חנא פרהוד: "מוגרבי וחטיב לא באו לטייל אלא להחזיר את שפרעם לליגות הגבוהות"

מוכן לאתגר. פרהוד (אחמד עוויסאת) מוכן לאתגר. פרהוד (אחמד עוויסאת)
איחוד בני שפרעם צפויה להיות אחת הקבוצות המעניינות בליגות הנמוכות בעונה הקרובה, ולכן עבור המאמן חנא פרהוד מדובר באתגר אדיר

הליגות הנמוכות ידעו בשנים האחרונות קבוצות רבות שתפסו עניין אבל נראה כי איחוד בני שפרעם זה סיפור מיוחד. הקבוצה שעלתה לליגה ב' החליטה לא לעצור את ההכנות, ולמרות הבעיות הרבות סביב נגיף הקורונה הצליחו ראשי המועדון להחתים שני אסים - עלי חטיב והשבוע פיראס מוגרבי.

מי שצפוי לעמוד בראש המערכת מבחינה מקצועית הוא חנא פרהוד. האחרון נחשב למאמן עטור הישגים בליגות הנמוכות ורוצה לרשום הישג נוסף גם בקיץ הבא. פרהוד אימן בעונה האחרונה בריינה ולמרות תצוגה היסטורית בגביע המדינה, עזב לפני הפלייאוף העליון אך בפועל כבר חושב על העונה הבאה ועל שיתוף הפעולה מול שני הכוכבים.

נתחיל מהעונה שעברה. עלית עם דבוריה ולא המשכת ואז עבר לריינה וגם שם לא סיימת את העונה?

"התחלנו טוב את העונה. הצלחנו בליגה וגביע וככל שהתקדמנו בגביע אז זה פגע בנו בליגה. בסופו של דבר הצלחתי לעשות היסטוריה בריינה כאשר העפלנו לשמינית הגמר מול בית"ר ירושלים. אף אחד לא ייקח ממני את מה שבניתי שם כאשר ניצחנו שבעה משחקים כולל בגביע את קבוצות ליגה א' ועובדה שכאשר נגמר עניין הגביע אז בליגה ריינה פירקה קבוצות רבות. כמובן שההצלחה באה בזכות עיסא נוגידאת שהצליח עם הקבוצה בסיום העונה".
השבוע החתמתם כוכב גדול כמו פיראס מוגרבי שמצטרף לעלי חטיב. איך תגרום להם להסתגל לליגה נמוכה יותר גם מקצועית וגם מנטאלית?

"פיראס ועלי אלו שחקנים ברמה מאוד גבוהה. בעבר אימנתי ברובי שפירא חיפה שחקנים גדולים שזכו באליפות וגביע כמו כפיר ליבוביץ, חי בן לולו ואייל טרטצקי. תמיד ידעתי להביא אותם לכל משחק בשיא המוטיבציה. אני לא חושב שעלי ופיראס באו לטייל או להעביר את הזמן אלא הם באו בשביל להביא את שפרעם למקום שהיא ראויה להיות בו וזה בליגות הגבוהות. מי שחושב שקל לאמן קבוצה כזאת יש לו טעות חמורה. אני בטוח שעלי ופיראס יביאו מהניסיון שלהם מאהבתם לעיר את כל ההתלהבות בעולם בשביל להצליח".

מבחינת בניית הסגל של שפרעם השנה אפשר להגיד שהמטרה חד משמעית לעלות ליגה?

" המטרה כן חד משמעית עליית ליגה. בנינו סגל מצויין ואני מקווה שבסוף העונה נצליח להגשים המטרה ולעלות".

האם זה יהיה יותר קשה לעלות כאשר הליגה תחולק לשני בתים ורק שתי הראשונות יהיו בפלייאוף העליון?

"בכל פעם שרוצים לעלות ליגה תמיד קשה אבל אני אוהב אתגרים ובניתי לעצמי שם שאיפה שאני הולך קבוצתי תמיד מועמדת לעליה וזה לא קל לבנות שם כזה. בארבע השנים האחרונות הקבוצות שאימנתי הגיעו לשלבים הכי מתקדמים בגביע המדינה וכולם עדים לזה שראו איך הקבוצות שלי שיחקו והיו מסודרות אי אפשר כל שנה לעלות ליגה ולהגיע כל שנה למעמדים הכי מתקדמים בגביע".

לסיום, מה יש להגיד עם הבן שלך סמיר שחתם בליגה הלאומית עם נוף הגליל עד כמה אתה תומך בו?

"קודם כל הבן שלי נמצא בנוף הגליל בגלל היכולת שלו כי הוא שחקן מצויין ועובדה שבמשחקו הראשון הבקיע צמד ועזר לקבוצתו לנצח. יש להם מאמן ברמה גבוהה שמאמין הצעירים והנהלה שאוהבת צעירים וראיתי לנכון שהבן שלי יהיה במועדון כמו נוף הגליל בהזדמנות זו רוצה לאחל לנוף הגליל בהצלחה ושיעלו לליגת העל כי שם הוא מקומם ואין ספק אני אמשיך לתמוך בו בכל הכוח".

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
מכיר את חנא טוב.
(שימי: 09:55 08-08-2020)
מזל שאתה לא במחוז שלנו בליגה ב. אתה מ"ס 1 בקניית משחקים. גם עם רונאלדו יגיע אלייך אתה תמשייך לקנות משחקים !!! אתה בושההה לענף הכדורגל בישראל.
2
לא אמיתי
(חרטה בפיתה: 17:51 08-08-2020)
די מספיק עם החרטות שמו שם 3 מיליון שח לא יעל? בהליכה חעלו אם לא חנא תעבור לירדן מהבושה