ציון טוויטו: "איבדתי חבר והעולם איבד איש ענק", מערבי: "הוא השפיע הכי הרבה על החיים שלי"

עולם הכדורגל באבל. סוויסה עם מאמן הכדורגל מומו ניסטל עולם הכדורגל באבל. סוויסה עם מאמן הכדורגל מומו ניסטל
אנשי כדורגל בכירים בכדורגל הישראלי נפרדים מאחד האנשים המיוחדים בכדורגל הישראלי. קרן: "קשה לי לדבר על אילן בלשון עבר"

עולם הכדורגל והליגות הנמוכות באבל כבד על לכתו של המאמן, אילן סוויסה, שמעבר לאיש כדורגל היה גם דמות נערצת בכל קבוצה בה שיחק ואימן. סוויסה בן ה-45 נלחם במחלה הקשה והתעקש לאורך התקופה להיות בקשר עם עולם הכדורגל.

סוויסה היה בין הבודדים לו היו חברים בכל הליגות ומכל המגזרים. אחד מחבריו הקרובים היה עידו קרן שספד לו: "אילן היה בשבילי אח, חבר ואיש יד ימיני וקפטן של קבוצת חופים שלי. היינו חברים ממש קרובים ועוד הספקתי לבקר אותו אתמול והלב שלי נקרע כי איבדתי חבר כמו אח ולא מאמין שאני מדבר על אילן בלשון עבר".

אחד השחקנים שהיו קרובים לסוויסה בשנים האחרונות הוא הקשר, אהוד מערבי, שנשמע כואב: "למרות הקורונה ולמרות העובדה שאילן היה בקבוצת סיכון לא יכולנו שלא לבקר אותו בתקופה האחרונה ולצערי ראינו את ההתדרדרות במצבו והייתה הבנה שהגרוע מכל יגיע. אין לי ספק שנישאר מחוברים למשפחתו שהפכה גם למשפחתי. אילן היה אדם שהשפיע הכי הרבה על החיים שלי".

מי ששיתף פעולה שנים עם סוויסה, היו"ר של הפועל כרמיאל צפת בעבר ציון טוויטו, ספד למאמן: "אילן היה אדם מיוחד וידע להפוך דברים קשים לקלים שלא צריך להתווכח יותר מדי והיה גידל את הדור הבא ותמיד דאג לחברים ודאג לקבוצה וזו אבידה ענקית והוא היה הפנים של ליגה בשנים האחרונות. איבדתי חבר קרוב והעולם איבד איש ענק".

המנהל המקצועי של הפועל חדרה, שרון זהביאן, אמר: "אני משתתף בצער המשפחה וכואב לי לאבד אישיות בלתי רגילה ומיוחדת בנוף הכדורגל". 

סוכן השחקנים, אורן דניאל, אמר: "מעבר לאיש מקצוע איבדתי חבר קרוב לחיים שלא מעט היו לנו שיחות על החיים ולאו דווקא על כדורגל. משתתף בצער המשפחה ובצערו של אחיו שרון שהאישות של השניים מיוחדת בכדורגל הישראלי".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אורן דניאל
(מיקוש: 18:52 01-05-2020)
אלוהים בשמים ישלם לך מזומן אורן דניאל
2
חבר יקר
(חיים אברהם: 08:25 02-05-2020)
מסכים עם כל מילה שציון טויטו אמר וכל מילה נוספת מיותרת. אדם, שחקן ומאמן ענק שיזכר ויחרט בלב רבים מאד בעולם הכדורגל. יהי. זיכרכך ברוך.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?