מוטי קריספיל: "לא העריכו אותי במגדל העמק. לקחו אותי כמובן מאליו"

"תמיד הייתי מספר 2 מבחינת ההנהלה". קריספל (דאפר מחאמיד)
בלעדי. המאמן מוטי קריספיל עבד שנים רבות במגדל העמק ותמיד נחשב לאיש מערכת אבל העונה לראשונה מזה הרבה שנים עזב את המועדון ועזב עם בטן מלאה

למרות עונה לא טובה מבחינה מקצועית, מועדון הכדורגל של הפועל מגדל העמק נחשב כמועדון יציב בליגה א' עם ניהול הוגן ומחושב, כאשר יש הרבה סבלנות כלפי צוות מקצועי והשחקנים ולכן לא מעט אנשים התחברו למקום ואף נשארו שם זמן רב.

אחד כזה היה מוטי קריספיל שבמשך מספר שנים שימש כאיש אמון במערכת ומדי פעם שימש כמאמן זמני וכף גם העונה כאשר החליף את אילן סוויסה ז"ל. לאחר מספר מחזורים ובאופן מפתיע נפרד קריספיל מהמועדון. לאחרונה שמר המאמן בטן מלאה על ההתנהלות כלפיו מאנשי מגדל העמק וכעת בראיון מיוחד ל"דאבל פס" מספר את הצד שלו ולפיו נראה כי לא יחזור למועדון בשנים הקרובות.

מוטי מה לא הסתדר העונה במגדל העמק?

"אני חושב שמידי שנה מרחפת במגדל העמק התחושה שלפני כמה שנים הגענו למשחקי מבחן, כעת מידי שנה מחליפים פה כמעט את כל הסגל ולוקח זמן רב להתחבר לשחקני הבית אך ברגע שזה קורה שוב מחליפים שחקנים".

שימשת במהלך העונה כמאמן ראשי והחלטת לעזוב. למה?

"החלטתי לעזוב כי לא העריכו אותי מספיק ותמיד לקחו אותי כמובן מעליו וזה לא התאים לי. באיזשהו מקום אני כועס גם על עצמי כי לא יכול להיות שתמיד מגיעים מאמנים וכאשר לא הולך אז תמיד בטוחים שמוטי יחליף כל מאמן ויאמן כמה משחקים ואז יגיע מישהו אחר. קיבלתי הבטחה שאני אהיה מאמן ראשי ואבנה קבוצה אבל תמיד הייתי מבחינת ההנהלה כמספר 2. כשהיה צריך לתת בראש אז מוטי קריספיל היה מקבל הכי הרבה ושלא יבינו לא נכון, אין לי בעיה עם ביקורת אבל מילא הייתי מתחיל את העונה ובונה את הקבוצה אז הביקורת הייתה מוצדקת אבל זה לא קרה. לאורך כל הדרך הרגשתי שלא סמכו עלי מהתחלה וחיכו לנפילה שלי. בכלל שהיו מאמנים אחרים אז חברי הנהלה כלל לא היו מגיעים לאימונים ואצלי חברי הנהלה היו מגיעים לאימונים ומביעים טענות ולעולם לא אמרו מילה טובה. אימנתי שבעה משחקים ולאורך כל הדרך היו לא מעט בעיות מחוץ לכדורגל והראש לא תמיד היה שם והייתי צריך לדאוג לדברים נוספים".

אלו בעיות ובכלל לדעתך השארת קבוצה טובה?

"אני בטוח שהשארתי קבוצה תוססת ושמחה וגם מקצועית שיניתי מערך ובחמישה משחקים כבשנו 15 שערים. לקחתי קבוצה כאשר חדר ההלבשה היה מפורק ואני אומר את זה עכשיו כאשר היו שחקנים שלא אמרו 'שלום' אחד לשני ואז הפסדנו שני משחקים לדבוריה וצור שלום והרמתי טלפון ליו"ר והחלטנו שאעשה שיחות אישיות בכדי לסדר את העניינים וגם על זה לא קיבלתי שום מילה טובה. מצד שני כאשר קיבלתי הודעות חמות משחקנים שציינו כמה למדו ממני אז הבנתי שהדרך שלי נכונה".

מה אתה חושב על ההחלטה של ההתאחדות לסיים את הליגות מוקדם מהרגיל?

"לדעתי החלטה נכונה כי אף אחד לא ציפה לנגיף בסדר גודל כזה ואני מברך את איכסל וכפר שלם על העלייה והלוואי שנחזור בהקדם למגרשים".

איך אתה רואה את העתיד האישי שלך?

"אני יכול לשתף שקיבלתי הצעה לשמש כעוזר מאמן של מסאי דגו בהפועל פתח תקווה ובדיעבד זאת הייתה טעות לא לקחת את זה כי שמרתי אמונים למגדל העמק אבל מצד שני ברגע שאימנתי שזה בכלל לא היה נעים לשמוע שההנהלה יושבת עם מאמנים אחרים. לצערי הקורונה עצרה את הכל וכרגע אני ממתין להצעות לקראת העונה הבאה ואבחן כל הצעה בהתאם".


ממגדל העמק נמסר בתגובה: "הפועל מגדל העמק מאחלת המון בריאות והצלחה למוטי קריספיל".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מוטי תלך לפתח תקוה
(חיים: 12:48 05-05-2020)
תתקדםתלזור למגדל עוד 3 שנים
2
מאמן מצויין
(חיים: 18:35 05-05-2020)
אחד שיודע ומבין דבר אחד מאמנים הטובים והיסודיים שיש שווה ליגה בכרה יותר אחלה גבר יודע ובטוח שיצליח במועדון אחר המון הצלחה מגיע לבחור
3
חבל מאוד כישרון גדול
(פיני: 01:12 06-05-2020)
מגיע לו להיות מספר 1 בחור מצויין פיספוס של מגדל העמק מאחל לו בהצלחה מכל הלב

סקר דאבל פס

נכון לעכשיו, איזה קבוצה נראת בדרך הבטוחה לעלות לליגה הלאומית בעונה הבאה?