ארגון השחקנים שלח מסר לקבוצות: "דורשים לפתור את תשלום יוני לפני חידוש הליגה"

רוצים שכר? שחקני סכנין (ברני ארדוב) רוצים שכר? שחקני סכנין (ברני ארדוב)
בקרב מספר רב של קבוצות הליגה הלאומית זועמים על המתווה לחזרת הליגה וחוששים מקריסה כלכלית

מנהלת ליגות הכדורגל ומשרד הבריאות אומנם הודיעו על מתווה לגבי חידוש הליגות המקצועניות בישראל, אבל בקרב קבוצות הליגה הלאומית יש לא מעט כעסים על ההחלטה ובעיקר על המתווה שלטענתם מפלה אותם.

המתנגדים מדברים על שתי סיבות עיקריות: הראשונה היא הבידוד אותו דורשים במשרד הבריאות כאשר גם שחקנים וגם אנשי המועדון ייכנסו מיום ראשון לבידוד ביתי של חודש וחצי עד סיום הליגה. באותן קבוצות סיפרו כי מספר רב של שחקנים ומאמנים מחזיקים במשרה נוספת ולכן הם לא יוכלו להתפרנס וייפגעו כלכלית מהמצב. "לא יכול להיות שגורמים לנו שוב להיכנס לחודש וחצי לבידוד ביתי. במה שאנחנו שונים מאנשים אחרים שהולכים לשווקים או מורות או גננות שמלמדות בבתי ספר. זה הזוי" אמר אחד השחקנים.

סיבה נוספת שגרמה לכעס בקבוצות היא העובדה כי הקבוצות צריכות לשלם חודש נוסף משמע חודש יוני בו ייערכו המשחקים. בינתיים ארגון השחקנים כבר הזהיר את הקבוצות כי במידה והנושא לא יסודר בקרוב יהיו לכך השלכות.

"ארגון השחקנים דורש מהקבוצות לפתור את העניין בזמן הקרוב ביותר", נכתב בהודעה. "ולא להשאיר את השחקנים בחוסר ודאות, באשר לשכר המגיע להם לאור חזרתם למשחק פעיל". עוד טען הארגון: "נדגיש, כי הארגון מגבה את המנהלת על פעילותה לחידוש הליגות, המבטיחה את עתיד הקבוצות והשחקנים".

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, אמר: "השחקנים צריכים לקבל שכר עבור העבודה שלהם, תנו להם לחזור לשחק בראש שקט. אל תפגעו בשחקנים ובאוהדים של הליגה הלאומית, כי פשוט לא ניתן לכם להרוס אותה. ארגון השחקנים לא יוותר בעניין הזה".

ראש חטיבת הספורט, ניר אלון, הוסיף: "בתקופת המשבר כל הקבוצות הוציאו שחקנים לחל"ת, כאשר המדינה שילמה משכורות לחודשיים בזמן שקיבלו את ההקצבות בזמן. בניגוד לליגת העל, אין אלמנט של מכירת כרטיסים ברוב קבוצות הליגה הלאומית. אנחנו נעמוד על כך שקבוצות שלא יסכמו אתנו על תשלום שכר מלא בחודש יוני, לא יקבלו את כספי זכויות השידור. הקבוצות בענפים המובילים בישראל - הכדורגל והכדורסל - צריכות לחזור לפעילות באופן מלא".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כל הכבוד לארגון השחקנים
(דולי: 15:00 08-05-2020)
ההחלטה לחדש את הליגה כנראה נובעת מאינטרסים של 2/3 קבוצות כשהעומדת בראש המאבק ניצבת נצרת עילית, שגורמת לתוהו והבוהו שעוד צפוי בליגה הלאומית. ולכן יש לבטל את העונה ומייד ! טובה שעה אחת קודם

סקר דאבל פס

נכון לעכשיו, איזה קבוצה נראת בדרך הבטוחה לעלות לליגה הלאומית בעונה הבאה?