והבדיחה? עלינו

כשרוב ליגות הכדורגל מושבתות וגל המחאה בשיאו, מתנהלת לה מאחורי הקלעים (או לפניהם, תלוי את מי שואלים), ליגת כדורסל שוקקת עם קהל. אז למה הם כן ואנחנו לא? תשאלו את משרד הבריאות

רובכם בוודאי נחשפתם למצב האבסורדי שהציג את חוסר ההיגיון בתקנות של משרד הבריאות אחרי הסגר: מותר 20 משתתפים במקום פתוח אך אסור שבמקום תהיה נוכחות של מאמן בשכר.

רגע, אז בהתנדבות מותר? ואם יהיו 25, חמישה ילכו הביתה?

אמש, קיבלתי הודעה מחבר: "אחי, אני במשחק כדורסל רשמי ואפילו יש קהל. איך זה שאין כדורגל?". אני לא חובב כדורסל ולא עוקב אחרי הפרסומים בתחום, אז עשיתי קצת בירורים ונוכחתי לדעת שבימים אלה מתקיימת ליגה "בינלאומית" לכאורה בה נוטלות חלק כל קבוצות הכדורסל הישראליות למעט מכבי ת"א, הליגה הבלקנית.

היו גם כתבות בנושא ועל כך שהקבוצות הישראליות ניצלו פרצה בתקנות הסגר, נרשמו לליגה כך שיוכלו להתאמן באופן סדיר ואפילו לקיים משחקים בזמן הסגר וכך היה. אגב, הניסיון של בעלי בית"ר ירושלים, משה חוגג, לעשות מהלך דומה נעצר ע"י משרד הבריאות ומנהלת הליגות המקצועניות.

מעניין שבכדורסל לאיש לא היה מה לומר, וגם לא למשרד הבריאות שמשום מה החליט לעצום עין ולתת למהלך לעבור בשקט.

"יש קהל?", שאלתי את החבר. "50 בערך", הוא ענה.

"שומרים על ההנחיות?".

"בגדול, כן. הקהל עם מסיכות, אבל חלקם לא ממש מקפיד על ריחוק חברתי. שחקני הספסל פחות, אבל עדיין, יש כאן בסך הכל כולל צלמים וטלוויזיה בערך 100 איש, באולם סגור. אה, וגם חדרי ההלבשה פתוחים".

להזכירכם, התקנות מאפשרות רק 10 אנשים באולם סגור ובתקנות שהוציאה מנהלת הכדורגל חל איסור מוחלט להשתמש בחדרי ההלבשה והמלתחות. אין לי מושג אם מישהו מפקח על מילוי התקנות בליגה הזו, לדעתי זה מוטל על הקבוצות עצמן. מודה, לא בדקתי.

אבל זה לא העניין, מה שמקומם כאן הוא חוסר השוויוניות שצועק לשמיים. בשעה שעשרות אלפי כדורגלנים בכל הגילאים, מאמנים ובעלי תפקיד יושבים בבית בעל כורחם ובממשלה מתקוטטים על הקלות כאלה ואחרות, מתנהלת לה פעילות ספורט ענפה שאף אחד לא ממש מפקח עליה והכל בחסות החוק.

אז שלא יעבדו עלינו עם מילים יפות של בית מרקחת. יש תו סגול. רובנו מסוגלים לעמוד בו. קפסולות שמפסולות. תחזירו לנו את הכדורגל ועכשיו!!!

 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
הרצליה
(רון: 18:06 23-10-2020)
אין טעם לשחק כדורגל בלי קהל חייבים לדלג על העונה הזאת
2
הכל פוליטיקה זולה
3
שערוריה
(נתי: 08:54 24-10-2020)
איך נותנים לעצור את הספורט
4
לעצור?
(חקו: 15:37 25-10-2020)
אז בואו נעצור את העבודה את המשכנתא את הטלווזיה בקיצור את החיים לשנה ומי מבטיח שאחרי שנה הכול בסדר

סקר דאבל פס

מי תפגוש את הנציגה מהלאומית?