מיקי קופל יורה: "עזבתי כי יש מכירות משחקים לכאורה ואף אחד לא מטפל בזה"

פותח את הלב. קופל פותח את הלב. קופל
הספונסר הראשי של רובי שפירא חיפה עזב לאחר 17 שנים ומסביר את דעתו הקשה על ההתנהלות בליגות הנמוכות ומבין כי יהיה קושי רב לרובי שפירא להגיע לליגה הלאומית

פחות משבוע ימים עבר כאשר איש העסקים והספונסר הראשי של הפועל רובי שפירא חיפה, מיקי קופל, הודיע על עזיבתו.

קופל שניהל ב-17 השנים האחרונות גם בהפועל כפר סבא, עירוני קריית אתא, הפועל חיפה והפועל רובי שפירא החליט לשים סוף ולהתמקד בעסקיו הפרטיים. בראיון כנה ומיוחד מספר קופל על הסיבות שהביאו אותו וגם מדליק נורה אדומה על עתיד הליגות הנמוכות.

קופל סיכם את העונה האחרונה: "זאת הייתה שנה מאתגרת מלאת תקוות וציפיות לפתח שחקנים צעירים כאשר המטרה הייתה להגיע לפלייאוף העליון ושיתפנו שחקנים צעירים ממחלקת הנוער שלנו וגם של הפועל חיפה".

אז למה החלטת לעזוב?

"אחרי שנים רבות בכדורגל עשיתי חושבים והבנתי שהכדורגל חייב מקצה שיפורים בטח בשביל שאנשי עסקים ישקיעו ואם יש גידופים וטוקבקים ברמה נמוכה אז זה לא עוזר. זה טוב שתהיה אופוזיציה שתבקר אבל צריך לתת כבוד לאנשים שמשקיעים ממיטב כספם. סיבה נוספת היא שאין בקרה תקציבית בליגות הנמוכות והרבה קבוצות משלמות לכאורה במזומן וזה נותן להם יתרון כי אותן קבוצות לא משלמות מיסים ולראייה בקורונה היו שחקנים שלא יכלו לצאת לחל"ת כי הם לא מחזיקים בתלושים.

סיבה נוספת היא לכאורה 'מכירת משחקים'. זאת תופעה שקיימת וכאשר זה קורה אז כולם צוחקים ויש אינפורמציה אבל אף אחד לא מטפל בזה ואם ככה רוצים לקדם את הנוער אז יש כאן בעיה. ליגה א' הפכה בשנים האחרונות לבמה מצוינת לשחקני מחלקות הנוער לספוג ניסיון לקראת הליגות המקצועניות אבל הם גם סופגים תרבות רעה ואני בעיקר מדבר על המחוז הצפוני בליגה א' אבל משער שזה קורה בעוד ליגות".

דיברת בעבר שגם העולות נקבעות כבר בתחילת העונה?

"כמעט כל שנה יש פערים מטורפים בין תקציב של קבוצות וקבוצה ולא יכול להיות שזה יקרה בליגה לא מקצוענית. בליגות נמוכות צריך לפתח שחקני כדורגל אבל בתחילת כל עונה כבר נקבעת עולה על פי התקציב וזה גם מה שקורה בסיום העונה. התחרות היא לא ממש הוגנת ויש התנהלות מוזרה שקבוצות רבות לא משלמות שכר במשך חודשים אז איך מצפים שיהיה כאן כדורגל".

ובכל זאת לא חבל לעזוב פרוייקט כמו רובי שפירא?

"המועדון והעמותה הוקמה בשל סיבות טובות משמע לתת כבוד לרובי שפירא ז"ל וזה לא צריך לפעול על פי שנאה ובשנים שהייתי שם זה אכן לא היה ככה. לצערי גם כל הנטל הכלכלי נפל עלי וזה לבטח לא הוגן כאשר משפחת שפירא לא נרתמת ולא עוזרת ואני לא יכול לתמוך לבד". 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
עובדות
(גלזר אבי: 09:49 31-05-2020)
מכירות היו , יש , ויהיו . הגינות אין . איך בליגה המוגדרת כחובבנית יש שחקנים שמקבלים 20,000 שח נטו ביד בלי תלושים . מי מרוויח מהמצב ? החתולים השמנים בהתאחדות שכל מה שמעניין אותם זה מי נוסע לחול על חשבון הציבור .התעוררת מאוחר מיקי . החיידק חזק מהעובדות
2
לא מתאים לך מר קופל כנס
(ראדי: 15:45 31-05-2020)
מכירות? לא מתאים לך מר קופל מי מכר למי? אולי כאוכב מכרה לאיכסל חחחח בקה מכרה לטירה חחחח אולי גם הפועל חיפה מכרה למכבי ת''א בני זלפה קיבלה כסף לסיים בתיקו עם הקבוצה שלך .קשקוש !! חפש סיבות אחרות
3
תחזור בבקשה
(אריה: 16:14 31-05-2020)
4
כשחדרה עלו מכרתם את המשחק לכנא ואז במחזור הסיום פרקנו את צעירי כפר כנא 4-0.והרדנו אותם ליגה
5
גועל
(מכירות: 19:14 31-05-2020)
יש יותר ממה שחושבים בהרבה .ליגה ב הפכה להיות ליגה חולנית של מהמרים על תוצאות קרנות פאולים אדומים פשוט גועל .ליגה א תמיד הייתה נגועה אבל ליגה ב הייתה נקיה עכשיו .זה מצריך בדיקה רצינית של הגורמים הקשורים .
6
מדינה מושחתת
(גדליה: 19:41 31-05-2020)
אנו חיים במדינה מושחתת .והשחיתות מגיעה לכול מקום ,גם לכדורגל . בליגה א אין בקרה תקציבית ולכן אין פיקוח על כספים . הרמה המקצועית ירודה .חלק מהשחקנים מקבלים משכורות גבוהות יותר מליגה לאומית .
7
בכיין
(סמי שמעון: 19:45 31-05-2020)
אתה וכל החבורה ברובי שפירא, בכיינים. אם אתה אומר שהיו "מכירות" לכאורה, למה לא הגשת תלונה במשטרה?
8
תשפוט את עצמכא
(מנסור: 22:50 31-05-2020)
אתה ראשון שמכרת משחק למכבי כפר כנא לפני שנתיים בעזרת אבו יונס
9
נכתוב במקום אחר !
10
חיפה
(שושוחיפה: 19:47 01-06-2020)
איזה 17 שנה רובי לא קימת כולה היה שנה והרס הכול כמו אלי טביב רק שטביב עושה כסף בסוף וקופל קבלן הריסות
11
חתיכת אפס!
(ישראל ישראלי: 16:31 02-06-2020)
מכיר אותך טוב מאוד גם כשאימנת בהפועל חיפה הכל היה קומבינות ופרוטקציות! אתה אפס ואין לך מושג בכדורגל!! אתה קונה תפקיד מאמן או מנהל מקצועי בזכות הכסף שלך!! טוב עשה יואב כץ שהעיף אותך מהפועל חיפה !! חתיכת כלומניק!!

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?