המכתש מתעורר לחיים

משהו מיוחד קרה בגבעתיים כאשר התארגנות של מספר אנשי כדורגל תפסה תאוצה משמעותית בעיר, וכך נולדה לה קבוצה חדשה: "המכתש גבעתיים". המועדון פתח בין היתר קמפיין למימון המונים כדי להקים מגרש אימונים

 איפשהו באמצע יולי הנוכחי נפתחה לה קבוצה בפייסבוק בשם "המכתש גבעתיים", לא הרבה ידועו על מה מדובר אבל בכל זאת השם "המכתש" הוא שם מחייב. לאט לאט התחילו הפירסומים בתקשורת וברשתות החברתיות וקיבלנו תמונה יותר ברורה לגבי מי הם ה"מכתש גבעתיים".

אז בעצם מאוחרי הקבוצה עומדים אנשי הכדורגל אלדר פשכצקי, רוי גורניצקי, גיא שוסט, עידו פליישמן, אורי אלברג ואור גביש כאשר כל אחד מביא מהנסיון שלו ואהבה שלו למשחק או שכמו שאלדר פשכצקי אומר: "רגש זה הדבר הכי חשוב ולקרוא לקבוצה שלנו 'המכתש, זו מחווה למקום שבו התשוקה שלנו לכדורגל התחילה. זה נטו מהרגש".

הבעלים של המועדון, אלדר פשכצקי, מלווה על בסיס קבוע ילדים ברווחה בגבעתיים ועושה להם אימוני כדורגל, ולכן הוא כמה זה הכרחי וכמה הילדים רוצים לבטא את עצמם במגרש, לכן הוא רוצה שלאותם ילדים יהיה את המסגרת הנכונה ואת התמיכה שהייתה לו שהיה ילד.

את אלדר פשכצקי אנחנו גם מכירים מליגה א' לא מעט כאשר בשנים האחרונות הוא נחשב לאחד השוערים הטובים בליגה, ובשנה שעברה עלה עם כפר שלם ללאומית שם גם ישחק השנה. 

פשכצקי (הפייסבוק הרשמי הפועל רמת גן)

גיא שוסט הוא שועל קרבות ותיק בליגה הלאומית וליגה א' כאשר הפסיק לשחק בין היתר בהפועל רמת גן, מורשה רמת השרון, מכבי יפו וירמיהו חולון. שוסט בעונה שעברה שיחק בותיקי הפועל רמת גן אך כעת הוא יחזור למקורות כדי לאייש את עמדת המגן בקבוצה.

שוסט במדי מכבי יפו (לירן דורף)

רוי גורניצקי הוא יוצא מחלקת הנוער של הפועל רמת גן והספיק גם לשחק עם הקבוצה בליגה הלאומית, עבור רוי ששיחק בשנים האחרונות בליגת הכדורגל באולמות זו תיהיה חזרה רשמית אל כר הדשא לאחר היעדרות של מספר שנים.

לאוהדי הליגות הנמוכות בהחלט יש למה לצפות כאשר בסגל של הקובצה יש לא מעט שחקנים מוכרים וטובים שנכנסו לפרוייקט. בין השמות אפשר למצוא את מיכאל זנדברג, קארלוס צ'אקנה, אבי סופר, ליעד ברקוביץ, שלומי בן חמו ואסף כהן.

למרות שמדובר בקבוצה חדשה בהנהלה לא מורידים את הראש וחושבים קדימה: "המטרה השנה חד משמעית היא לעלות ליגה, ולהתנהל בצורה מסודרת כמו שמועדון כדורגל צריך להתנהל. אמנם הפרוייקט הוא כמחווה למכתש ולמען הקהילה בגבעתיים אך נעשה את הדברים בצורה המקצועית ביות כפי שאנחנו מבינים על מנת לעלות ליגה. במידה ונעלה ליגה וניחשף יותר לקהילה בגבעתיים נרצה לפנות לנוער בעיר ולהחדיר בו את החינוך והמשמעות כמסגרת שאפשר לקבל מכדורגל". 

אז התכנון הוא ששנה הבאה תהיו בליגה ב', חשבתם על זה? 
"בכל ליגה לא משנה מה הסגל שלך ברגע שיש עולה אחת המשימה מאד קשה וצריך לשמור את השחקנים ועל מתח מסויים במהלך עונה. זו משימה מאתגרת שיהיה מאד מעניין לראות איך נתמודד איתה השנה ולכן מבחינת ההנהלה נעמיד למאמן את הקבוצה הטובה ביותר וניתן לו את התנאים הכי טובים מבחינת המקצוענות וכמובן עבור ההנאה של כולנו. אנחנו רוצים להחזיר את התשוקה והרגש שחסרה בכדורגל הישראלי ושהיה במכתש. לגבי עונה הבאה זה כרגע כלל לא על הפרק מכיוון שאנחנו עוד מגייסים תקציב מלא למטרות של העונה הזו אך כמו שיש התגייסות מדהימה של כולם שבאה נטו מאהבה, אז אני בטוח שאם הדברים יסתדרו כמו שצריך נוכל להעמיד קבוצה ראוייה מעבר לליגות הנמוכות כי בהחלט יש לנו את הפוטנציאל לכך מבחינת משאבים. יש ספונסרים כמו יורו סיטי שעוזרים לנו כבר השנה, ועוד מספר ספונסרים שאנחנו בקשר רציף איתם ומאד מאמינים בקבוצה ובעתיד שלה ואין לי ספק שלבסוף כולנו נראה כאן משהו ייחודי ומיוחד עבור גבעתיים".

אחד השחקנים הבולטים במערך של ה'מכתש גבעתיים' הוא הבלם המנוסה, אבי סופר, שלו קריירה מרשימה בהפועל רמת גן כאשר בין היתר שיחק בהפעול רעננה, הפועל רמת השרון והפועל כפר סבא.

סופר הסביר מה משך אותו להכניס לפרוייקט של ה'מכתש': " זכיתי לשחק במכתש במדי הפועל ר"ג כך שתחושת השייכות למכתש קיימת. שיתפתי פעולה עם אלדר בהפועל רמת גן ורציתי לתת גב למיזם שלו, אך עם הזמן זה הפך להיות רציני יותר. יש דברים שנחקקים בזכרון והאווירה במכתש היא לגמרי משהו שנחקק".

אז איך אתה רואה את העונה הקרובה?
"מרעיון על הנייר זה הפך להיות משהו עם ציפיות לא קטנות, דברים שאנחנו ידענו לעשות ועשינו בעבר, בוא נראה שהמיזם הזה יתאחד ויהפוך מאוסף של שחקנים לקבוצה אחת ובאמת נוכל לעמוד בציפיות שיש מאיתנו".

במידה ואתם מעוניינים להיות חלק מהפרוייקט של ה'מכתש', בקבוצה פתחו מימון המונים כך שכל אחד יכול לתרום את חלקו: headstart.co.il/project/58953.
 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
כמה קבוצות ברמת גן
(שולי: 09:58 25-07-2020)
יותר מידי קבוצות ברמת גן
2
די נו בחייאת
(אורדון: 12:19 25-07-2020)
לילדי העיר יש את הפועל רמת גן גבעתיים 60% ממחלקת הנוער בנויה מילדי העיר אחוז הכי גבוה אי פעם גם שהיינו בימי המכתש. על מי אתם עובדים אנשים לא מטומטמים. ילדי העיר מקבלים הכל בהפועל רמת גן גבעתיים כל מה שילד זקוק לו.
3
עכשיו להתקרבש בליגה ג'..מלא קבוצות ליגה ג' ברמת גן /גבעתיים ...סתם להקים עוד ועוד יש הפועל רמת גן מה צריך הפועל ר"ג 2?נדבקתם בוירוס השיכפול המיותר.
4
אם זכרוני אינו מטעני
(הוגה דעות: 14:46 25-07-2020)
היתה בשנות השישים קבוצה בשם הפועל גבעתיים בליגה א דרום ואם זכרוני אינו מטעני היא התאחדה עם הפועל רמת גן.
5
כל השאר חרטא
(רק הפועל ר״ג גבעתיים: 19:42 25-07-2020)
מי צריך עוד קבוצה בעיר בת 50 אלף תושבים ללא מגרש אחד תקני לרפואה וכשיש הפועל ר״ג גבעתיים מועדון נפלא בעל ערכים וכבוד שמחנך בני נוער בצורה מעוררת כבוד. בני משחק שם
6
די מספיק
(דלפון ...יעקב ...כופר הישוב : 19:45 25-07-2020)
מיותר .. אני סימי ואריה לא בעד
7
לא ברור בשביל מה צריך את זה
(אורדון: 20:50 25-07-2020)
האוהדים של הפועל ר"ג גבעתיים לא יצטרפו לזה כי הקבוצה חיה ובועטת והולכת להתמודד על עלייה לליגת העל השנה
8
ל-1: פחות מדי
(שמעון ביטון: 07:47 26-07-2020)
ברמת גן יש בערך 160,000 תושבים. גם עשר קבוצות זה פחות מדי.
9
ומסודרת עים קהל טוב ללא גורמים בעיתים ובעלים מסורים .חלקות נוער וילדים אידיוט מי ששם שם שקל על גחמה מצחיקה כזו.במיוחד בזמנים כאלה של קורונה .מחר שחקן עבר בהכח יקים את הכח גלי גיל ע"ש המגרש בבורסה אין לזה סוף .
10
כל הכבוד
(רמזי: 18:16 26-07-2020)
שם המכתש הוא חשוב. מה יש להפועל ר"ג לדאוג ? במקום לפרגן אז מלכלכים. אני לא מתפלא כי אני יודע מי עומד בקוקפיט של הפועל ר"ג.
11
להתרגש מהשם "המכתש בגבעתיים"
(פופאי המכתש בגבעתיים: 18:39 03-08-2020)
ל 4 פעם היתה הפועל גבעתיים היא לא התאחדה עם הפועל רמת גן אלה התפרקה ורוב שחקניה עברו להפועל רמת גן.

סקר דאבל פס

מי הקבוצה שהפתיעה עם פתיחת העונה יותר מכולם?