אופטימיות בקרב קבוצות ליגה א': "מחכים להודעה של ההתאחדות על פתיחת הליגה"

אופטימיים. נציגי ליגה א' אופטימיים. נציגי ליגה א'
נציגי המנהלת החדשה מליגה א' נפגשו בהתאחדות ודרשו תאריך פתיחת האימונים הרשמית, שידור טלויזיה והבהירו: "ההתאחדות כן סופרת אותנו"

לפני כשבוע ימים החליטו נציגי קבוצות ליגה א' על הקמת מנהלת הליגה כאשר הם קיימו פגישה מול ההתאחדות לכדורגל היום.  הפגישה הייתה ברוח טובה ובסופה הוציא נציג הקבוצות, רונן קנאפו את ההודעה הבאה: "שלום לכולם על מנת לא לחכות להודעה המשותפת שתצא מהתאחדות הכדורגל בעניין המפגש אעלה את נק׳ הסיכום שהועלו במפגש.

1.ביקשנו והתעקשנו שההתאחדות תשיג אישור לקיום אימונים עם מגע לא יאוחר מ ה 15.8, על מנת לפתוח את העונה במועד שנקבע . במידה ולא יושג אישור כזה, תוקם וועדה משותפת של ראשי ההתאחדות, נציגי קבוצות ליגה א, שחקנים ומאמנים ובעלי תפקיד על מנת לבחון דרכי פעולה מול משרדי הבריאות והספורט. הבהרנו שלא נסכים לפתוח את הליגה בלי התראה של 30-35 ימים מראש לפני פתיחת העונה. ברור לכולנו שבמידה וההתאחדות לא תשיג אישור כזה לא נשב בשקט ונפעל כולנו ביחד כגוף אחד.

2. הודענו בפגישה שבמידה והליגה לא תשודר, אין לנו עניין בפתיחת הליגה, התשובה שקיבלנו בעניין היא שיש הסכם שידורים בערוץ הספורט אשר תקף באופן מוחלט לעונת 21/22 וההתאחדות תעמוד בהבטחה זו.

3. לאור הדרישה של כולנו, ראשי קבוצות, שחקנים ומאמנים לפתוח מחדש את הליגה הארצית במתכונת חצי מקצוענית עם תקצובים וכל המשתמע מכך . דעתנו הייתה נחרצת בפגישה שלא נסכים לפתוח את העונה הזו ללא הבטחה מההתאחדות על הודעה רשמית שהליגה הארצית תיפתח. במהלך הפגישה עם ההתאחדות הוצגה תוכנית קיימת עתידית של ההתאחדות אשר עברה את כלל הוועדות לפתיחת ליגה ארצית. ביקשנו שהתוכנית תצא לפועל כבר מהעונה הבאה 21/22, על פי התוכנית כבר בעונה הבאה בכל מחוז מקום 1 יעפיל בסיום הליגה לליגה הלאומית ומקומות 2-6 יעפילו אוטומטית לליגה הארצית וביחד עם 2 היורדות מהלאומית תמנה הליגה הארצית 12 קבוצות מינימום. עונת 22/23 תיפתח כעונה ראשונה של הליגה הארצית. כחלק מהפעולות לקראת פתיחת הליגה הארצית סוכם כי ייפגשו נציגי ליגה א עם בכירי ההתאחדות לרבות היו״ר לטובת השלמת ההליכים למימוש התוכנית . זאת אומרת שראשי הקבוצות יהיו שותפים מלאים בדיונים על מבנה הליגה הארצית לעונת 22/23 .

4. לאור ההחלטות ההזויות והחד צדדיות שהתקבלו באפריל בעניין העולות / היורדות במשבר הקורונה סוכם כי ההתאחדות לכדורגל תגבש תקנון מסודר להסדרת עליות / ירידות במקרה של הפסקת הליגה לפני זמן סיומה הקבוע . בכל מקרה אנו נהיה שותפים מלאים לדיונים במקרה הצורך של קבלת החלטה על הפסקת הליגה מכוח עליון ולא יתקבלו החלטות חד צדדיות של ההתאחדות בנושא .

5. העלנו את הנושאים החשובים בנושא המתווה שבה תשוחק הליגה השנה במידה ותיפתח . ביקשנו שיהיה fair play לגבי העולות ושלא תהיינה יותר מ 2 יורדות מכל מחוז . בפגישה הובהר לנו על ידי ההתאחדות כי משרד הבריאות לא יאפשר יותר מ 24 מחזורים , בהתאחדות חושבים כי פיצול הליגה ל 2 בתים יהא מוסכם על משרד הבריאות ויאפשר תמרון וגמישות בניהול הליגה תוך כדי ניהול הקורונה .

6. לסיכום חברים יקרים , התרשמנו באמת שההתאחדות ונציגה אבי לוי מעוניינים בחידוש הליגה כסדרה וכי רוב מאמציו מופנים לנושא . אנו חושבים שההישג המשמעותי ביותר שהיום בשנת 2020 ישנו וועד מגובש , מכובד שסוף כל סוף מבינים בהתאחדות שאנחנו ראשי הקבוצות אשר משקיעים מכיסנו , צריכים וחייבים להיות חלק מההחלטות שמתקבלות בהתאחדות לטובת ליגה א׳ . ברור לכולנו שהמהלך של הקמת הוועד המנהל בליגה א יצר ערוץ תקשורת ישיר מול ההתאחדות ואפשר להגיד היום במשפט אחד ״ההתאחדות כן סופרים אותנו״ . 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
א
(ליגה: 09:22 04-08-2020)
קודם כל תנקו את האורוות של ליגות א,מכירות מישחקים,הבטחות ללא כיסוי לשחקנים,מוסר תשלומים ירוד,ובעלי קבוצות שמשתמשים בקבוצות שלהם למכבסות כספים, תתעוררו,