התחת של לופא

יחגוג 35 שנות אימון בעלייה? לופא והתחת (רועי אלחנני) יחגוג 35 שנות אימון בעלייה? לופא והתחת (רועי אלחנני)
אני מודה ומתוודה. זלזלתי בלופא קדוש. אמרתי שהוא גמר את הסוס, שהוא לא מכיר את הליגה ושהפועל ירושלים תחת הדרכתו תתרסק. היום, אחרי 10 ניצחונות רצופים בכל המסגרות אני אוכל את הכובע. לופא הוא מאמן גדול, גדול על הליגה הזו ואם הקבוצה תעלה בסופו של דבר זה יהיה הרבה בזכותו. אגב, גם מזל נחשב. תשאלו את אברם גרנט

הטור הזה אינו קונטרה לזו של רז זהבי על יפו. הוא תוכנן עוד מיום שישי האחרון אחרי המשחק של הפועל ירושלים בנחלת יהודה. למרות שאנחנו רק במחזור ה-13 המשחק הזה המחיש יותר מכל את הקלישאה: "מזל של אלופים". בינתיים הוא של הירושלמים או יותר נכון של לופא קדוש.
דקה 70, ירושלים מפגרת 1:0. יד, פנדל ואדום לאלירן זראי. "אם זה גול הפועל ירושלים עוד 100 שנה לא חוזרת", אמר אחד מאוהדי נחלת. רפי כהן עוצר. שלוש דקות אחרי זה ירושלים משווה. השיא היה בדקה ה-90. אז נכנס הילד, אלעד מעיין לחילוף של בזבוז זמן. האמנם? דקה 93 הוא מבקיע את שער הניצחון. A new ass is born.Lufa's ass (תחת חדש נולד. התחת של לופא).
הוכחה נוספת קיבלנו 4 ימים מאוחר יותר, בגביע. פיגור 2:0 בכרמיאל, המקומיים שולטים. שופט לא שופט, אדם מזרחי משווה שלוש דקות לסיום, מזרחי מנצח גם בהארכה אחרי שכרמיאל/צפת חזרה ל-3:3.
במהלך משחק קדוש כמעט ולא קם ממקומו. גם שהקבוצה בפיגור ומשחקת רע. על הרקע הזה רצות הרבה בדיחות על האיש. את האחרונה שמעתי ביום שישי האחרון: באימוני הפועל באר שבע השחקנים היו מקפידים לשמור על השקט "כדי לא להעיר את לופא". הוא אשכרה היה נרדם.
הסוד שלו הוא שלוות הנפש. גם אחרי ההפסד למכבי יפו הוא היה רגוע וסבלני. היה לי את הכבוד לראיין אותו וכן, זה כבוד גדול. איתרע מזלי והמקרופון לא עבד. לא התביישתי וביקשתי לחזור על הראיון. הפסד לא הפסד, קדוש בחצי חיוך ועם ביס של סנדביץ' בפה, קם ועשה את הכל מהתחלה. ספק אם מאמן אחר שהפסיד במשחק עונה היה מסכים לעשות את אותו הדבר.
כשהפועל ירושלים החתימה אותו בקיץ נזכרתי במירו בן שמעון בקטמון בגלגול הקודם שלה לפני 4 שנים. מאמן שלא הכיר את הליגה, הביא שחקנים שלא היו מתאימים והתרסק. הייתי בטוח שהנה שוב זה קורה ושוב לקבוצה ירושלמית. נגד נחלת ראיתי את הקבוצה בפעם הראשונה ונזכרתי (להבדיל אלף אלפי הבדלות) ביובה שביקרה כאן בליגת האלופות.
חצי שעה לפני המשחק, שעה ששחקני מכבי חיפה עוד מתחממים ירדו הטורינזים לחדר ההלבשה. הם חזרו רק לפני השריקה כי לא הייתה להם ברירה. הם היו צריכים להצטלם.
במשחק בנחלת אותו דבר. שחקני נחלת כבר היו על כר הדשא מתחממים. שחקני ההרכב הראשון של ירושלים היו ספונים בחדר ההלבשה. רק שריקת השופט הזכירה להם שהמשחק עומד להתחיל.
שאננות? גאוותנות?, לא!! מקצוענות. שלוות נפש היא ה-א'-ב' של הכדורגל, קדוש הוא המאסטר בתחום. לקח לו קצת זמן אך הוא הצליח להעביר זאת לשחקניו. אתה יודע שאתה יותר טוב, כנראה שגם תנצח. כך הפועל ירושלים. הם פשוט יותר טובים, נקודה.
בגיל 71 (כמעט) יחגוג המאמן הוותיק, 35 שנות אימון ואם לא יקרה משהו מאד בלתי צפוי, עם עלייה לליגה הלאומית. עוד סימן ברזומה העשיר שלו. אנחנו נהיה שם שזה יקרה.

 תגובות

+ הוסף תגובה
1
ווידוי
(אוהד הפועל: 23:09 06-01-2011)
גם אני מודה ומתוודה,עד היום חשבתי שלא יעזור כלום,שגם האתר שלכם,כמו הרבה אתרים אחרים,לא רואים שום דבר חוץ ממכבי קביליו,לא משנה מה קורה שבת אחרי שבת התקשורת,יפו ויפו ויפו ויפוו....יפו.הערב גיליתם שיש גם ירשלים.גיא גולדפרב"מודה ועוזב ירוחם"
2
סיכומים עושים בסוף העונה
(דיוד מיפו: 09:26 07-01-2011)
תפסיק להלל וללקק סיכומים עושים בסוף העונה
3
ל2
(יפואי: 10:09 07-01-2011)
דיוד,לא הבנתי את התגובה שלך,1צודק,מתחילת העונה התקשורת עסקה כמעט רק בנו,זה חילחל לשחקנים להנהלה ולנו האוהדים,כאילו העליה בטוחה.יכול להיות,שאם התקשורת ,תתעסק עכשיו עם קבוצות אחרות,יפו תתרכז רק בכדורגל,ואז אולי נגיע לפליי אוף ומשם נעלה.
4
בליגה העליונה ולא פה.
5
מאמן נושן לא בונה קבוצה לעתיד תמיד עם כול השחקנים הגמורים בסביבתו לקח אותם לשמשון החזיר אותם ילה לך הביתה שיגיע מאמן צעיר עם ראיה לעתיד ולא מאמן שעתידו בעברו . באיזה קבוצה נמצא מאמן בן 76 תתעוררו...
6
כמה אוהדים ?
(יפואיסט: 13:24 07-01-2011)
לפי כמות התגובות פה לעומת הכתבה על מכבי יפו , אפשר להבין את ההבדל בכמויות האוהדים . לא חבל שירושלים יעלו ?
7
כל הכבוד לכתב
8
ממש כיף לראות את הפועל השנה
(ירושלמי: 18:03 07-01-2011)
קדימה הפועל לעלות ליגה ושכולם ידברו שטויות
9
לופא קדוש אימן בליגות האלה עוד לפני שהכתב נולד אין פיסת דשא שהוא לא עבר אין חצי דבר שהוא לא חווה ניסיון זה ההיתרון הגדול ביותר וגילו הוא לא חיסרון חוץ מזה אולי נקח דוגמה מהקבוצות הגדולות בעולם ונראה מה הגילאים של המאמנים שם לופא בין המאמנים הגדולים

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?