
שיהיה להם מברוק עים מיליון וחצי זה זה יותר קל לעלות קנו שחקנים מובילים מליגה א' וב' .לנו יש את צ'אקנה ועזר המדהימים ועוד כמה שחקני בית חבל שלא היינו יציבים בתחילת הליגה והפסדנו לעוצמה .ולביתר ר"ג המועמדות לירידה.
5
6 נק' מהמקום ה 2. עמישב ראויה לסגנות למרות ההפסד האחרון. יפו בורחת אולי גם הוד השרון ברגע האחרון. ביתר פ"ת ברמה של העונה הקודמת.
6
לא שווים שקל
7
בית דגן היא הפתעה עם תקציב 180 אלף מתמודד מול קבוצות תקציבים גדולים
8
חחחחח
(בית דגן : 21:21 11-01-2020)
מאיפה הבאת את השקר הזה 180000 שקל תקציב זה רק לפיצוחים ירמאי
9
בית דגן
(א א: 00:16 12-01-2020)
איך אתם לא מפרגנים לבית דגן ולמאמן מ״ס 1 קבוצה בלי תקציב גדול תראו לאן הוא מביא אותם
10
בית דגן
(לניסים קמחי: 01:55 12-01-2020)
לא הבנתי על פי מה אתה רושם את הדעות הללו אין לך מושג תראה מה בית דגן עשו בליגה העונה עם תקציב של ירידת ליגה מאמן שלהם מספר 1
11
שוקי סדיס תפסיק להגיב לעצמך
(שוקי סדיס: 00:47 13-01-2020)
מביך

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?