האיילים התאוששו בשדרות

מול משחק חלש ומבולבל של השלישית בטבלה מכבי שדרות, בני יצ'לאלאל הציגה משחק מאורגן וניצלה את הטעויות הקשות בהגנת שדרות כדי לכבוש פעמיים ולחזור הביתה עם ניצחון מפתיע וחשוב שמציב אותה שוב בין חבורת הצמרת.

אחרי ההישג בטדי בשבוע שעבר (תיקו 0:0 מול קטמון) קיוו במכבי שדרות להמשיך במומנטום החיובי בו הם נמצאים בתקופה האחרונה, אבל ביום שישי, לאורחת מרחובות, קבוצת בני יצ'אלאל- הפרויקט הנפלא תוצרת העדה האתיופית, היו תוכניות אחרות לחלוטין כשהיא הצליחה להפתיע את שדרות השלישית בטבלה במגרשה הביתי עם ניצחון 2:0.

בני יצ'אלאל התייצבה למשחק החוץ בשדרות אחרי הפסד ביתי מאכזב לשכנתה מכבי שעריים. לשחקני הקבוצה היה ברור כי צפוי להם משחק חוץ קשה מול אחת מקבוצות ההגנה הטובות בליגה, אבל על המגרש בעזרת משחק מאורגן ומסודר מאוד, החניכים של חזי רשתי לא האמינו שיהיה להם קל למצוא את הרשת של גינדי וולקוב שעל אף שהוא נמצא בעונה גדולה לא יכול היה להושיע.

שדרות רצתה להתאושש. לבני יצ'אלאל היו תוכניות אחרות. חזקי טיה מכניע את וולקוב (צילום: אורי גבאי) 

וחוגגים את השער (צילום: אורי גבאי)

מנגד, יש לציין, כי מכבי שדרות התייצבה למשחק הזה ללא שניים משחקני ההרכב החשובים שלה. הבלם גלעד גרנדש והקשר ג'ניה רפפורט- מלך שערי הקבוצה, שנעדרו בשל צבירת חמישה כרטיסים צהובים. ללא השניים, מצד אחד שדרות הפכה לחשופה מאוד בהגנה, ומצד שני חסרת יצירתיות בהתקפה, מה גם הקשר מאור גוזלן סופסל בגלל פציעה בקרסול ועלה לשחק רק כחצי שעה לסיום כשהוא לא כשיר במאה אחוז.

שיחקו כיחידה מגובשת. אילן טפרה (מימין) ושמעון אברהם (צילום: אורי גבאי)

המשחק נפתח בגישושים מצד 2 הקבוצות שלא הצליחו לייצר משחק מסודר. כעבור עשרים דקות, הראשונה שהצליחה לצאת מהמשחק המפוזר הייתה קבוצת בני יצ'אלאל המכונה ה"איילים" שראתה שהשד לא כל כך נורא והחלה לאיים על השער של שדרות בעזרת משחק מסודר ופריצות מהאגפים. בעוד האורחים שיחקו כיחידה מגובשת, שחקני שדרות הרבו להעיר אחד לשני מה שגרר אותם למשחק עצבני חסר תכלית.

עשר אוהדים שהגיעו לשדרות. מאמן יצ'אלאל, חזי רשתי (מימין) והיו"ר, אבאי זאודה (צילום: אורי גבאי)

בדקה ה-28 נתפסה ההגנה של שדרות לא מוכנה להתקפה מהירה של בני יצ'אלאל שבשלוש מסירות מצאה את הרשת של גינדי וולקוב. אילן טפרה קיבל מההגנה שלו כדור במרכז השדה, הבחין בחזקי טייה לבדו בצד שמאל והשאיר לו כדור מצוין. טייה חדר לרחבה ובעט בין ידיו של וולקוב פנימה, 1:0 ונתן את האות לעשר האוהדים הרעשניים שליוו אותם לפצוח בשירה כמיטב המסורת.

שדרות עלתה נחושה כדי להשוות. יעקב קיברט (מימין) ונתי זריהן (צילום: אורי גבאי)

עם פתיחת המחצית השנייה עלו שחקני שדרות נחושים כדי להשיג את השיויון, אבל טעות של הבלם רועי אטואן בדקה ה-54 עלתה בשער נוסף לזכות יצ'אלאל. אטואן החזיר חלש עם הראש אחורה לשוער אבל אילן טפרה, המצטיין בשורות יצ'אלאל, הצליח להגיע לפני וולקוב כדי לשלוח רגל ולגלגל פנימה 2:0.

לא מנע מקבוצתו לנצח. חזקי טיה רואה את האדום (צילום: אורי גבאי)
בדקה ה-06 קופחה שדרות כשנפסל לה שער חוקי לחלוטין. סלטיקוב חודר לרחבה מצד ימין ומוציא כדור רוחב שמגיע למאור גוזלן. האחרון מוכשל אבל מצליח למסור לנתי זריהן שבועט כדור שנהדף, בניסיון הנוסף מצליח גוזלן לבעוט לשער כדור שנעצר בבירור על קו השער בידו של הבלם צ'רלי אטיאס. למרות שהשופט לא שורק, מצליחה שדרות לכבוש אבל אז השער נפסל בטענת נבדל שלא יכול היה ולא נברא מה שמרתיח את שחקני שדרות שניסו להפעיל לחץ על השופט ליאור זוארי ללא הצלחה.

פסילה לא מוצדקת. שחקני שדרות מוחים בפני השופט על פסילת השער (צילום: אורי גבאי)

אם לא די בפיגור 2 השערים, מצאה שדרות את עצמה בדקה ה-65 בעשרה שחקנים לאחר שהבלם רועי אטואן קיבל את הצהוב השני. בדקה ה-97 איזן השופט את כששלף לחיזקי טייה מיצ'אלאל את הצהוב השני.
עד הסיום ניסתה שדרות למצוא את השער של יצ'אלאל אך גם את הניסיונות האלה מנע אבי בן שושן ביכולת טובה. בסיום, ה"איילים" חגגו ניצחון חשוב שמחזיר אותם להיות חלק מחבורת הצמרת המובילה.
 תגובות

+ הוסף תגובה
1
זאת קבוצה צנועה
(איציק : 23:39 09-01-2011)
שדרות הביאו רכש מכל העולם ומספרים לכולם שהם קבוצה צנועה יצלאל זאת קבוצה צנועה עשירית מהתקציב של שדרות וקורעים את שדרות בשדרות תתביישו יכוסיות להפסיד לקבוצה שבקושי מתאמנת ושהממוצע של הגיל שלהם הוא ארבעים
2
כלהכבוד לשחקני יצאלאל
(אוהד שעריים: 05:10 11-01-2011)

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?