גרוטו אישר את החזרה לאימונים, קבינט הקורונה צפוי לתת אישור סופי

מחכים לחזרה. ההתאחדות לכדורגל מחכים לחזרה. ההתאחדות לכדורגל
הנהלת ההתאחדות התכנסה לישיבה מיוחדת בה השתתף גם משנה למנכ"ל משרד הבריאות שאישר את החזרה לאימונים בשבוע הבא

ההתאחדות לכדורגל התכנסה הבוקר לישיבה מיוחדת בה עלו עתידן של הליגות הנמוכות, כאשר בתום הישיבה יצאה הודעה משמחת לאחר שהמשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אישר את חזרתן של הקבוצות לאימונים בשבוע הבא ואת פתיחת הליגות בעוד חודש ימים. האישור עדיין אינו סופי וצפוי להיות כזה רק לאחר אישורו בקבינט הקורונה שיתכנס בנושא אחר הצהריים. 

יו”ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, אמר לגרוטו: “אנחנו מודים לך על ההצטרפות לישיבת ההנהלה, על שיתוף הפעולה ועל הסיוע האישי שלך, של שר הבריאות ושר הספורט במציאת מתווים לחידוש הפעילות בפעם הקודמת וגם כעת. הנזק שנגרם לילדים ללא אימונים, ללא מסגרת, הוא עצום, אולי בלתי הפיך. הכרחי להחזיר אותם בהקדם האפשרי למגרשים. זאת הבשורה שעשרות אלפי פעילים ופעילות ממתינים לה. היו לנו מעט מאוד מקרים של הידבקות ילדים במסגרות הכדורגל שלנו הודות להקפדה על הכללים שנוסחו וכבר הוכחנו אחריות שמצדיקה חזרה מוקדמת ככל האפשר לפעילות. נתת לנו תקווה ואני מקווה שעוד היום תהיה איש בשורות”.

פרופסור גרוטו השיב: “אני מברך על שיתוף הפעולה עם ההתאחדות לכדורגל ומשבח את האחריות הגדולה שאתם מגלים. עברנו תהליכים מורכבים ואתם בהחלט דוגמה ומופת. הלוואי שהיה כך גם עם מגזרים אחרים. קבינט הקורונה דן ברגעים אלה על הספורט התחרותי, כולל ילדים. זאת לפחות המלצת משרד הבריאות בהובלת שר הבריאות, יולי אדלשטיין וכן משרד הספורט, המדברת על חזרה לאימונים ב-1 בנובמבר. הכדורגל בפרט והספורט בכלל אינו מקור שמניע את התחלואה, אבל יש סיכונים וראינו התפרצויות בתוך הקבוצות. ככל שתקפידו על הכללים, בבית ובמגרש, עם החזרה לאימונים ולפעילות זה יעלה את הוודאות להמשך עונה סדיר”.


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
חתיכת אפס