מנכ"ל מרכז מכבי: "עדיף לראשי הרשויות לנהל את הערים שלהם ושיעזבו את הספורט בצד"

חשש מהשתלטות פוליטית חשש מהשתלטות פוליטית
כך אומר הבוקר נאור גלילי, מנכ"ל מכבי, על היוזמה של מספר פוליטיקאים בשלטון המקומי להשתלט על מרכז אליצור ולדאוג לנציגים מטעמם בהתאחדויות ובאיגודים השונים

בכירים במשרד הספורט, וכמו כן בכירים בספורט הישראלי משוכנעים שרשם העמותות לא יאשר את היוזמה החדשה של בכירים בשלטון המקומי להשתלט על מרכז אליצור.

על פי היוזמה החדשה, מתכננים גורמים בשלטון המקומי להנחות את ראשי הרשויות השונים להעביר אגודות וקבוצות ממרכזי הפועל ומכבי למרכז אליצור ובכך לנסות ולשריין למעשה תקציבים כדמי ניהול למרכז אליצור, ובנוסף להוביל מהלך ועיקרו שריון נציגים של אותם ראשי רשויות בהתאחדויות ובאיגודים השונים בספורט הישראלי.

חוק הספורט מורה מפורשות על הפרדה מוחלטת בין פוליטיקה וספורט, והאפשרות שמהלך זה יאושר עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לספורט הישראלי. הבוקר קמה קול צעקה בקרב אגודות הספורט השונות במגוון רחב של ענפים שגילו את היוזמה החדשה. מדובר בעשרות איגודים ומאות קבוצות שמסתמכות על הסיוע והעזרה ממרכזי הפועל ומכבי לרבות שביעות רצון מהטיפול של המרכזים הללו במצוקות שלהם ובבקשות השונות לסיוע.

בכיר בספורט הישראלי אמר ל"דאבל פס": "מדובר בניסיון חד משמעי של השתלטות פוליטית ויצירת מוקד כוח באמצעים פוליטיים ומתוך כוונה להשתלט על הספורט הישראלי. הנושא צף ועלה בשנים האחרונות אבל גם ירד ונפסל על הסף ולאחרונה שוב צצה היוזמה לאחר שהרצון של גורמים בשלטון המקומי להקים ארגון משלו לא עבר את רשם העמותות.

הניסיון החדש הזה לנצל חולשה של מרכז אליצור הוא מסוכן לספורט הישראלי ולעוסקים בו. אין לנו ספק שרשם העמותות לא יאשר כניסת פוליטיקה ופוליטיקאים לספורט הישראלי. לחלק מראשי הרשויות יש כוח מול אותן אגודות וקבוצות שבשליטתם ועצם הרעיון לנצל את הכוח הפוליטי ואת התלות של חלק מהארגונים בתקציב עירוני הוא מסוכן לספורט הישראלי".

מנכ"ל מרכז מכבי, נאור גלילי, התייחס בנושא: "אני חושב שזו כניסה של פוליטיזציה חמורה למרכז אליצור שנמצא על סף קריסה ואסור שמרכז הספורט או הועד האולימפי ייתנו לזה יד. אנחנו יודעים שהם מתנגדים למהלך. אני מציע לראשי הרשויות שימשיכו לנהל כל אחד את העיר שלו ויעזבו את הספורט בצד. זה שהרשויות המקומיות תומכות במועדוני הספורט זה מבורך וכמו שאותן רשויות לא מתערבות במרכזי התרבות או בבתי הכנסת אז גם עולם הספורט לא צריך לשמש מקום לג'ובים".


 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
שערוריה
(חנן: 14:06 05-01-2021)
ראשי רשויות אמורים לסייע בהקמת מתקנים, בתמיכה באגודות קיימות ופתיחת אגודות חדשות.הרעיון המרכזי הוא סידור ג׳ובים בספורט לעצמם ולמקורבים. מעניין מדוע קיניק כשהיה יור איגוד הטניס , לא קידם רעיונית אלה.
2
אי הפעלת קבוצה עם עבר מפואר
(אפרים רבר: 15:56 06-01-2021)
לפני שאתה מעביר בקורת על אחרים תדאג לקבוצות במרכז שלך שפתאום מחליטים לא להפעיל אותה אחת מקבוצות הדגל של המרכז שלך. אצל מנכלים קודמים זה לא היה קורה.
3
פירוק קבוצה
(אפרים רבר: 20:50 06-01-2021)
נאור תדאג קודם כל לקבוצות של המרכז שלך שעסקנים מפרקים קבוצת פאר ממניעים אישיים ואתה שותק
4
נאור גלילי תענה לשאלה ואל תתחמק
(עירקי עצבני: 19:34 14-01-2021)
מה מונע ממך לאפשר להכח גלי גיל ר"ג להשתייך למרכז מכבי?

סקר דאבל פס

מי תפגוש את הנציגה מהלאומית?