נבחרי העונה: ליגה ב' צפון א'

בדרך לכבוש את ליגה א'. שחקני מג'דל כרום (מחאסן נאסר) בדרך לכבוש את ליגה א'. שחקני מג'דל כרום (מחאסן נאסר)
נגיף הקורונה סיים את העונה מוקדם מהצפוי ובכך שלח את איחוד בני מג'דל כרום לליגה א' צפון, ולכן עכשיו זהו הזמן לבחור את המצטיינים של העונה

עונת המשחקים 2019/2020 תיזכר ללא ספק כאחת העונות המוזרות בליגות הנמוכות בישראל בשל העובדה שהסתיימה מוקדם מהצפוי, בשל התפשטות נגיף הקורונה וכאשר בכל זאת נקבעו עולות אך הוקפאו היורדות.

אתר "דאבל פס" בחר את המצטיינים, המאכזבים וגם את הקבוצה המפתיעה של העונה. אלו נבחרי העונה:
 
אליעזר בירקוביץ' (הפועל בועיינה) השוער של סגנית האלופה שיחק בכל המשחקים קבוצתו העונה בליגה (23 הופעות) בהן ספג 11 שערם בלבד, מהם 6 שערים מתוך 12 משחקי בית וחמישה נוספים במשחקי חוץ. אין ספק שברקוביץ' הוא שוער העונה שספג הכי פחות שערים, עם מאזן אדיר וממוצע ספיגות של 0.48 שערים למשחק.

מהראן אבו ריא (צעירי כפר כנא) שחקן הגנה מנהיג שיודע תמיד לשלב בין תפקידו על המגרש לבין מנהיגותו בקו ההגנה. אחת הסיבות שכפר כנא קבוצה עיקשת וחזקה נובעת בעיקר מהקשיחות בהגנה בהדרכתו של אבו ריא שרשם 22 הופעות העונה.

עבד חמודה (איחוד בני מג'דל כרום) כישרון צעיר ומבטיח שעליו מוטלת אחריות גדולה במשחק. מלבד העבודה ההגנתית הנפלאה, הוא ידע גם להצטרף למצבים הנייחים ולכבוש 4 שערים לאורך העונה. כבר מגיל צעיר הוא הראה את נוכחותו וחוכמת המשחק שלו, ללא ספק, חמודה הוא גורם מאוד משמעותי בעלייה של מג'דל כרום לליגה א' בתום העונה.

תאמר דיאב (איחוד בני מג'דל כרום) המגן בן ה-22 שיחק בכל המשחקים של האלופה (24) אשר ב-22 מהם הוא פתח בהרכב. קיבל תמיד את הקרדיט מהמאמן ובכל פעם ידע לספק את הסחורה ולאזן בין תפקידו ההגנתי לבין הצטרפותו להתקפות, דיאב כבש העונה גם 4 שערים.

טארק כיואן (איחוד בני מג'דל כרום) עוד שחקן צעיר ומוכשר שצמח במג'דל כרום, על אף שבתחילת העונה היה נכנס כמחליף במחצית השנייה, כיואן ידע להוכיח את עצמו בהרכב ולהשתלב במשחק הקבוצה בצורה המיטבית. הוא רשם 19 הופעות בהן כבש 3 שערים.

טארק כיואן (מחאסן נאסר)

שאדי חמודה (הפועל בועיינה) אחד השחקנים החשובים ביותר בהרכב של בועיינה לאורך העונה, שחקן שלא מפסיק לרוץ ולהניע את הכדור, יכולת טאקטית מושלמת ונסיון רב על כר הדשא, חמודה כבש 4 שערים ב-12 הופעות.

אסעד עמאשה (הפועל בועיינה) הפליימייקר האחראי על רוב ההתקפות של קבוצתו, הצליח להוסיף עוד עלייה לרזומה שלו. גם בימים פחות טובים של בועיינה עמאשה ידע להוביל את משחק ההתקפה דרך הזרירות והיכולת האישית הנפלאה שלו. בסך הכול יש לו 14 שערים העונה אשר את מחציתם כבש במדי בני ממב"ע הגולן.

אסעד עמאשה (מחאסן נאסר)

הישאם כיואן (איחוד בני מג'דל כרום) אחרי שעבר באמצע העונה מבני לוד מהליגה הלאומית למג'דל כרום מליגה ב', כיואן הוכיח שיש לו הרבה כדורגל ותרם רבות לקבוצתו במאבק הצמרת, מבחינתו סיפור העונה היה מושלם והסתיים באליפות מתוקה.

הישאם כיואן (מחאסן נאסר)

עודאי דראושה (אחווה כפר מנדא) מהיר וחרוץ ולא מפסיק לרוץ. השחקן המוביל של כפר מנדא כבש לא פחות מ-12 שערים ב-25 הופעות, כשליש מסך השערים של קבוצתו. בד בבד הוא תמיד נמצא לעזרת קבוצתו בהגנה ונהיה למנהיג במגרש.

עודאי דראושה (מחאסן נאסר)

פראס גנאיים (הפועל בועיינה) למרות שלא פתח את העונה בהפועל בועיינה, גנאיים הוא מלך השערים של הליגה עם 17 כיבושים ב-21 משחקים בלבד. נתון מדהים עבור החלוץ הפיזי וגבוה הקומה שהפציץ רשתות בכל דרך אפשרית, גם עם משחק הראש הנפלא וגם עם הרגל החדה.

אדהם גדבאן (בני מג'דל כרום) סגן מלך שערי הליגה, עם 15 שערים. גדבאן הצליח בכל פעם לתרגם את היכולת הנהדרת לכדורים ברשת. יודע להתמקם ולפרק הגנות. ידע לכבוש במזנים הקשים והו לו גולים מכריעים שהניבו נקודות חשובות מאוד לאלופה.


אדהם גדבאן (מחאסן נאסר)

מאמן העונה: חאתם כרים (איחוד בני מג'דל כרום)
עם סגל שחקנים מקומי, כרים הוביל את קבוצתו לעלייה לליגה א' דרך עבודה קשה, התמדה וצורת משחק מאורגנת. המאמן הצעיר של האלופה ידע לגבש את הסגל והראה שהעבודה של המאמן היה הרבה יותר מהנחיות והוראות. בנוסף לכדורגל ההנהדר שקבוצתו הציגה, כרים הבין את השחקנים והיה קרוב לליבם, וכשנדרש הוא ידע להיות נוקשה ונחרץ בהחלטותיו.

חאתם כרים (מחאסן נאסר)

שחקן העונה: פראס גנאיים (הפועל בועיינה)
מלך השערים של הליגה עם 17 כיבושים ב-21 משחקים בלבד. נתון מדהים עבור החלוץ הפיזי וגבוה הקומה שהפציץ רשתות בכל דרך אפשרית, גנאיים היה המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה והוא אחת הסיבות לעונה המצויינת של בועיינה.

פראס גנאיים (מחאסן נאסר)

תגלית העונה: מוחמד רפאעי (איחוד בני מג'דל כרום)
החלוץ הצעיר בן ה-20 של מג'דל כרום היה הקלף המנצח של קבוצתו. גם שפתח בהרכב וגם כשעלה מהספסל הוא תמיד שיפר את צורת המשחק של קבוצתו דרך המהירות וראיית המשחק שלו. רפאעי, רשם 25 הופעות בליגה בהם כבש 4 שערים.

מוחמד רפאעי (מחאסן נאסר)

הקבוצת המצטיינת: איחוד בני מג'דל כרום
אחרי חצי עונה תמונת האליפות הייתה ברורה לכולם, לאחר שמג'דל כרום והפועל בועיינה ברחו לליגה ופתחו פער גדול בצמרת. הקרב היה לוהט עד לרגעים האחרונים ושתי הקבוצות הציגו כדורגל אטרקטיבי ברמה גבוהה. אבל, מה שהכריע בסוף היו המפגשים הישרים ביניהן, מג'דל כרום ניצחה את בועיינה פעמיים,2:1 בבית ו-2:0 בגומלין בחוץ וסידרו למג'דל כרום את האליפות ואת תואר קבוצת העונה.

איחוד בני מג'דל כרום (מחאסן נאסר)

הפתעת העונה: צעירי סכנין
המצרטרפת החדשה לליגה הפתיעה את כולם עם סגל השחקנים המקומי והרחב, חבורת שחקנים שעלו מליגה ג' לליגה ב' ולא הפסיקו לחלום. עד למחזור העשירי, צעירי סכנין הוליכה את הטבלה. אבל שרשרת של 4 הפסדים ותיקו באמצע העונה, גרמה לקבוצה לאבד הרבה נקודות ולהתרחק ממאבק האליפות. קבוצה שבעונתה הראשונה בליגה ב' מסיימת במקום השישי היא בהחלטת ראויה לתואר הסוס השחור של הליגה.

אכזבת העונה: מ.ס. בני ממב"ע
אחרי 3 שנים בליגה ב', בני ממב"ע הגולן הפכה לקבוצה עיקשת וחזקה שתמיד זכתה לכבוד מהיריבות שלה. אלא שעונה הדברים התנהלו אחרת ובני ממב"ע מצאה את עצמה בסכנת ירידה. החבורה מהגולן סיימה את עונתה הראשונה בליגה ב' בחלק העליון של הטבלה ובעונתה השנייה הפסידה את העלייה לפלייאוף רק במחזור האחרון. בטח אחרי מסע קסום שלה בגביע המדינה לפני שתי עונות, היה מצופה ממנה הרבה יותר מזה. על אף היכולת הטובה בגביע המדינה, בני הגולן לא הייתה מספיק חדה העונה וסבלה מבעיות בהגנה ובהתקפה שגרם לה להסתבך בתחתית ולנו להעניק לה את תואר הקבוצה המאכזבת של העונה.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הבלם הכי טוב בליגה האחראי על ההגנה של מגד אלכורום לא נמצא מאוד מפתיע
2
עובדות
(גלזר אבי: 17:00 12-05-2020)
טארק כיוואן גדל במכבי צור שלום , שייך לאגודה והוא מושאל למג'דל כרום . נא לבדוק ליפני שכותבים שטויות .
3
מגד אל כרום
(סעיד: 21:34 12-05-2020)
עם כל הכבוד מי שעשה הכתבה לא התבסס על מקצועיות ואין לא מוסג מה קורה בקבוצות איחוד בני מגד אלכרום קבוצה עם הרכב נבחר ואי אפשר לתת לחלק מהשחקנים וחלק חשוב לא הזכרתם כמו בלאל בסע הקפטן מנאע חסן ועוד שחקנים שהובילו את הקבוצה לעליה
4
בן 20 שנה ויש לא 14 שערים ולא נמצא בושהההה
5
מפתיע
(כאבול: 01:59 13-05-2020)
בלם כאבול אחמד עליו מספר אחד בליגה הוא היחדי שנציח ובלם את מגד אלכרום
6
מקס פסטר התמנון
(מג'די: 14:18 13-05-2020)
הכתבה לא מקצועית. 80 אחוז מהעליה של הקבוצה בזכות השוער מקס התמנון. במשחק החשוב נגד בועיינה הביא עליה על צלחת זהב. וכך מתייחסים אליו. למה הוא לא מופיע בכתבה בכלל ולא נחשב למצטיין וללא תמונות שלו ובמיוחד בתמונה הקבוצתית. הוא לא מופיע.
7
לא יודעים חשבון
(אחד שיודע: 10:35 14-05-2020)
לכבוד ענאן עמאשה ודאפר מחאמיד כנראה בשיעורי חשבון לא הקשבתם ואני אסביר השוער מקס התמנון ממג'דל כרום שיחק 24 משחקים וקיבל 11 גולים ו במשחקי חוץ ו4 במשחקי בית כהיחס הוא 0.46 יש לפור לפי כרטיסשחקן ולא לפי הטבלה של הליגה ממתין לתגובתכם

סקר דאבל פס

נכון לעכשיו, איזה קבוצה נראת בדרך הבטוחה לעלות לליגה הלאומית בעונה הבאה?