אח לנשק ואח ללב- תום מדהלה על גל קובי ז"ל

חברות חזקה מתמיד. מדהלה עם גל קובי ז חברות חזקה מתמיד. מדהלה עם גל קובי ז"ל
החלוץ, תום מדהלה, עבר רגעים גדולים בכדורגל ובחיים אבל רגע אחד עוצמתי ועצוב היה בזמן שירותו בצה"ל. לרגל יום הזיכרון בחר מדהלה לזכור את החלק הטוב בחברו הקרוב גל קובי ז"ל

החיים הם כמו גלגל ולצד רגעים שמחים יש גם רגעים עצובים אבל יש רגעים שמעצבים אותך לכל החיים. הרגע ששינה אותי, עיצב אותי וכמובן גרם לי לקחת בפרופורציות הכל בחיים זה השירות הצבאי שלי. בגיל 18 החלטתי לעשות סטופ עם הכל, ומבחינתי הכל זו הקריירה ככדורגלן.

החלטתי שאני אלך לשרת את המדינה שלי, אעשה הכל כדי להיות הכי טוב והכי מועיל כמו שעשיתי בכל משחק ואימון עד אז.  התגייסתי לגבעתי, לוחם. עברתי את המסלול, עשיתי קורס מפקדים ואפילו נהנתי מתקופה בה הייתי מפקד טירונים.

כעבור חצי שנה הגעתי לחפ"ק מג"ד בגדוד רותם, קשר של המג"ד דאז, דולב קידר, זכרונו לברכה. למדתי המון מהתפקיד, עשיתי ימים כלילות על מנת לתת את כל כולי גם כשהיינו ישנים שעה או שעתיים בלילה. לאחר כשנה בחפ"ק גל קובי הגיע לחפ"ק, ב' קודקוד או בשמו המוכר יותר נהג מבצעי. אני וגל מהרגע הראשון התחברנו. הוא היה שחקן כדורגל ושופט בתחילת דרכו, אהב את המשחק ותמיד אמרנו שנשתחרר נחזור לדבר הזה שאנחנו כלכך אוהבים.

ישנו ביחד, חלקנו את אותו הציוד ובעיקר עברנו כלכך הרבה שהפכנו להיות ממש אחים לנשק, פשוטו כמשמעו. ב22.9.13 במהלך יום שיגרתי בחברון (מי שמכיר את חברון יודע שיום שיגרתי הוא התפרעויות וחסימות כבישים, זריקת בקבוקי תבערה וכו), גל חטף כדור צלפים ונפל לקרקע. הוא נפצע באורח אנוש ונפטר.

ביום הזה נפל עליי עולמי, גל היה אחי הקטן, לכל דבר ועיניין. התחושה הזו שאתה לוקח את חבר שלך בארון בלוייה זו הרגשה שלא תצא לי מהראש, תישאר חקוקה לעד. גל היה ילד פלא, מצחיק בטירוף, ואחד שלא משנה מתי ואיך הוא יעזור או ינסה לעזור ללא דופי.

לי ולגל היו כלכך הרבה סיפורים ביחד, אם זה ביום ספורט שפשוט עשינו קרקס לכולם בתחרות כדורגל או סתם לשבת אחרי לילה של מעצרים ולשחק בסוני במקום ללכת לישון כמו אנשים נורמלים.

גל היה וישאר לעד אחי הקטן לנשק. לעד אזכור ואזכיר אותו ותמיד אתייעץ איתו לפני כל החלטה. כשחזרתי לשחק אחרי הצבא הבטחתי שלפני כל משחק שאעלה ארים ידיים לשמים ואבקש ממנו לשמור עליי. אני עושה ואעשה את זה עד יומי האחרון בכדורגל.

מכאן רוצה למסור לכל משפחות הנופלים שידעו ימים של אושר ושהזיכרון תמיד ישאר בליבם ומחשבתם, הגיבורים האלו הם אבני היסוד של המדינה שלנו וגל הוא אחד מהם.

אזכור ולא אשכח אותך אחי הקטן, אזכור ולא אשכח.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מחזקים
(חולוני: 07:17 28-04-2020)
אותך תום, ואת מישפחת קובי יישר כוח !
2
מרגש
(אדום כהה: 09:44 28-04-2020)
תום ריגשת מאד. אין ספק שהאישיות שלך מעוצבת נכון. מאחל לך הצלחה. תהי נפשו של גל צרורה בצרור החיים.
3
תם מהדלה
(התרנגול: 19:34 30-04-2020)
לא מכיר אותך אישית...מכיר מהמגרשים כששיחקת נגדנו...אתה אדם מופלא...בהצלחה בכל...הכדורגל באמת שולי.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?