תור הזהב של הכדורגל הישראלי

אייל לחמן (ערוץ הספורט) אייל לחמן (ערוץ הספורט)
אייל לחמן בטור אישי עם ניתוח מעמיק על החזרה של הליגה הלאומית, משחקי המבחן ומה מצפה לנו בליגה א'

הליגה הלאומית

אלו היו אמורים להיות הימים היפים של השחקנים הצעירים של הליגה הלאומית כשאנחנו על סף כניסה לעידן חדש, בו חלון ההזדמנויות לשחקנים צעירים עומד להפתח לרווחה. אחרי פגרה ארוכה ותקופת ההכנה זה אמור להיות תור הזהב של הכדורגל הישראלי.

בכל עונה בממוצע, מעל שליש מסגלי קבוצות ליגת העל מורכבים משחקנים ששיחקו עונה קודמת בליגת העל ובעונה הקרובה זה יגדל משמעותית. העונה הבאה קרובה, עוד 75 ימים היא תיפתח. לשחקני הליגה הלאומית עכשיו נותרה תקופה קצרה לפרוץ, לבלוט, להשקיע, להלחם, להוביל את הקבוצות ולפרוץ דרך אל התהילה שהיינה כל כך קרובה. מעולם התהילה לא הייתה כל כך קרובה.

הנה לכם הסיבה מדוע התקופה הקרובה תהיה תור הזהב של הכדורגל הישראלי:
לא בכדי אום אל פאחם נראית מצויין מול מכבי חיפה.
לא בכדי קטמון מביסה את רעננה.
לא בכדי בכפר קאסם ניכרת התלהבות של תחילת עונה באימונים.
לא בכדי בסכנין בטוחים שהם בדרך לליגת העל.
הליגה הלאומית כמרקחה.

ושימו לב לנתון נוסף: ישנם מועדונים שמאמנים חדשים הגיעו רגע לפני הפגרה והם מצפים לתת את חותמם. כך קרה  ברמת השרון, באום אל פאחם, בהפועל רמת גן, בהפועל פתח תקווה, בנוף הגליל ובלוד. מאמנים חדשים, רוח חדשה.

המבחנים

אם יש אימה שעדיין נותרה בלאומית היא אצל מי מהקבוצות יהיה משחק המבחן מול המנצחת בין כאוכב הפנטסטית למרמורק המנוסה. המקום ה-14 בלאומית מפחיד לא פחות מאימת הירידה, כי הרמה של שתי הקבוצות האלה מליגה א', הליגה שזכתה העונה לחשיפה חסרת תקדים ע"י ערוץ הספורט, חשיפה ששידרגה פלאים את רמתה. מליגה זו, שני המועדונים הללו, כאוכב ומרמורק, הם מודל למועדונים רעננים, תוססים ומי שמהם תפגוש את אחי נצרת, עפולה, בני לוד או כל קבוצת תחתית אחרת מהלאומית אז ליגה א צפוייה לדעתי לנצח.

אך כאמור, כדי לעמוד בציפיות ולנצח, יש לי תחושה ששתי קבוצות ליגה א' אלו לא מכינות עצמן כראוי. שחקנים כמו עבד מורגאן, וואהיל חרבאווי וקאסם נגאר מחד, ועידו אקסברד ואופיר חמו מאידך, דווקא בגלל היותם מנוסים, זקוקים לתקופת הכנה מדוקדקת. ההזדמנות הבלתי חוזרת למשחקי הכנה בשבועות האלה מול קבוצות ליגת העל מפוספסת ע"י אדהם האדייה וניסן יחזקאל והצוותים המקצועיים שהיו אמורים להתכנס ולתכנן כראוי תקופה נוחה זו בדרך לשני נצחונות, בדרך ללאומית.

ליגה א'

אחרי עונת השיא בליגה המעניינת בישראל זו הולכת להיות העונה שתשבור את השיא. בניגוד לליגה בלאומית, דווקא ליגה א' הראתה הרבה נסיון כשלא מעט מועדונים היו בעלי עוגנים של שחקני ליגת העל לשעבר.

כאשר נורדייה הגזימה עם שדרת שחקנים מנוסים, הקריסה באה מוקדם. איכסל עשתה זאת עם איזון בין סאמח לאגא בהגנה, בין חנוכה ואילון אלימלך לעבדאללה עזאם קדימה.

כמו כל שנה נראה שהעולות החדשות יתנו את הטון. בעוד דימונה מנוסה, עם קהל ואיצטדיון ביתי מובהק. הרי שפרדיס של פאיד חסון היא קבוצה ללא זהות של שחקני בית. יפה לראות כי מועדון קטן כמו צור שלום מגלה יציבות עם המשך העסקתו של המאמן, קובי דנינו, ועם מחלקת נוער מתקדמת ומושקעת.

בדרום תהיה הזדמנות חסרת תקדים למכבי הרצליה לחזור ללאומית. האחריות תמשיך ליפול על כתפיו של יוסי שבחון שסירב להצעה לאמן נערים בהפועל פתח תקוה והחליט להמשיך לשחק. מתוך פעילות ההחתמות של הימים האחרונים נראה כי ההגמוניה חוזרת לצפון.

טירה של עבד טיטי, חיים סירוטקין ועמאר מנסור נראית בשלה לעלות סוף סוף ליגה ולהחזיר את ימי הזוהר של מאהר אלטיטי, האח של הבעלים, ושל רז זהבי ,הקומישינר של ליגה א', שידע ימים יפים בשערה של טירה ונחשב כיורש של עזיז מנסור, שוער העבר האגדי וחבר ההנהלה הנוכחי.

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אוי לחמן אוי לחמן
(אסף: 20:23 24-05-2020)
אגא+ סאמח הם הבלמים של כאוכב איזה איזון מצאה איכסאל ביניהם