פרוייקט הקורונה: מכבי קביליו יפו

רוצים לחזור? אוהדי יפו. (פורטל יפו) רוצים לחזור? אוהדי יפו. (פורטל יפו)
לאור אי הוודאות סביב עתיד הליגות הנמוכות, יוצא אתר "דאבל פס" בפרוייקט מיוחד ובו ההצעות של הקבוצות לפיתרון המשבר מבחינה מקצועית וכלכלית

 ההתאחדות לכדורגל צפויה להחליט בקרוב החלטות גורליות עבור הכדורגל הישראלי והליגות הנמוכות, וזאת לאור נגיף הקורונה שפשט על העולם כולו וגם על מדינת ישראל. אתר "דאבל פס" מתחיל בפרוייקט מיוחד בו הוא נותן הזדמנות לקבוצות השונות להביע את דעתם בסוגיה, ובעיקר לתת את ההצעה המתאימה להתאחדות לכדורגל לגבי המשך העונה המקצועית וגם כיצד ההתאחדות תוכל לסייע לקבוצות בפן הכלכלי לאור המשבר הגדול במשק שידעה המדינה מאז ומעולם.

אחת הדעות המעניינות היא של מכבי קביליו יפו ושם נראה כי טרם גיבשו דעה. חבר הנהלת הקבוצה, טל משיח, סיפר: "נושא המשך קיום הליגה כפוף בראש ובראשונה להחלטות הכלליות שיתקבלו בישראל ובעולם בכל הנוגע להמשך ניהול המשבר הבריאותי-כלכלי. לצערי לא נראה שיש מקום לאופטימיות יתרה ולהערכתי הליגה לא תחודש העונה ולא ברור גם, בשלב הזה, האם ניתן יהיה לפתוח כלל את העונה הבאה. כרגיל, ענף הכדורגל והעוסקים בו בכל העולם רגילים לפנטז והמחשבה שבאפריל או במאי ואפילו ביוני ישחקו כדורגל תחרותי נראית לי כרגע כמדע בדיוני. מכל מקום, אשמח להתבדות בעניין. לגבי כל ענף וכל ליגה יצטרכו להשקיע מחשבה ולקבל החלטות לא פשוטות בכל הנוגע לאופן שבו הסתיימה העונה מבחינה טבלאית ולגבי אליפויות, גביעים, עליות וירידות".

משיח התייחס גם לנושא הכלכלי: "הפגיעה הכלכלית תהיה משמעותית, לא ניתנת להערכה ו/או כימות כרגע וכמובן שהיא אינה אחידה ומשתנה בהתאם לליגה ולקבוצה. נראה, שהפגיעה גם לא תתייחס רק לעונה הנוכחית והיא תלווה אותנו גם בעונה הבאה ואולי אף יותר. ברור שאם המצב הכלכלי הכללי יורע באופן רוחבי, בוודאי תהיה לכך השפעה לא מבוטלת על הכנסות/גיוסים/תרומות/מכירת כרטיסים/הקצבות וכד'. לא נראה לי שההתאחדות לכדורגל עצמה היא גוף שמסוגל לקחת על עצמו את האחריות לסיוע או לפיצוי ממשי מעבר לריכוז והצפת הבעיות מול משרדי הספורט והאוצר, שהם הרגולטור המרכזי הרלבנטי לעניין לטעמי. צריך לזכור ולהבין, בהקשר זה, כפי שנוכחנו לא פעם בעבר, שהספורט והעוסקים בו לא יהיו הראשונים בתור".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
היידה יפו
(טוליפ: 12:09 21-03-2020)
קבוצה מסריחה של אוהדים מסריחים אתם הבאתם את הוורנה ק

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?