זהירות קוטלת הענקים

שבוע בלבד לאחר שהדהימה בעפולה, יצאה הקבוצה הצנועה של רמות מנשה למשחק חוץ נגד אסי גלבוע אותו סיימה בתיקו 2:2 מפתיע. אודינקה וחייט כבשו צמד כ"א. המאמן פליקס נעים הורחק.

שבוע ימים לאחר שהפתיעה את מוליכת הטבלה מעפולה כשניצחה אותה 2:1, יצאה רמות מנשה למשחק חוץ באסי גלבוע והוכיחה שההפתעה במחזור הקודם לא הייתה מקרית.

רמות מנשה הגיעה ללא חלוצה גל מזרחי שנעדר עקב מחלה של קרוב משפחת. מנגד, בשורות הגלבוע חזר הבלם אבי דנן שנאלצה להסתדר ללא זיו סויסה המורחק כשבמקומו עלה בעמדת המגן השמאלי עלי זועבי.

  סולטן זועבי עם הכדור מנסה לעבור את מגן רמות מנשה(צילום :שלומי גבאי)

המחצית הראשונה לא התעלתה לרמה גבוהה. אסי גלבוע השתלטה על המשחק מתחילתו, הניעה את הכדור והייתה דומיננטית יותר, אך לא הרבתה לסכן את שערו של השוער האורח, טל סגל. המחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים. כנראה שבגלבוע ידעו שבמידה שלא ינצחו בביתם את רמות מנשה חלום העלייה עלול להסתיים, ובחדר ההלבשה שרר לחץ רב. כתוצאה מכך, בירידה להפסקה, נוצר ויכוח בין מספר שחקנים. המאמן פליקס נעים אהב זאת ובתגובה שלח לחימום את סולטאן זועבי הצעיר, ובחר שלא לעלות במחצית השנייה עם החלוץ אורן זילכה.

  שחקני הגלבוע חוגגים אחרי השער הראשון של אודינקה(צילום:שלומי גבאי)

את המחצית פתחה אסי בטירוף, וחמש דקות מתחילתה נעשה צדק במגרש: כפיר דר שלח את יניב דרעי, זה מירכז את הכדור לאודינקה שמול שער חשוף גילגל את הראשון לגלבוע והוציא הרבה אוויר מהריאות של חברי ההנהלה. כשנדמה היה שהבליץ יגיע, התעוררו חניכיו של שלמה לירן והחלו ליזום יותר. בהתקפתם הראשונה במשחק נשלח שגיא חייט שהיה בעמדת נבדל דיי ברורה מול השוער, הקוון נשאר עם הדגל למטה, חייט לא התבלבל שלח את הכדור לפינה וקבע שוויון מפתיע, 1:1.

  שגיא חייט כובש בצמדים (צילום :שלומי גבאי)

באסי לא נבהלו, ובדקה ה-70 החזירו לעצמם את היתרון: שוב היה זה דרעי שהתנהל עם הכדור באגף הימני, שלח רוחב לאודינקה שמול השוער לא התקשה להעלות את קבוצתו ליתרון,1:2 לאדומים מהגלבוע. המשחק המשיך להיות קצבי ומעניין כשהגשם שטיפטף הכניס אותנו לאווירת כדורגל טובה והשחקנים נלחמו על כל כדור וכדור. בדקה ה-80 פסק השופט על פנדל לטובתם של האורחים מרמות מנשה לאחר נגיעת יד של שחקן הגנה מקומי בתוך הרחבה. את הבעיטה לקח שגיא חייט ששלח את השוער לפינה אחת, את הכדור לשנייה, והשווה בשנית.

 יניב דרעי עם הכדור שסטופלוב מרמות מנשה משגיח מקרוב(צילום:שלומי גבאי)

דקה לאחר מכן התעלם השופט מעבירה ברורה בתוך רחבת רמות מנשה וקיבל מטר קללות מצד הקהל המקומי (100 במספר). באותן דקות הלחץ שיחק תפקיד משמעותי. אסי תקפה במטרה להשיג את הניצחון המיוחל, אך שחקני רמות מנשה הבינו שתיקו במשחק הזה יהיה כמו ניצחון עבורם והסתגרו היטב. המאמן המקומי פליקס נעים הורחק לקראת הסיום לאחר שמחה על החלטת השופט. שלוש דקות לסיום נשלח אודינקה מול סגל אך ידעו של האחרון הייתה על העליונה. אסי עוד ניסתה לעשות משהו אך שריקתו של השופט הורידה את נעים וחניכיו לחדר ההלבשה כשהם מוכים הלם ותדהמה. בצד האורח שררה שמחה גדולה. רמות מנשה הצנועה בעלת התקציב הדל בליגה הפתיעה את אסי גלבוע, אחת מאריות הליגה, קבוצה ששואפת לדבר חזק בצמרת העליונה. גורם ברמות מנשה סיכם במשפט אחד: "קבוצה של מאה שקל הפתיעה קבוצה של מיליון שקל. רמות מנשה הוכיחה היום כי הכסף בליגות האלה לא כזה משמעותי".

  התאוששות מדהימה שלמה לירן מאמן רמות מנשה (צילום: שלומי גבאי)
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
כל הכבוד לרמות מנשה על הלחימה ככה תישארו
(אוהד .מכבי.א.א.פחם: 23:34 07-01-2011)
2
7 צופים ביציע בושה וחרפה !
(רמי עפולה: 01:09 08-01-2011)
ועוד הגלבוע האלה רוצים ליגה לאומית.. פחחח איזה ביזיוןן שילכו כפרה על עפולה שמילאנו להם את היציע ב-1000 צופים.
3
רמות מנשה הלהיט של הליגה
(יהודה: 09:09 08-01-2011)
4
הכתבה
(אריק: 10:47 08-01-2011)
טוב שלא רואים שהכתבה היא לא אובייקטיבית ונוטה לצד אסי גלבוע בבירור. היו 50 אוהדים בסה"כ,השער לא היה בנבדל דיי ברור כמו שרשום ועוד ועוד..תאזנו את הכתבה
5
קלס, הגעגועים הורגים אותנו
(מתמצא בברנז'ה: 11:11 08-01-2011)
עמוס קלס היקר, לא הגיע הזמן לחזור הביתה, לעמק, ולעזוב את המרכז התוסס והמנוכר?! ליגת הקיץ מחכה לך. וגם בנות העמק..
6
למה 18 לא משחק קשר מצוין
(ברנזה: 12:07 08-01-2011)
תמשיכו
7
זה ברור וידוע שימו לב לחדרה המושחתים של הליגההההה

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?