המחמאות נשארו בדרום

הפועל ראשל"צ מצמרת הלאומית חשבה שתגיע לאילת לנופש ולמשחק "על הדרך". בפועל נתקלה ביריבה עיקשת ששיחקה ללא רגשי נחיתות, כפתה הארכה, נכנעה לניסיון ולמהירות של הראשונים ונשארה עם המחמאות. בכורה מוצלחת לבלם הקדמי החדש של אילת, מוחמד עמרייה

אחת הבעיות הגדולות של אילת העונה הוא סגל קצר מה שהופך כל מחלה או פציעה של שחקן למשמעותית. החולה התורן היה אחת החוליות החשובות של הקבוצה העונה: השוער, נתנאל בן דהן ודווקא במשחק החשוב מול הפועל ראשל"צ מהלאומית. מי שקיבל את הקרדיט הוא השוער השלישי, דוד כהן, חייל לו היה זה משחקו הראשון העונה בין קורות שערה של הקבוצה.
מי שרשם הופעת בכורה בשורות האילתים הוא הבלם, מוחמד עמרייה שהגיע רק השבוע מאחי נצרת. בראשל"צ קיבל קרדיט השוער השני, אייל נוביק.
הדעה שרווחה אצל הלאומיים הוא שיהיה זה סוג של נופש חורפי אולם למאות הנחיתות המקצועית כביכול, האילתים עלו חדורי מוטיבציה שהפתיע את הראשונים.


תחילת המשחק הייתה של המקומיים. הילאל מוסא (בכתום) אדם דדון מאחור(צילום: מאיר אוחיון)

עשרים הדקות הראשונות של המשחק היו שייכות למקומיים שהרבו להחמיץ מול השוער הראשוני. צמד החוד הקטלני, אבי מלכה ועידו אליהו הרבו להטריד את הגנת ראשל"צ ולא היו רחוקים מכיבוש שער ראשון. ספסל האורחים הירבה להתלונן בפני השופט על כל שריקה שלו מה שיצר מתח מיותר במגרש.
ככל שנקפו הדקות גילו הראשונים את נקודת התורפה של אילת, חוסר הביטחון של השוער והחלו לשחק עד הגבהות לרחבה עימן התקשה דודו כהן להסתדר. בדקה ה-36 הגביה הילאל מוסא כדור קרן, כהן נתקע בשער ודוד אברהם עט על ההזדמנות ונגח פנימה, 0:1 לאורחים.


ראשל"צ הלכה על כדורים גבוהים. הילאל מוסא (בכתום) ואבי מלכה (צילום: מאיר אוחיון)

אילת לא הרימה ידיים והמשיכה לתקוף. בדקה ה-40 חדר עידו אליהו לתוך הרחבה ונפל כתוצאה ממגע שנוצר בינו לבלם הכתום, קובי קלטמן. השופט החליט שהייתה זו הכשלה והורה על הנקודה הלבנה למגינת ליבם של האורחים. אליהו לקח את הפנדל בעצמו, לא התבלבל וקבע 1:1 מוצדק.
בירידה לחדרי ההלבשה אירעה תקרית מילולית בין מאמן ראשל"צ, ניסן יחזקאל לבין נשיא בני אילת, רונן שי על רקע העובדה שהספסל הראשוני הרבה לבוא בטענות לשופט. האחרון הבחין באירוע והרחיק את השניים ליציע.


ניצחון רק בהארכה. ז'וסטין זולו (בכתום), אבי מלכה מאחור (צילום: מאיר אוחיון)

במחצית השנייה לא השתנתה המגמה למרות שהאילתים שיחקו נגד הרוח. הם הניעו כדור בסבלנות דרך אבישי אטיאס המצוין ותסכלו את הראשונים ששיחקו על כדורי גובה. למרות זאת לא הצליחה אף קבוצה לעקוץ והן התייצבו לחצי שעה נוספת של כדורגל.


אחד הטובים בשורות אילת. אבישי אטיאס (בלבן) וקובי קלטמן (צילום: מאיר אוחיון)

אילת עוד הצליחה להחזיק מעמד ולהביא את המשחק לדו קרב פנדלים אולם כדור עומק בדקה ה-114 שנשלח לחלוץ הזמבי של ראשל"צ, רוג'רס קולה השאיר אותו לעימות של אחד על אחד עם כהן. זה לא התבלבל וקבע 1:2 לאורחים.
אילת הבינה כי בכדי לנצח היא צריכה לפתוח את המשחק. ב-5 שנותרו הימר המאמן, איברהים אבורקיק על התקפה והפקיר את ההגנה מה שעלה לו בשער נוסף של קולה שחתם את התוצאה במתפרצת, 1:3 לראשל"צ וכרטיס לשלב הבא.
אילת כבר עם הפנים לליגה לקראת המשחק החשוב נגד כפר שלם ביום שישי.

הרבה להתלונן על השיפוט. ניסן יחזקאל (צילום: מאיר אוחיון)
  

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שיפוט עלוב
(רון: 19:59 05-01-2011)
ראשון קבוצה של בכיינים כל שריקה היתה נגד אילת וצהובים לאילת חולקו חופשי, ניסן יחזקאל מאמן בכיין פלצן. שופט גרווווווע תצוגת בשיפוט הכי גרועה שנראתה בשנים האחרונות. איברהים וצוות השחקנים כל הכבוד שאפו ותמשיכו בדרך הטובה
2
השופט הזה חתיכת ליצן
(בושה: 20:26 05-01-2011)
פחדן. נמשוה. הפוך על הפוך נגד אילת. עוזי אברמוב שונא את אילת וזה ידוע
3
תחקרו בגלל זה עידו אליהו מלך שערים
4
קבוצה טובה מאמן ענק
5
אבישי אטיאס אתה מלך
(ניוטון: 08:45 06-01-2011)
השחקן הכי יעיל באילת
6
ליגה לאומית הגיע לאילת תתעוררו
7
אילת הבלוף של הליגה
(אבוטרמה סוסה: 20:21 06-01-2011)
יום שישי נשפר את יחס השערים על חשבון אילת העיפה ראיתי את המשחק ואילת היתה צריכה לקבל 8 גולים .
8
תגובה לניוטון
(אילתית : 16:39 07-01-2011)
תאמין לי יקירי אתה צודק אבישי משחק מהנשמה ומהלב , את הכול הוא נותן על המגרש , רק חבל שהוא לוקח ללב ... אבישי אתה תותח !!
9
תגובה לאבוטרמה ( 7)
(זיקית: 20:06 07-01-2011)
אני מקווה שאתה עוקב אחרי הטבלה כי אולי השגתם נק' אחת אבל לנו יש 2 נק' מהמשחק בשישי . כנראה הציפיות שלך היו גבוהות , אז אם אתה לפעמים שוכח אל תהסס להביט בטבלה .. כל הכבוד אילתים אוהבים אתכם

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?