אורן חסון: "זאת אולי ההחלטה הקשה ביותר שקיבלה הנהלת ההתאחדות, היא ודאי קשה לי מאוד כיו"ר, אבל היא מתבקשת"

לא מאמין שהספורט יחזור לפני יוני. חסון לא מאמין שהספורט יחזור לפני יוני. חסון
ההתאחדות לכדורגל קיבלה את ההחלטה ברוב של 26 נציגים מול 3 מתנגדים. חסון: "אופן אישי, זהו יום לא פשוט עבורי, כמי שמאמין, שואף ופועל תמיד להכרעות ספורטיביות על כר הדשא"

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה היום ברוב של 26 חברים וחברות אל מול 3 מתנגדים את הוראת השעה לעונות המשחקים 2019/20, 2020/21 – לפיה עונת המשחקים הנוכחית בליגות החובבניות (בוגרים, נשים, נוער, נערים וילדים) הגיעה לסיומה לאחר שנעצרה החל מה-13 במרץ, זאת בשל משבר הקורונה (ההחלטה המלאה והמפורטת תצורף בהמשך).

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "עם פרוץ משבר הקורונה בעולם ובישראל, היה ברור כי השפעתו על הספורט בכלל והכדורגל בפרט תהיה חסרת תקדים בכל היבט. בחודש האחרון פעל צוות חשיבה שכלל את כל בעלי התפקיד הרלוונטיים בהנהלה ובארגון, וככל שהלך וחלף הזמן והמצב לא השתנה, כך שניתן יהיה לדבר על חזרה לפעילות של אימונים ו/או משחקים, לא נותרה בידי ברירה אלא להעלות בפני הנהלת ההתאחדות, כפי שהתחייבתי, בכינוס מיוחד באמצעות שיחת וידאו, את ההצעה לסיום עונת 2019/20.

השאיפה שלנו היתה ונותרה לעשות הכל כדי שהעונה הנוכחית תסתיים על כר הדשא, אלא שהשיחות הרבות שקיימנו עם ראשי משרד הבריאות, ראשי רשויות אחרות וכמובן נציגים רבים של הקבוצות המסונפות להתאחדות, חייבו קבלת החלטה בשלב הזה במטרה לייצר ודאות עכשווית והפניית המשאבי להתמודדות לקראת העונה הבאה. בחנו 3 חלופות: סיום העונה והקפאת העולות והיורדות, שפירושה פגיעה ספורטיבית אנושה; איחוד שתי עונות, זאת הנוכחית והבאה, דבר שנעשה רק פעם אחת ב-50 השנים הבאות, ויוליד בעיה קשה לנוכח חוסר הוודאות לגבי הקבוצות שירשמו לעונה הבאה, הסגלים השונים ועוד; והחלופה עליה הוחלט היום, שהיא הריאלית מכולן, ההוגנת והמידתית ביותר. ברור כי כל חלופה אינה מושלמת. הבאנו בחשבון מכלול רחב של שיקולים, בראש ובראשונה את השמירה על בריאות כלל העוסקים בענף, מזעור נזקים ספורטיביים וכלכליים, המידע שניתן לנו על ידי גורמים מוסמכים כי הספורט הקבוצתי יהיה בין האחרונים לחזור לשגרה (במקרה האוA4טימי מדובר על חודש יוני), הצורך של המועדונים בוודאות וביציבות בעת הזאת והתרומה של קבלת החלטה מוקדמת להיערכות מוצלחת לקראת העונה הבאה.

לאחר יותר מחודש בו לא נערכו אימונים, לא התקיימה פעילות ספורטיבית מאורגנת ולא טופחו המגרשים, יהא זה נאיבי לדבר על אפשרות לחדש את הליגות. מצוקת המגרשים הקשה בישראל, היעדר התאורה ברבים מהם, הקשיים האובייקטיבים של רבות מהרשויות המוניציפליות שתומכות בקבוצות החובבניות והכניסה לחודשי הקיץ החמים, הופכת את אפשרות חידוש הליגות לבלתי ריאלית.

זאת אולי ההחלטה הקשה ביותר שקיבלה הנהלת ההתאחדות, היא ודאי קשה לי מאוד כיו"ר, אבל היא מתבקשת בצוק העתים הנוכחי. נועצנו בנושא גם עם חברינו למנהלת הליגות, ראשי אופ"א וראשי התאחדויות אחרות שקיבלו החלטות דומות. אני מודה לכל חברי ההנהלה על דיון ענייני, שהצליח להתעלות מעל אינטרסים צרים ולראות את המצב נכוחה. ברור לי כי יהיו מי שאינם מרוצים מההחלטה האמורה, אבל אני סמוך ובטוח כי מידת נכונותה ונחיצותה יתחוורו גם להם בחלוף הזמן.

באופן אישי, זהו יום לא פשוט עבורי, כמי שמאמין, שואף ופועל תמיד להכרעות ספורטיביות על כר הדשא, אלא שחוסר היכולת לנוכח משבר הקורונה להיות על כר הדשא חייב קבלת החלטות והכרעות על השולחן. מנהיגות אמיתית יודעת להכיר במצב לאשורו ולפעול באופן אחראי. את זה עשתה הנהלת ההתאחדות היום.

אני משוכנע כי מדינת ישראל והכדורגל שלנו יצלחו את משבר הקורונה ומאמין כי ההחלטה שהתקבלה היום תסייע משמעותית להתארגנות מטיבה לקראת עונת המשחקים הבאה. ההתאחדות תמשיך לשקוד על פיתוח וקידום הכדורגל גם בנסיבות המורכבות הללו. לכן החלטנו גם היום להמשיך לבחון יחד עם הגורמים הבכירים ביותר במדינת ישראל, רפואיים ואחרים, חזרה למשחק בפורמטים יזומים של ההתאחדות – טורנירים, משחקי ידידות וכו' – עוד לפני פתיחת עונת 2020-2021, שייתכן אף כי פתיחתה תוקדם במידת האפשר. מוכרת לי היטב התשוקה של שחקנים בוגרים וצעירים, של מאמנים ובעלי תפקידים אחרים בענף, גברים ונשים כאחד, לחזור למשחק שכולנו כל כך אוהבים. היום יותר מאי פעם".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
ליגה הלאומית כן ממשיכה
(דוד : 16:05 13-04-2020)
ליגה א נשאר 7 משחקים בלבד. יש כול משחק ליגה א 200 אוהדים אפשר לשחק ללא קהל פעמיים בשבוע. בליגה הלאומית מה שונה ליגה א.
2
ליגה הלאומית כן ממשיכה
(דוד : 16:16 13-04-2020)
ליגה א נשאר 7 משחקים בלבד. יש כול משחק ליגה א 200 אוהדים אפשר לשחק ללא קהל פעמיים בשבוע. בליגה הלאומית מה שונה ליגה א.
3
אורן כנס
(דודי: 19:44 13-04-2020)
אורן יצאת סמרטוט זה מה שקורה שאתה מישר קו עם כל הנוכלים ,בליגות הראשונות.לא נגעת חשבנו שתהיה שונה מקודמיך .פחדן.
4
צודק
(מאמןדרומי: 21:48 13-04-2020)
בימים שכל העולם מתעסק איך לישרוד את היום מה שהוחלט בהחלט הגיוני תחשבו טוב רק בריאות וכל מי שהתמזל מזלו עלה ליגה רק בריאות ותמשיכו הלאה שנה הבאה בעז"ה
5
לא הוגן
(יעקב: 22:40 13-04-2020)
כל הקבוצות צריכות להגיש תביעה ייצוגית נגד המהלך הזה ותביעה מה ההתאחדות את כל הכסף שהקבוצות השקיעו בקבוצות שלהם במהלך העונה בית המשפט ידחה פה אחד את הפתרון הלא הוגן הזה
6
ביזיון
(עבד: 05:36 14-04-2020)
אני קורה מכאן לאדון אורן חסון ההחלטה שלך שגויה ואין כמותא חייבים לחכות כמו ליגת על והליגה לאומית מה הבדל הליגות הנמוכות בשטחים מה דבריי ההבל הזה בושה וחרפה צריך לחכות נקודה ולזה בטח יש פתרון אבל לא הפתרון שהתצע אדון חסון פשוט מאוד ביזיון ועוד איך
7
החלטה לא מקצועית
(ישראל : 10:41 14-04-2020)
אדון יו"ר נכבד זאת אחת ההחלטות הכי מזלזלת במועדונים השחקנים המאמנים ובילדים בעיקר שיושבים בהית בתקופה הזאת ומתאמנים לבד ורק צמאים לחזור ואתה יושב במשרד ושולף הודעה לסיום העונה איפה הרוח ספורטיבית מה היה קורה עם העונה הבאה תתאחר נהיית נותן לסיים עונה
8
החלטה מקצועית חכמה והגיונית
(אנדריי מלינוב: 22:37 14-04-2020)
צל"ש להחלטה. בסד הנתונים בו משרד הבריאות לא רואה את הליגה מתחדשת לפני יוני..אין ברירה להחליט מעכשיו הכל. המגרשים,הסגלים,התקציבים חייבים להיות מטופלים מהיום.
9
החלטה מקצועית חכמה והגיונית
(אנדריי מלינוב: 22:37 14-04-2020)
צל"ש להחלטה. בסד הנתונים בו משרד הבריאות לא רואה את הליגה מתחדשת לפני יוני..אין ברירה להחליט מעכשיו הכל. המגרשים,הסגלים,התקציבים חייבים להיות מטופלים מהיום.
10
צודק
(עיסויים וטיפולי גוף: 00:03 15-04-2020)
מסכים איתה הבריאות חשובה בואו לטיפולים
11
ומבין שאנשים עדיין אשכרה לא קלטו שהעולם יראה אחרת אחרי הקורונה ודבר אחרון שיש לחשוב עליו עכשיו זה כדורגל.
12
לאומית
(חן אהרון: 12:51 28-04-2020)
ממליץ מקום ראשון והשני עולים ליגה . מקום אחרון אשקלון תתמודד על הישארות בליגה מול מי שיינצח בין מקומות השניים בליגה א' ,כאוכב או מרמורק.

סקר דאבל פס

נכון לעכשיו, איזה קבוצה נראת בדרך הבטוחה לעלות לליגה הלאומית בעונה הבאה?