נדב מוניס: "הדברים לא הסתדרו ביני לבין אבי סבג"

עזב את הבית. נדב מוניס (נזיה סולטאן) עזב את הבית. נדב מוניס (נזיה סולטאן)
הבלם המצוין של הפועל אום אל פאחם עזב במפתיע לאחר מספר מחזורים וחתם בשמשון כפר קאסם. העזיבה, האתגר הבא, הקרבה לאבו שלמה ואבו אלעם וגם התקווה לליגת העל. ראיון מיוחד

אופטימיות גדולה הייתה הקיץ בהפועל אום אל פאחם כאשר למרות המהפכה בסגל הקבוצה, אז הייתה תקווה שדווקא העונה תוכל להילחם על עלייה לליגת העל אך פתיחת עונה לא טובה הביאה לעזיבתו של המאמן, אבי סבג, וגם לעזיבתם של שחקני מפתח כמו דובב גבאי ונדב מוניס.

האחרון נחשב לאחד השחקנים האהובים על הקהל המקומי ועזיבתו לשמשון כפר קאסם גרמה לסערה בקרב הקהל. בראיון מיוחד מספר מוניס על פתיחת העונה, העזיבה והרצון להילחם על כפר קאסם על עלייה לליגה הלאומית.

נדב למה עזבת את אום אל פאחם?

"הדברים פחות הסתדרו מול ההנהלה ומול המאמן וראינו שדרכינו המקצועית לא יכולה להימשך וביקשתי לעזוב והעזיבה הייתה הדדית. היו לי הרבה שיחות גם עם אבו אלעם וגם עם אבו שלמה והם כיבדו את ההחלטה שלי?

אתה מאוכזב או כועס על מישהו מהמועדון?

"אני לא כועס ולא מאוכזב. אום אל פאחם זה הביתי שלי ואני שם ארבע שנים והמועדון הזה נתן לי המון לקריירה שלי. אני קצת מאוכזב כי קווינו לעשות משהו מיוחד העונה. דיברנו במהלך טרם העונה בינינו השחקנים וראינו שהרמה העונה בליגה הלאומית לא גבוהה והמטרה העיקרית הייתה לעלות ליגה".

אז הבעיה הייתה מול אבי סבג?

"נכון הדברים פחות הסתדרו לנו. הוא אחלה בן אדם והייתה אווירה טובה בתחילת העונה אבל אז מקצועית פחות הסתדרנו והבנתי שאני רוצה לעזוב. לפעמים צריך להגיד שלום יפה ושלחתי לו הודעה ואיחלתי לו בהצלחה".

בדיעבד אולי טעית שחזרת לאום אל פאחם בתחילת העונה?

"בכלל לא. כאשר חזרתי הייתה לנו קבוצה נהדרת עם דמות כמו דויד מתיאוס שמעבר להיותו שחקן גדול אז הוא אישיות מיוחדת בחדר ההלבשה. גם יעקב אבבה שהוא בעיניי הבלם הטוב ביותר בליגה הלאומית ודובב היה בקבוצה. חשבתי שאם נעשה עוד חיזוק או שניים אז יכולנו להגיע גבוה אבל לא שיחקנו כדורגל גדול בתחילת העונה והדברים לא הסתדרו".

מה האתגר הבא? כפר קאסם?

"אני בכפר קאסם ורוצה לעלות ליגה עם הקבוצה. אום אל פאחם היה ויהיה הבית שלי ותמיד יש לי פינה חמה בלב כאשר אני נמצא בקשר נהדר עם כולם ופשוט העונה הדברים לא הסתדרו עם אבי סבג".

לא חשבת שתשחק העונה בליגת העל?

"האמת קיוויתי מאוד. הייתה לי חצי עונה ראשונה נהדרת באום אל פאחם ועובדה ששחקנים עזבו לליגת העל כמו סרדל שחתם בהפועל תל אביב וריף מסיקה בהפועל חדרה. אמרתי לעצמי שאם אשאר בליגה הלאומית אז אשחק רק באום אל פאחם ולצערי חצי העונה האחרונה בראשון לציון פגעה בי ביחד עם הקורונה".

אבי סבג כבר עזב את אום אל פאחם. יש סיכוי שתחזור?

"כרגע אני בכפר קאסם אבל כאשר אמא או אבא קורים לך אז אתה חוזר ואני לא יודע מה יקרה בעתיד".

לסיום איפה נראה אותך עוד שלוש שנים?

"האמת אני לא יודע איפה אהיה מחר בגלל הקורונה ואני חושב שצריכים לצאת מחוזקים מהתקופה הזאת ולהעריך את הדברים הפשוטים ולהסתכל צעד אחד צעד. מאחל בריאות לכולם". 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
אום אלפחם
(מחאגנה: 14:27 10-10-2020)
חבל שעזבתה הכתובת היתה על הקיר כולנו ידענו שהמאמן הולך וזה היה ענין של זמן אתה בן בית ובית לא עוזבים תחזור
2
אם אל פחם
(גברין: 18:12 10-10-2020)
אחלה שחקן הדלתות תמיד פתןחות