שחקני הליגות הנמוכות נגד דחיית הליגה: "לא יכול להיות שכל עולם הכדורגל יפתח ואנחנו נחכה"

עומד בראש המחאה. אלסברי (אמיר אזון) עומד בראש המחאה. אלסברי (אמיר אזון)
לאחר הודעת ההתאחדות לכדורגל, התארגנו מספר שחקנים בכירים כמו בר אלסברי, אוהד קדוסי ואבירם ברוכיאן במטרה להקים איגוד שחקנים חדש כאשר השלושה יעמדו בראש מחאת השחקנים

דרמה גדולה בליגות הנמוכות סביב דחיית הליגה לחודש אוקטובר. לאחר שפרסמנו בימים האחרונים אז ראשי קבוצות בליגה א' מתכוונים להקים מנהלת חדשה שתציג אותם מול ההתאחדות, וכעת מגיע גם תורם של השחקנים שמתכוונים לפתוח במחאה קולנית הרבה יותר כבר בימים הקרובים.

בקרב השחקנים הופתעו מההחלטה לדחות את הליגה במיוחד כאשר שאר הליגות צפויות להיפתח בזמן במיוחד ליגות הנוער והנערים. מי שמוביל את המחאה הוא קשר ירמיהו חולון, בר אלסברי, כאשר הוא ייעשה זאת בצוותא עם שחקנים בכירים בליגה א' כמו יוסי אסייג, אוהד קדוסי, אהוד מערבי ושלומי מראד מתוך מחשבה ברורה להקדים את הליגה עוד לפני חגי תשרי.

קדוסי. גם לו נמאס מההתנהלות של ההתאחדות (PayPerLens)

"לא יכול להיות שכל עולם הכדורגל ייפתח ואנחנו נחכה. מי מבטיח לנו שהליגה בוודאות תיפתח באוקטובר. למה אנחנו שונים משאר הליגות ושאר העולם כאשר אין סגר וגם חדרי הכושר ייפתחו בקרוב. זה הזוי" אמרו הבוקר השחקנים.

בר אלסברי מסר בשם השחקנים: "פתיחת ליגת הנוער והילדים זה הקש ששבר את גב הגמל מבחינתו שחקני ליגה א'. לא יתכן שיספרו לנו סיפורים על בידוד, זה בלוף. אנחנו דורשים שיחזירו לנו את הליגה במיידי! אנחנו כבר 5 חודשים בלי פרנסה עד אוקטובר זה 8 חודשים בלי פרנסה ולאף אחד לא אכפת! אין לנו ממה להתקיים! אין סיבה שכל הליגות יפתחו ורק אותנו ישלחו הביתה. אם יהיה סגר כללי לכולם אז גם אנחנו נלך לסגר כללי כל המשק במדינה עובד כרגיל מסעדות בתי מלון מכוני כושר יפתחו מיום ראשון הקרוב ים קניונים הכל פתוח ורק ליגה א רוצים לדחות".

הצטרף למאבק צודק. שלומי מראד (דאפר מחאמיד)

עוד אמר אלסברי: "רק שחקני ליגה א' עוצרים את התחלואה? הגיעה הזמן שההתאחדות תשמע את קול השחקנים, נמאס לנו לשמוע סיפורים מההתאחדות! שיראו לנו את אישור משרד הבריאות לפתוח את ליגות הנוער,נעמוד באותם כללי בטיחות שידרשו בדיוק כמו ליגת הנוער, שלא ימרחו אותנו יותר רוצים לראות אישורים! מסעדנים החליטו שהם לא מסוגלים לעמוד בזה כלכלית גם אנחנו לא מבקשים לשנות את ההחלטה באופן מידי ולפתוח את הליגה בזמן ללא דחיות אנחנו מתאגדים בימים אלו כל שחקני ליגה א' דרום וצפון כאחד מעל 700 שחקנים להוביל מהלך מחאתי נגד ההחלטה הזאת ואם נצטרך גם נבוא כל השחקנים כולל המשפחות שלנו להפגין מול משרדי ההתאחדות עד שיסבירו לנו למה ליגות הנוער כן ואנחנו לא רוצים תשובות לא סיפורים".

בקרב השחקנים גם שלחו מסר ברור להמשך: "אנחנו לא מורדים נגד משרד הבריאות אלא נגד ההתאחדות. אנחנו רוצים להבין מה המתווה שניתן לליגות ילדים ונוער לשחק כדורגל. יש כללי בטיחות אנחנו רוצים לראות האישור? על סמל מה קיבלה ההתאחדות החלטה לפתוח את ליגת הנוער? האם זה כי קיבלו אישור מסוים ממשרד הבריאות אם כן תראו לנו או שזה על פי שיקול דעתם בלבד. אם זה על פי שיקול דעתם של ההתאחדות זו שערוריה וזה מפלה ולא הגיוני ולא שיוויוני! אנחנו דורשים שהליגה תפתח בספטמבר שיבטלו את ההחלטה על הדחייה במיידי. כולנו יודעים שהנגיף הזה לא הולך להעלם מחיינו בחצי שנה הקרובה כולם מדברים על זה בתקשורת שיפסיקו לערבב אותנו הם דוחים אותנו כדי להרוויח זמן ושנשב בשקט ובאוקטובר לבוא ולדחות אותנו עוד פעם. לא נשב בשקט אין הבדל בין לפתוח עכשיו וללכת לסגר כמו כולם במידה ונדרש לבין לפתוח בעוד חודש".

תומכים אחד בשני. אסייג (שלומי והבה) 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
צודקים לגמרי
(אוהד כדורגל: 16:27 24-07-2020)
התנהלות ללא הגיון של ההתאחדות. כנראה שכמו מול החלטות הממשלה, רק לחץ והפגנות יוכלו להשפיע.
2
ליגה נמוכות
(דוד: 09:16 25-07-2020)
כל הכבוד על היוזמה. ברור שבעליי אינטרסים מנהלים את ההתאחדות. ידוע כמה כסף נכנס ממחלקת הנוער (כ-3500 בממוצע מכל ילד).לא לוותר צריך להשמיע קול.בהצלחה
3
כל הכבוד לכם
(שמשוני בדם: 10:39 25-07-2020)
4
תבררו לפני שאתם מבקרים
(שוקי: 11:51 25-07-2020)
משרד הבריאות הוא זה שמתווה את המדיניות. אם תשימו לב יש היום המון סתירות בהנחיות פותחים מסעדות, סוגרים קניונים. פותחים חופי ים, סוגרים בריכות. מישהו החליט שלבוגרים יש סיכוי להדביק יותר מאשר לנוער, אז קבעו שעד גיל 18 אפשר לשחק ומעל גיל 18, אסור בינתיים
5
לגבי הדבקה
(אוהד כדורגל: 09:05 26-07-2020)
תשובה ל- 4 לגבי הדבקה, גילאי 10-19 נמצאו בעלי מקדם ההדברה הגבוה ביותר: https://healthy.walla.co.il/item/3374878 כנראה הסיבה היא אחרת
6
היידה יפו
(יפואי: 23:34 26-07-2020)
אתם צודקים.גם אנחנו מתים ליראות אתכם משחקים.

סקר דאבל פס

העונה הסתיימה בליגות הנמוכות, מה יחכה לנו בעונה הבאה בליגות א'?