אדוני הדיין

המדור המשפטי הייחודי של אתר "דאבל פס" חוגג את שבועו השני, עם תפריט עונשים עמסו וכבד ביותר. והפעם: איזו משפחה נענשה פעמיים, באילו מחוזות צפוניים של ליגה ג' היה חם ביותר, ואלו שחקנים הוקפאו מפעילות עד הודעה חדשה?

חם. חם היה השבוע בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. אפילו רותח. הדיינים החליטו כי הגבול נחצה בהתנהגותם של שחקני ואנשי קבוצות הליגות הנמוכות כלפי שופטי המשחקים, וחילקו עונשים כבדים לנאשמים, שנעו בין הרחקה ל-10 משחקים על תנאי מהמגרשים לבין הרחקה לשנה וחצי בפועל. כמו כן, היו גם כאלו שזוכו מכל אשמה, ואחרים שממתינים עדיין להכרעת הדין בעניינם.

האלקבצים על הגריל

זו לא העונה של מכבי קרית גת. הקבוצה שבתחילת העשור הראשון של המאה ה-21 שיחקה בליגת העל, ואפילו הביסה את מכבי חיפה 0:4 באצטדיון קרית אליעזר, לא דומה בתחילת 2011 לכלום. לא מספיק שהיא ממוקמת במקום הלפני אחרון בליגה א' מחוז דרום, אלא שגם בארבעת משחקיה הקרובים היא תצטרך להסתדר ללא מאמנה, ראובן אלקבץ. הסיבה: התנהגותו במשחק הקבוצה בשישי שעבר נגד בני אילת (0:0).
על פי החלטת הדיין, דוד לב, אלקבץ נמצא אשם בכל סעיפי ההרשעה שכתב שופט המשחק, שלום פבריקר: אי ציות להוראת השופט, העלבת שופט המשחק, הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת. העונש: קנס כספי של 1000 שקלים והרחקה לארבעה משחקים בפועל.

בפסק דין זה לא הסתיים סיפורה של משפחת אלקבץ בבית הדין. לב מצא שגם מנהל הקבוצה ואחיו של ראובן, עופר, אשם בהתנהגות בלתי הולמת בתיקו המאופס הביתי נגד אילת. אולם, בניגוד לעונש שקיבל ראובן, לב ריחם על עופר יותר וקנס אותו ב-500 שקלים. גריל כבר אמרנו?

.

הוא הורחק לארבעה משחקים, אחיו, עופר, קיבל "רק" קנס של 500 שקלים. ראובן אלקבץ (צילום: אנס אבודעבס) 

כמו בטבלה, כך גם בדין

מכבי סקציה מעלות תרשיחא מוליכה בבטחה את טבלת ליגה ב' מחוז צפון ב', אבל בתוך הקבוצה המצב שונה לגמרי. אחראי מחלקת הנוער בקבוצה, לפחות על פי ההגדרה הרשמית שלו במועדון, משה בנעים נענש קשות עקב התנהגותו במשחק הקבוצה נגד הפועל כפר סמיע, שנערך לפני שבועיים (0:2 לכפר סמיע).
על פי החלטת הדיין, עמנואל סלע, לא מספיק שבנעים לא קיים החלטת מוסד שיפוטי, אלא מדובר בעונש מצטבר לעונש שנגזר עליו רק לפני כשבועיים, ב- 22.12.10. אולם, בבדיקה מהירה באתר ההתאחדות לא נמצא שום דיון או גזר דין שקיבל בנעים בתאריך המצוין. הבדיקה לא הפריעה לסלע, והוא הרחיק את בנעים ל-10 משחקים בפועל, וקנס אותו ב-1000 שקלים בפועל, ועל תנאי, למשך שנה על כל עבירה דומה.

הקבוצה שרודפת אחרי סקציה מעלות תרשיחא בליגה ב' צפון ב' היא הפועל סכנין. וכמו בצמרת טבלת הליגה, גם סכנין כיכבה בבית הדין השבוע. או במילים אחרות, נענשה קשות. הסיבה: התנהגות אנשיה ואוהדיה במשחק קבוצתם נגד בית"ר נהריה בשישי שעבר (0:1 לנהריה).
אוהדי סכנין הואשמו בפגיעה, בהתפרעות בנסיבות מחמירות ובהתפרצות לשדה המשחק. הדיין, ישראל שמעוני זיכה את האוהדים, אך האשים את אנשי הנהלת הקבוצה בשני סעיפי האישום האחרים וגזר עליהם קנס כספי בסך 3000 שקלים בפועל, ובאיסור עריכת משחקים בפני קהל למשחק אחד.

בהחלטות אלו לא נגמרו הצרות של סכנין מאותו משחק נגד נהריה. שחקן הקבוצה, רשיד טרבייה הורחק בכרטיס אדום בדקה ה-90 של המשחק, נאשם באיום ובפגיעה בשחקן נהריה, ועקב כך הורחק לשישה משחקים בפועל. 

הורחק לשנה בפועל. רזי עמאש

לחשוב לפני מעשה

האלימות שהייתה במשחק ליגה ב' צפון ב' בין הפועל בני ג'סר א-זרקה למכבי עירוני טירת הכרמל, בשישי שעבר הגיעה אתמול (רביעי) לשלב העונשים. שהיו קשים מאוד. רזי עמאש מג'סר א-זרקה הורחק באדום בדקה ה-81 של המשחק לאחר שכזכור, פלט מילים מיותרות לעבר שופט המשחק, לירן קרמר, על החלטתו לשלוף כרטיס צהוב לשחקן טירת הכרמל. עמאש לא הסתפק בכך, אלא גם הוריד את חולצתו בהפגנתיות ופגע בקרמר פיסית, שהפסיק את המשחק, הזעיק את כוחות המשטרה והגיש תלונה כנגד עמאש. 

בבית הדין של ההתאחדות עמאש קיבל את העונש החמור. הוא הואשם בפגיעה גופנית בקרמר, ובהעלבתו, והורחק לשנה וחצי מהמגרשים. או אם תרצו, עד תאריך ה- 1.4.2012. כמו כן, עקב התנהגות בלתי ספורטיבית של כל אנשי קבוצת ג'סר א-זרקה, הם נקנסו ב- 2500 שקלים, וקיבלו הפסד טכני במשחקם נגד טירת הכרמל. במילים אחרות, אנשי ג'סר, בפעם הבאה תחשבו יותר מפעם אחת אם להתנהג באלימות. גם אם התנהלות השופט לא מקובלת עליכם.
אש במקום הכי נמוך בצפון

ליגה ג' סיפקה השבוע שני עונשים כבדים לשתי קבוצות מצפון הארץ, המשחקות בשני מחוזות שונים: גליל עליון ויזרעאל. הראשון שייך לבעל תפקיד בהפועל בועיינה (גליל עליון), פוקרא חמו, שנאשם בהעלבת שופט המשחק, לואי והבה, באיום ובהפרת סדר, במשחק קבוצתו נגד מועדון כדורגל בני עראבה בשישי שעבר (0:0).
עקב כך הוא יצטרך להיפרד מ- 1000 שקלים ולראות את משחקי הקבוצה מהיציע בשלושת החודשים הקרובים, עד ליום ה- 1.4.2011. למרות תאריך סיום העונש, הידוע כיום המתיחות, לא מדובר בבדיחה. אפילו לא בחצי חיוך. תשאלו את הדיין לב, שגזר את העונש.
העונש השני שייך לראמי מוקטרן מהפועל בני שיבלי (יזרעאל), שבמשחק קבוצתו נגד הפועל בני נצרת בשבת שעברה (0:3 להפועל בני נצרת) הפר את הסדר בנסיבות מחמירות, העליב את שופט המשחק, טל זטלמן, והתנהגותו הייתה בלתי הולמת. עקב כך הוא הורחק לחמישה משחקים בפועל, וקיבל גם הרחקה על תנאי ל-10 משחקים נוספים.

זכאיי השבוע
למרות העונשים הכבדים שקיבלו בהפועל סכנין, עקב התנהגותם במשחק הקבוצה נגד בית"ר נהריה, יש אצלם השבוע גם סיבה לנחמה. לחיוך. ומאותו משחק בדיוק. החתומים על כך הם שניים: בשיר קאסם ומוסא זבידאת, שזוכו מהעלבת שופט המשחק, טל זילכה, ועוד קיבלו את הזיכוי על ידי הדיין שמעוני, שהחמיר במיוחד בעונשים השבוע.
זכאי נוסף הוא שחקן הפועל הוד השרון, איתן טוקר, שלמרות ששופט משחק קבוצתו נגד מועדון כדורגל בני רעננה (2:3 להוד השרון), מוחמד בויראת, רשם כי העליב אותו, הדיין שמעוני חשב אחרת וזיכה אותו מכל אשמה.

המקרה המוזר של השבוע
שמח בהפועל בני נוג'ידאת, הממוקמת במקום 13 בליגה ג' מחוז יזרעאל. שני שחקני הקבוצה, מוחמד ו- ואיל נוג'ידאת הואשמו בהתנהגות בלתי ספורטיבית (מוחמד) ובהעלבת שופט המשחק (מוחמד ו- ואיל). כל זה קרה במשחק קבוצתם נגד בית"ר עפולה בשבת שעברה (1:1), אותו שפט ארנס דוקה. אולם, בבית הדין החליטו שלא להחליט, ועקב כך, נכתב בפסק הדין: "לתגובת שופט המשחק, עד להחלטה סופית נאסר על השחקנים לשחק". עכשיו, השאלה המעניינת היא האם השניים, שנחשבים העונה כשחקני הרכב בקבוצה, יוכלו לפחות לתמוך בחבריהם מהספסל בקרב התחתית "החשוב" נגד הפועל בני חג'אג'רה, הממוקמת אחרונה בטבלה? תגובות

+ הוסף תגובה
1
לכו הביתה!
(קרית גתי: 19:36 06-01-2011)
קופים לכו הביתה גמרתם את הכדורגל בקרית גת...הרסתם אימפריה בידים שלכם...העיקר לקדם מקורבים..

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?