גם הקורונה לא תשנה את המהפכה בליגות הנמוכות

 והבה והבה
העניין הרב בליגה, הרצון של שחקנים בכירים להגיע לליגה א' על חשבון הליגה הלאומית וגם האפשרות הריאלית להגיע לליגת המשנה. שלומי והבה לא מבין את הביקורת המוגזמת על התאחדות לכדורגל. טור אישי

אני הייתי שחקן עבר. אומנם לא הייתי השחקן המוכשר ביותר ולא הכובש המצטיין אבל אהבתי כדורגל לא פחות מאחרים ורציתי לשחק. כבר בגיל נוער שיחקתי במחלקת הנוער של בני יהודה אבל לא הגעתי לליגה הראשונה והמשכתי עם אהבת חיי- הכדורגל בהפועל כפר שלם.

באותה תקופה העניין סביב הליגות הנמוכות לא היה עניין. אוהדים כמעט ולא באו, טלויזיה ורדיו לא הרבה לדבר עלינו ובכדי לקבל כותרת בעיתון היינו צריכים לכבוש עשיריייה או לגמור את המשחק בקרב מחוץ לכר הדשא. בעשור האחרון זה השתנה ולמעשה השינוי התחיל לפני שמונה שנים עם הגעתו של אבי לוי לתפקיד.

לוי הגיע מבית שאן הרחוקה והחל במהפכה בהתאחדות לכדורגל ובשלוש השנים האחרונות אף הפך לסמנכ"ל כאשר תחתיו מונה גיא גולדפרב. לוי לבדו ולאחר מכן השניים הפכו את הליגות הנמוכות למעניינות. זה מתבטא בעיקר בשיטת המשחקים אם זה במשחקי הפלייאוף העליון והתחתון שנותנות עניין רב לאורך העונה, משחק ההישרדות שהפך להזדמנות פז לקבוצה מליגה נמוכה יותר להגיע לליגה גבוהה יותר.

זה המשיך גם ביכולת של ההתאחדות להביא העונה מדי שבוע שידור ישיר בטלויזיה, תוכנית רדיו בסוף שבוע ותוכניות רבות באמצע השבוע בכדי לעקוב אחר המתרחש בליגות הנמוכות ובעיקר לוי וגולדפרב גרמו לשחקנים בכירים לעדיף לבוא לליגה א' על חשבון הליגה הלאומית ולראות מגרשים מלאים גם בליגה ב' וג'.

בשבועיים האחרונים זוכה ההתאחדות בביקורת חריפה על דחיית הליגות כאשר ישנם לא מעט עסקנים שזועמים על הפסדים כספיים גדולים ואני שואל: "האומנם?". קצת קשה לי לראות בכיינות מצד בעלי קבוצות מצד אחד ותשלומים של עשרות אלפי שקלים לשחקנים מהצד השני.

כל מי שאוהב את הליגות הנמוכות רוצה שהמוצר הזה ימשיך את המהפכה החיובית שאותה התחילו נציגי ההתאחדות ואני מציע לבעלי המקצוע השונים להמשיך ולשתף פעולה. שוב לא הייתי שחקן גדול אבל הייתי שחקן נשמה וכשחקן נשמה אני יודע שרק ה'הביחד מביא הצלחה'. אם הקבוצות ירצו ביחד עם ההתאחדות שהליגות יצליחו אז זה יקרה, ניפגש במגרשים. 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אבי לוי
(דודי: 12:30 01-08-2020)
מיישר קו עם העסקנים בהתאחדות ,כבר מזמן הוא לא תורם לליגה א לדעתי הוא אפילו פוגע בה
2
שלומי אתה מבין שהפלייאוף הוא עקיצה פראקסלנס , משלים את הקבוצות בפלייאוף שאין סיכוי ממנו לעלות . השחקן עוקץ את הקבוצה במענק פלליאוף שאין בו שום דבר הקבוצה נעקצת על ידי ההתאחדות במתן פלייאוף שאין בו סיכוי לעלות מול ה 14 מהלאומית . תחשוב על זה .
3
לאוהד החכם
(אחד שיודע: 17:21 01-08-2020)
אין מענקי פלייאוף ממזמן משלמים רק על הזמן ששחקנים התאמנו ושיחקו אז די עם העיוותים ומה שמספרים לכם כל האוהדים
4
מסכים
(הוגה דעות: 18:20 01-08-2020)
הפלייבלוף הוא מקסם שווא ואשליה.נועד רק לשמור על המתח בליגה
5
תגובה ל-1
(רחובותי: 18:32 01-08-2020)
לא כל כך מדויק. נכון שעליית ליגה דרך משחקי הפלייאוף היא משהו נדיר, אך זה קרה: לפני כמה שנים עירוני טבריה עלתה לליגה הלאומית דרך משחקי הפלייאוף (על חשבון הפועלי "קטמון" ירושלים).
6
אבי לוי
(דודי: 20:12 01-08-2020)
האיש הזה לא סופר את הליגות החובבניות ואתה עוד משבח אותו?
7
פינוקיו שקטטט
(ליגה א: 20:44 01-08-2020)
8
אבי לוי המערבב מס 1
(אוהד: 00:05 02-08-2020)
על מה אתה מחמיא לו,על הקומבינות שעשה עם קבוצות מהמגזר ,כנראה גם איתך היו לו כמה,האיש הזה חיסל את הליגות הנמוכות.כמו שאני מכיר אותו הוא דאג לך לכתבה רק בשביל שתפרגן לו
9
שאפו לכתב , אכן מגיע גם מילים מפרגנות לאנשי ההתאחדות ולא רק שנאת חינם.. רק על ההתאחדות בצפון שפתחו עבורנו ושלא צריך לנסןע לתל אביב תותח , ולא עוד עומדים בתור לעשות כרטס שחקן..זיכרון קצר יש לאנשים.
10
אבי לוי תותח
(אחד שיודע: 10:09 02-08-2020)
מהיום שאבי לוי נכנס לתפקיד הליגות החובבניות עלו על המפה ומתיחסים לליגות האלה א.פליאוף שידורי טלויזיה יותר בכותרות אז אנא מכם תפרגנו ולא רק תתלוננו אבי המשיך בעשיה למען הליגות החובבניות וכל אלה שבאים רק לעשות ספין וללכת תנו כבוד
11
גם לכפר שלם לא מגיע לעלות ביזיון אחד גדול
12
זוכר אותך מהמגרש הישן בשכו' הארגזים בלם קשוח מגרש טרשים חצי דשא קבוצת תחתית כול שנה.... לגבי הפלייאוף ללאומית אין מה לעשות יש פערים בגלל שחקנים זרים ותקציבים ואלו התוצאות..למעט טבריה אף קבוצה לא עלתה..בניגוד לפלייאוף עליה לליגה א' שם יש הפתעות.

סקר דאבל פס

לפי משחקי הגביע וההכנה, מי הולכת לאכזב השנה?