אמיר כהן: "האופי של השחקן זה הפרמטר הכי חשוב לשחקנים בכסייפה"

בנה משהו יפה בכסייפה. אמיר כהן (לירן דורף) בנה משהו יפה בכסייפה. אמיר כהן (לירן דורף)
לאחר פתיחת עונה לא טובה, התעשתה כסייפה בשלושת המשחקים האחרונים בזכות השינויים של המאמן, אמיר כהן

לאחר פגרה של שבוע תחזור ליגה א' למשחקיה, כאשר אחד המשחקים המעניינים יהיה הקרב בין מועדון ספורט כסייפה לבית"ר נורדיה, שייחשב כמשחק על שש נקודות ועשוי להיות משמעותי עבור כסייפה.

לאחר פתיחת עונה לא טובה, כסייפה הרשימה בשלושת המשחקים האחרונים וזאת הרבה בזכותו של המאמן, אמיר כהן, שידע לעשות את השינויים הנכונים לאחר שלא מעט דברים שלא קשורים לכדורגל פגעו בכסייפה בפתיחת העונה. בראיון מיוחד ל"דאבל פס" מספר כהן על התקופה האחרונה, מעמד המאמן והמטרות לעונה הקרובה.

איך אתה מסכם את העונה עד כה?

"cעונה שכזו מחזור 7 vut כבר זה לקראת סוף סיבוב. כל משחק הוא כמו גמר גביע ועלינו לעבוד קשה עבור כל נקודת ליגה. כרגע אנחנו עומדים במטרות אבל אסור לנו להתבלבל כי הליגה שיוויונית וכל קבוצה עלולה להסתבך בתחתית".

מה גרם להצלחה בשבועות האחרונים שהבאתם 7 מ-9 נקודות?

"אני מאמין בדרך. אני מנסה לייצר שקט תעשייתי במועדון גם לאחר ניצחון וגם לאחר הפסד. הנהלת המועדון בראשותו של היו"ר, עדנאן אלעמור, עושה כל שביכולתה על מנת לתת לנו את השקט שאנו זקוקי ם לו. חדר ההלבשה מתחבר והתוצאות באות לידי ביטוי במגרש".

יש קושי גדול להביא שחקנים לכסייפה. כיצד מתמודדים עם זה?

"אכן יש קושי להביא שחקנים. בכל זאת כסייפה ממוקמת גאוגרפית במקום מרוחק ממרכז הארץ (ע"י ערד). אסור לשכוח שיש גם שחקנים מצוינים תוצרת בית שהיו צריכים רק הכוונה, והתפקיד שלי כמאמן למצוא את השחקנים הנכונים שיתחבר מנטלית למקום וכאלו שיגרמו לחדר ההלבשה להיות שמח ובריא. השתדלתי לעשות בחירות נכונות וגם אם היו כאלו שהתבררו כלא נכונות וסיימנו את הקשר מוקדם מהצפוי ובמקביל חיפשנו במקומם אחרים. לדעתי במקומות כמו כסייפה האופי של השחקן זה הפרמטר החשוב ביותר ובטח שהשחקן צריך גם לתת מענה לדרישות המקצועיות. נכון לעת עתה , השחקנים שנמצאים בכסייפה מוכיחים שההחלטה לבחור בהם הייתה נכונה".

מה ייחשב הצלחה מבחינת כסייפה העונה?

"הגדרנו מתחילת העונה את ההישארות בליגה כהצלחה. זו המטרה היחידה והעיקרית ועלינו לעבוד קשה לעמוד במטרה זו".

עברתם פתיחת עונה קשה עם הקורונה ועזיבה פתאומית של שחקנים. מה קרה שם?

"כפי שטענתי אז השחקנים שמגיעים לכסייפה צריכים להיבחר תחילה על פי האופי והצד המנטלי. אלו שלא איתנו בטח שהם שחקנים מצויינים ואני בטוח שישתלבו בקבוצה אחרת. בסופו של יום הצלחנו להעמיד קבוצה חדשה בפרק זמן קצר תוך כדי התאמות שנדרשו מאיתנו לליגה".

ברמה האישית אתה מרוצה בכסייפה?

"יש בכסייפה אנשים מדהימים ואני מאוד נהנה כאן. בין השאר היור עדנאן , חברי ההנהלה אנואר ,עיסא וגמאל , צוות שעוטף את המועדון עם הרבה חום ואהבה ומכבדים מאוד, זה מקום מדהים עם אנשים מדהימים".

כסגן יו"ר איגוד המאמנים. מה אתה חושב על מעמד המאמן בישראל?

"מעמד המאמן השתפר מאז כניסתה של ההנהלה הנוכחית לתפקידה. אין ספק שהדרך עוד ארוכה ויש הרבה מה לשפר אבל אנחנו בכיוון הנכון".

איפה נראה את אמיר כהן בעוד שלוש שנים?

"מילות השיר "לפעמים חלומות מתגשמים" הם הנכונות ביותר. אני עובד רק בכדורגל ומשקיע את כל כולי להצלחה. אני מגיע מוכן לכל אימון ולכל משחק, משקיע בטכנולוגיה החדישה ביותר והשחקנים בטח שמרגישים זאת ואין ספק שמי שעובד קשה ומשקיע יגיע רחוק , אין קיצורי דרך. לשם אני שואף, הכי רחוק שאפשר באמצעות עבודה קשה". 

תגובות

+ הוסף תגובה
1
בהצלחה
(אחד שמכיר: 13:47 06-01-2021)
אחלה אמיר בהצלחה מגיע לך זה לא פשוט להביא שחקנים למקום כזה
2
מאמן!!!!
(יאיר אסייג: 11:59 07-01-2021)
אמיר, כאיש מקצוע שאימן ומאמן כבר שנים רבות בליגות הגבוהות אני אומר לך בוודאות שתגיע רחוק... אני עוקב אחריך ויש הרבה מה ללמוד ממך!!! כסייפה התברכה במאמן מצויין!!! בהצלחה...

סקר דאבל פס

מי הקבוצה שהפתיעה עם פתיחת העונה יותר מכולם?